Jump to content
Българският форум за музиканти

Logic на Hackintosh


misterj

Recommended Posts

Този, който се свързва през DVI го приема като първи, свързаният през HDMI - за втори. Ако включиш сам монитор може да работи в кой да е изход. Аналоговия не работи добре, на някои машини дори не пали изобщо. Но иначе с двата цифрови няма нищо особено, просто слагаш и двата и буутваш (мисля, че on-the-fly не ги познава). За HDMI изхода ползвах кабел HDMI-to-DVI, тъй като мониторите имат само DVI & D-Sub.

 

П.П. Не съм сигурен дали го прави всеки път, но като се инициализира GUI образа е "крив" и трябва да се извади и вкара наново DVI куплунга, след това картината е ОК. Това е само при буутване, при слийп/уейк си го "помни". Възможно е с други системни дефиниции да може да се оправи, нямах време за експерименти (оставих MultiBeast-а както е по дефолт - Mac Pro 3,1). Или пък с ключ в буутлоудър .plist файла...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Това си е проблем на Chimera-та при дуал дисплей с тази видеокарта. Интересно е, че изобщо буутва без да си извадил HDMI кабела. Пробвай да буутваш само с DVI-то и после слагай HDMI-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Преди няколко години съм писал в тази тема за предимствата, и понеже наскоро открих още едно, за мен доста голямо съм длъжен да го спомена.

 

Открих, че Маковете могат да агрегират звукови устройства (карти). С други думи можете да съберете входовете и изходите на 2 или повече звукови карти, като ги обедините логически в едно устройство и съответно ги ползвате едновременно в програмата с която работите. Например аз съм агрегирал звуковата ми карта ( Steinberg fireware ) с процесора, който сам по себе си е звукова карта с 2 входа и 2 изхода ( boss gt-pro USB ) и сега имам два входа и изхода повече. Работи без проблеми.

 

За win четох, че може да се направи нещо подобно през ASIO4ALL . Но тестовете били нестабилни заради драйвърите на устройствата, които работят най-добре с тези дето са фабрично писани за тях. Докато при Мака няма драйвъри - всичко що е class complaint го ръгаш и си бачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъъ...таковата...чакай ся. Искаш да кажеш, че като бодна две различни звукови карти на УСБ у лаптопа (ама ор'гинал не хак), ще мога да ги използвам успоредно за запис да речем?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже едната може да ти е на fireware, както в моя случай.

Дори може и повече от една теоретично, но аз не съм пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси....даже го пробвах...ба го! И да не съм знаел толкова време...Колко главоблъсканици щеше да ми спаси...Брао

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.