Jump to content
Българският форум за музиканти

Logic на Hackintosh


misterj

Recommended Posts

Така! След 15 годишно прекъсване, реших да се завърна към Мак платформата. За съжаление не напълно, поради финансови причини.

Въпросът ми е следният:

- Няма проблем да се инсталира МакОс, но някой би ли ми казал дали звуковата ми карта Terratec EWX 24 ще бъде разпозната.

Последният официален драйвър за нея е от 2003 година.

Любимият ми Logic ще тръгне ли безпроблемно?

Достъпът до Интернет, който е на кабел (ЛАН)?

 

Бих се радвал да чуя мнения на колеги, които вече са правили тази процедура или са наясно с нея. Нека не спамваме темата с коментари от типа "Давай с Кюбейс", Купи си МАк и т.н. и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако успееш да инсталираш Хак, всичко трябва да върви. Видеото е по-претенциозно. А звуковата карта щом има драйвери от 2003 не залагай надежди. Лоджик си праска и на вградения звук от дъното, което си е временно решение докато се сдобиеш с някаква друга карта. Това е. Инсталирай смело и рови из интернет. Там за всякакви проблеми има решения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво трябва да означава това с таралежа? 2008 когато преминах на МАК беше таралеж. Сега има абсолютно всичко необходимо да се превърне ПЦ щайга в Хакната такава :) Даже има версии на ХАК, при които не е необходимо допълнителен инстал за драйвери.

 

Всичко това естествено ако компа не е от втората световна де...

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е да са подходящи. Ей на martist специално смени дънцето заради това, но пък станаха пърфект нещата. ;)

Аз като по-мързелив си купих Мас, но съм слагал на 3-4 РС-та без проблем. FireWire аудио интерфейса много помага... ;)

 

Потърси си инфо за чарколята в InsanelyMac.com (най-коравия форум за целта) & Hackintosh.me (на БГ).

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цял ден четох в тези 2 форума. Нещата относно аудиото не изглеждат добре на теория, което ме натъжава, но всеки момент чакам приятел, който да се сбори с компа и да видим какво ще излезе.

 

А как ми се искаше да подкарам Logic 9, че с моята 5.2 се пенсионирах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добреде какво ти е аудиото на дъното? Знаеш ли кой модел? Драйвери има за всички ALC. Другата карта май няма да тръгне, а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зацикли свалянето. Намерих този сайт - http://www.audio-evolution.com/drivers/ но дори и там няма гаранция за миди. Утре вечер ще продължавам.

Дъното ми е ново, но трябва да намеря какво точно е - Интел duocore с 4 ГБ рам.

Ще го мъдрим утре вечер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.