Jump to content
Българският форум за музиканти

Колегата Parni_Valjak


Recommended Posts

Няма друга такава тема във форума и явно не е случайно! Хиляди благодарности и от мен!  :godbless:

Твърде рядко срещана комбинация между невероятен професионализъм, ангажираност към проблема и отношение към изпадналия в беда съфорумник  :greenball:

Освен отсраняването на проблема, който имах, получих и отсраняване на проблем, за които дори не знаех. Ампът ми звучи по друг начин сега :virtuoz: , а за информацията, с която бях залят - цена няма!!! Не случайно в профила му пише - The Solutions Provider! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

И аз скоро имах честта да се зпозная с Тони :) . Изключителен човек! Освен добре свършената работа (изобрети ми захранване за ефекти) си поговорихме за какво ли не! Неусетно минаваха часове в разисквания на разнообразни теми! Нямам търпение нещо да ми се развали или да ми хрумне нов проект, та да се видим отново :D :D !
Респект!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Харесва ми да получавам коледни поздравления от Audio Precision  :thx:

2013_AP_Holiday_card.jpg

This message was sent to Tony Manov from:

Audio Precision | 5750 SW Arctic Dr. | Beaverton, OR 97005, USA

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Благодарности на Парни Валяк за връщането към живот ( и то по добър от предишния) на моя Fender Vibrolux .  Отново вкъщи се чува лампов звук :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Отново супер про отношение и работа по един мой нов (стар) винтидж микрофон Senheiser MD421-HN. Тони направи приставка към него, за да могат да се ползват и двата импеданса, но май най-добре е той да обясни за тази интервенция, че аз съм гол и бос по темата.

 

Хиляди благодарности за професионалната намеса (отново) и отношение!

 

49vw.jpg

9vv2.jpg

7jd0.jpg

3mdm.jpg

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредното 1+ и от мен!И аз нямам търпение да ми се развали нещо,ама като гледам как ги прави май ще трябва да си ги троша сам:)))

Редактирано от Dirk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

Поради недостатъчна информация, се наложи почти пълно разглобяване и reverse engineering.

M421HL е специфичен модел с изход DIN3 и небалансирано свързване. Това го правеше абсолютно несъвместим с разпространените сегашни апаратури.

Освен това трансформаторът е специфичен , с изход за високоомен вход, Ro=50 000 ома.

За да не осакатявам възможностите на оригинала, се наложи да направя кутия в която да се преаранжират връзките и да се поставят комутатори, с които към XLR съединителя да може да се подават 200 омовия и 50000 омовия изходи, в балансиран вид.

В допълнение има възможност за превключване на корпуса към крак 1 на XLR-а или към корпуса на XLR-a.

Така вече съвместимостта е гарантирана с всички възможни апаратури - от полупроводникови балансирани системи, до високоомни лампови такива. От системи със замасен крак1 на XLR до такива с земя на корпус. За повече информация може да се прегледа литературата на RANE.

4gl2O50.jpg

 

4H3NBgZ.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Благодаря! Ето няколко снимки на последния Soundman - SM8901, микрофонен предусилвател за динамичен мирофон, с балансиран/небалансиран изход.

  • Входен трансформатор с мю-метал екраниране
  • Регулиране на входно усилване над 65dB, разпределено в две стъпала,
  • Стабилизирано биполярно захранване,
  • Индикатор за претоварване по вход,
  • Регулируемо изходно ниво,
  • Отделяне на защитната от сигналната земя (Ground Lift).​WsaUBFx.jpg

 

I90cIlF.jpg

 

b2uNrtA.jpg

 

WbXcPva.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.