Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за профи-усилватели


4ushi

Recommended Posts

Може ли някой от колегите да каже кой от тези усилватели е по добрият избор като марка въобще и естествено качество на изпълнение и мощност? Става дума за: DYNACORD SL 1200

Electro-Voice PA 2450L ;

 

PEAVEY PV 2600

 

 

Прибавям тук и българските

 

UNIQAUDIO PA 1800 което доколкото разбрах е по схема на Electro-Voice; ИРНИ- L1200 и Oberton - B 1200

 

Всички усилватели са в диапазона от 850 -1200 лева. Необходимата мощност която ми е нужна е минимум 2х450 W на 4 ома и максимум 2 х 600 пак на 4 ома.

Ще се ползва за субуфъри и целта е силен ,стегнат ,плътен и динамичен бас, с две думи да не е дърво и да радва ухото !

Редактирано от 4ushi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих заложил на ''Electro-Voice PA 2450L '' преди всичко като качество

 

За ИРНИ- L1200 и Oberton - B 1200 от опит: държат но ниска/слаба/ динамика

 

 

Редактирано от мегатон
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да и според мен е добро това стъпало на Електровойс. За 2 х 450 вата тежи цели 16,5 кг ,а въпросното Ирни само 15 кг за 2х600 което ме навежда на мисълта за по як трансформатор. Интересното е обаче че според мнение в DIY AUDIO CLUB форума -там казват че БГ стъпалата са по добри. А сега де?!!!?? Затова реших и в този форум да попитам понеже е за хора работещи постоянно с профи апаратура. А за PEAVEY PV 2600 какво ще кажеш ,той е още по мощен ,а и тази фирма е сериозна . Тяхното стъпало е цели 18,5 кг което си е серьозен траф и доста запас от мощност

Редактирано от 4ushi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разгледай електровойс P серията: p1200, p2000, p3000. Това е професионалната серия на електровойс.

Виж и старите Crown Macro-Tech серията. Като цяло това са профи усилватели. Скъпи са, но има защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря за сериозното предложение но бюджета не ми стига за такива стъпала. Именно затова се ориентирам в рамките на 1100 лева максимум. За Електорвойса Р 1200 например струва над 1700 лв и то в български сайт не съм го виждал да се продава, има единствено Р3000 но за неговата цена няма да коментирам. В моя случай не си заслужава толкова пари. Макротека на Краун също отива към 4000 лв и той не пасва на бюджета. Та мисълта ми беше за някое от горе-споменатите стъпалца .Електровойса ми харесва макар да не е от сериозните стъпала , UNIQAUDIO P1800 което пък е новото име на DINAUDIO правено от Русин и както виждам се ползва с доста добро име, само дето не знам за субуфери ли го ползват по дискотеките или за средна линия и високи (имам предвид като динамика ).Давам пример за Клуб Мания Слънчев бряг където има 16 такива стъпала .

Редактирано от 4ushi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви говорители /марка и модел/ ще връзваш към усилвателя?

Един Обертон 1200 http://www.djvibes.org/forum/index.php?showtopic=98576&pid=961301&start=0entry961301

с четири ей от тези http://www.megavoice.bg/?pid=24&product=649

, могат да ти спрат пулса. :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.avtozvuk.com/az/2004/03/htm/102-120jbl.htm

 

Ето на този линк е субуферът(-ите) който ще се закача(т). Обертонския усилвател който ми прати на предния линк го знам ,но той вече е продаден ,а има още един който е на по висока цена около 600 лв. Но не съм сигурен че е добра оферта понеже е работил 2 години по кръчмите , а той нов струва 950 лв, до 450лв бива офертата, но аз го изтървах тоя влак :). А никой ли не е пробвал на Русин стъпалата на "DIN AUDIO "сега "UNIQAUDIO" P-1800. Продават се през мрежата на "Динакорд " ,не може никой да не ги е тествал ??!!! Много ги хвалят и ми е интересно ,че в този форум никой не казва нищо за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Много си прав за гънката. За кола са говорителите. 1600w е пикът на говорителите който не мисля никога да достигам !!! Номиналната мощност е максимум 400 w .Другото е ,че няма да ги ползвам за профи-озвучаване , а за домашни условия, но домашните усилватели не предлагат такива мощности , затова се ориентирах към полу-професионални стъпала до 1000 лева цена (нови).Реално искам да ги натоварвам с не почече от 300 w ,но да е с усилвател който да ги държи под контрол.Именно затова предпочитам да е нещо със 2х500(600)w на 4 ома. Мисля че е по добре усилвателя да има запас и да свири на половината си мощност за да няма изкривявания и претоварване.

Редактирано от 4ushi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за домашни условия...

Реално искам да ги натоварвам с не почече от 300 w ...

Мисля че е по добре усилвателя да има запас и да свири на половината си мощност за да няма изкривявания и претоварване.

 

За домашни условия 300W на канал?!?!?!?!?! Пич, къде живееш - искам и аз хол 200 кв.м.!

Изкривяванията на усилвателя (колкото и да е "нацепен" до дупка) са на три порядъка по-малки от изкривяванията на говорителите - типични стойности за говорители са нелинейни изкривявания от порядъка 5% до 15%. При съвременните усилватели тези стойности не надхвърлят 0.01%. Сам си направи изводите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200-300 w колкото дойдат не е важно. Нека има запас, случва се да се събираме по празници в разни по големи кръчмета (селски) и си носим апаратура. Като се съберат 30 човека и всеки удари няколко питиета им заглъхват ушите и все не им стига мощност. А и друго си е ,може един път в месеца да ги усилиш , но да знаеш че има. Дотук всичко ми стана ясно освен едно "марката и модела на усилвателя" вписващ се в бюджета ми - максимум 1000 лв .Бих взел Обертона Б 1200 ,но е на 2 години работа и не знам за 600+ лв дали да рискувам и дали ще е подходящ.Все пак не са като 1000 лв , но пък и няма гаранция кой и как се е гаврил с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз връзвам /малка уредба/ две 400W трилентови колони/Обертон/ и един бас 500W/Обертон/ на един усилвател Обертон 802 и хората едвам се чуват един други в заведение 120 кв.м, ако това може да ти служи за ориентир :whistle:

Редактирано от DJack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работил съм с Обертон -18 " баси по 700 W , но беше външно озвучаването. Периферията беше на друга марка. В интерес на истината свирят доста яко .Захранвахме ги със стъпала на Фоник. Ами сега се чудя понеже пък по горе "МЕГАТОН "сподели :

"За ИРНИ- L1200 и Oberton - B 1200 от опит: държат но ниска/слаба/ динамика."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Така като гледам колеги се спряхте твърдо на "ОБЕРТОН" -Б серия и едно мнение за Electro-Voice PA 2450L - китайче. Скъпите над 3000 лв не ги броя . :whistle: :whistle: ?

За DINAUDIO (UNIQAUDIO)P1800 имах мерак да разбера мнения ,но явно че никой не е работил с него.

Редактирано от 4ushi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.