Jump to content
Българският форум за музиканти

Един хард рок за жица.


asparuh75

Recommended Posts

Некъв хард за жица.Малко може да съм прекалил с китарите ама квото таквоз :)

моето:тукаа

и за джемене:тук

Редактирано от asparuh75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да добавя , към темата само положителни гласове :) няма как да джемна на баса,защото линията е перфектна ... Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

а може ли да качиш дръмлес трак,да пробвам и аз,колега :thumbs_up:

Прости ми невежеството,да махна нацяло барабаните ли означава.Мога да го направя,само ми пиши с кои инструменти го искаш (бас,2 китари,клавир,соло)

Само едно инфо ако ще ги слагаш с програма темпото е 190

Редактирано от asparuh75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво.Кеф ми е ,че двама от обичайните заподозрени джемари във форума се включиха.Да не говорим че arebegai даже в нечовешко време (5 и нещо суртинта),се е занимавал да пуска линка.Благодаря за отделеното внимание. :godbless:

p.s. И си е добро изсвирването,особено накрая като се пробва да запалиш струните :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса бекинг трака.

Вчера го чух, днес сутринта един път го превъртях да загрея и на вторият път ударих записващият бутон.

Демек пълна импровизация.

Ето моят опит, даже го кръстих "Утринна роса"

Mornnig Dew

 

Браво, добре сте се справили.

Предлагам да си направим и анализ на опитите.

Техника, звук, оригиналност на импровизацията, има ли моменти на досада.

Подреждам - Дзевро, Аребегай, Аспарух75.

Траковете на Дзверо и Аребегай, почти ме кефят еднакво.

Дзверо е с най-добрата и улегнала техника на свирене.

Препоръка - търси по-ясен тон, на моменти има малко досада (съвсем малко е, ако я пребориш си цар)

Тона на аребегай по-ме кефи, определено е стратокастерски.

Мислиш оригинално, но малко стурктурирано върви мисълта ти ( първа тема, втора тема...).

Може би малко повече месо трябва да вкараш в звукът си ( демек гейн), но може би не - просто на мен би ми харесало с повече гейн( конкретно за този бекинг, заради ритъм, китарата, ако ти си я беше прави, щеше да е друга звуковата картина). Със страт и сингли, ми е ясно, че не звучи като махагони и хъмове. Техниката ти върви добре, знам че преди няколко години започваше. Давай напред!

Аспарух - много готин бекинг.

Има накъде да развиваш горните неща.

Препоръка - намали употребата на това (автоматично или не) уа-уа. Нали не искаш да ставаш Кърк Хамет 2?

 

Мойто си го чух няколко пъти и си знам кусурите, но няма да е лошо да чуя мнения и препоръки. Може и с голямата тесла.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най много се кефя че за 4-5 часа ,което включва времето от идването на идеята за тази композиция и записването на трака за джем ,миксирането и и накрая да друсна някакво соло,и после такъв интерес от добри инструменталисти,няма по добра награда за мен.Аз лично нямах време даже да си измисля какво да свиря,а пък и не съм с такава техника на свирене като вас тримата,но много се кефя че ви е направил впечетление трака.Снощи имахме свирня във Варненски клуб и това беше една от 3-те ни нови неща който свирим с GRAND FUnK VARNA.Песента се казва "What stay for Love".

Само малко,не съм съгласен да се прави класация на участниците ,защото идеята на джема е всеки да се изкефи и да тресне както може,но приемам че това е твоята подредба.

Изпълнението ти е брилянтно,според мен.Ако владеех така китарата като теб щях да правя чудеса с идеите които,се случва да ме будят посреднощ и да ги драскам на петолинието за да ги сглобя през деня,но уви. :)

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прости ми невежеството,да махна нацяло барабаните ли означава.Мога да го направя,само ми пиши с кои инструменти го искаш (бас,2 китари,клавир,соло)

Само едно инфо ако ще ги слагаш с програма темпото е 190

да,махни само барабаните :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони,това,че разпозна тонът като "стратокастърски" е голям комплимент за китарата ми,която е Фактор (страт копие,) и мисля,че сега може да се намери за 80-100 лв.Друг е въпросът,че като си купя Фендер (щото рано или късно ще си купя),ще опаковам китарката и ще я върна в Китай с бележка "Съсипахте ми кариерата!" :hysterical:

А свиренето ми в действителност не е добро и мисля,че без учител трудно ще излезе нещо.Като започнах да се занимавам "сериозно" (преди година и половина) виждах 2-3 проблема.

Сега са около 10 000.Определено имам нужда от професионална помощ и насоки.И много,ама много свирене.Добре,че съм още млад,та имам време да се уча.

Не искам да умра,преди да съм се накефил на себе си.:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.