Jump to content
Българският форум за музиканти

Колегата Parni_Valjak


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

QjagXi4.png

Prvi puta u karijeri koncert smo započeli u podne i moramo priznati da uopće nije loše - feeling fantastic.

 

pV9BFn0.jpg

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Дойде момента пак да се разпиша в тази тема. Преди време ми попадна 8 канален пулт на Sony - моделът се казва MX20, произведен е през 70-те и по предназначение е за записи за мераклии с по-нисък бюджет. Изглежда така:
21827917769_a7379f596d_m.jpg

Въпреки че на външен вид изглеждаше много запазен имаше доста проблеми - силен собствен шум, пукане при превключване на копчетата и т.н. и го занесох за диагноза при Parni_Valjak. След като инженер и пулт се запознаха (т.е. оглед и измервания) се оказа, че таванът на устройството като звукови възможности е доста висок (качествени японски трансформатори, дискретна конструкция, голям динамичен диапазон, широка честотна лента и т.н.), което постави началото на няколкомесечна сага по преработка.

Пултът беше разглобен, почистен, бяха направени подобрения в замасяване, екраниране, бяха добавени редица нови функции  - LED индикатори за претоварване,  ключ за корекция на фаза и ключ за диапазона на усилване на всеки канал; директни изходи от каналите, добавена е възможност четирите стрелкови индикатора да се използват за измерване на сигнали, идващи от външно устройство и т.н. и т.н. На практика пултът е надграден сериозно (наложи се дори добавяне на допълнително захранване), като в момента функционира като чудесен аналогов интерфейс за многоканален запис. В същото време оригиналния външен вид е запазен - новите функции са дискретно добавени и без  внимателно заглеждане човек не би могъл и да предположи какъв вълк се крие под овчата кожа :)
С групата записвахме барабани последния уикенд и използвах за първи път преработения пулт. Файлът, който е по-долу е съвсем суров - няма корекции, не съм правил дори и баланс, просто експортирах материала от Кюбейс след като записахме за да го чуя вкъщи на спокойствие:
https://www.dropbox.com/s/ckpny6cq8pauabi/Drums_Example.mp3?dl=0
Честно казано резултатът ме радва до степен, че вече обмислям какъв да е следващия елемент, който да добавя към звукозаписната част. Хвала на инж. Манов за познанията и отношението, без него този проект не би бил възможен.  

П.П. Колебаех се дали да пиша тук или в "Звукозапис - Хардуер", но реших, че акцентът за мен е в благодарността за компетентната намеса към Тони Манов, а не толкова в хвалбата за новата придобивка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

използвам темата да благодаря на инж. Тони Манов / Parni_Valjak/. Свързах се с него и си поръчах атенюатор за китарен усилвател.

Изключително съм впечатлен от неговата отзивчивост и професионално отношение. Поръчката беше изпълнена в много кратък срок, като същевремено Тони беше любезен да отговори компетентно на всяко едно мое питане.

Атенюатора работи перфектно и е изработен с внимание към всеки детайл.

Още веднъж специални благодарности и горещо препоръчвам инж. Манов на всеки колега, който се нуждае от ремонт или ъпгрейд на апаратурата си !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И тъй като тази тема е специално за това - да се разпиша и аз - специални благодарности към нашия колега, който имам удоволствието да познавам и като приятел - инж. Тони Манов, за изработката на захранването ми за педълборд. От двадесет години използвам педълборди и постоянно сменям захранвания и ефекти, но досега не съм имал такова спокойствие и такова оптимално качество на сигнала, независимо от локацията в която използвам педалиерата. Удоволствието да мислиш само за изпълнението си и техническите проблеми които го съпътстват обикновено да са сведени до минимум - това е незаменима екстра... благодаря ти, Тони! Ето и линк към раздела "Фукня", с една-две не особено качествени снимки:

 

 

 

http://forum.muzikant.org/topic/10205-%D1%84%D1%83%D0%BA%D0%BD%D1%8F-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8/page-413

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Отново бих искал да изразя благодарност - най-малкото, което мога да направя в конкретния случай на инж. Манов за отремонтирането на един винтидж басов усилвател Earth, който е така да се каже реликва за едно читалище от  малък град, но пълно с музикална история и в което се опитваме да възобновим нещата... от там през 70-те  и 80-те години група "Славяни" е дала много за българският рок...та въпросният наследен от тях усилвател беше в повече от трагично състояние... на моят апел за помощ - инж. Манов се отзова и отсече, че щом е за българско читалище, ще съдейства с каквото може, при това абсолютно безвъмездно.  Възстанови за по-малко от седмица усилвателя ( съсипван от какви ли не "майстори"  в продължение на 20 години) и ...в студиото на читалището вече записахме басовите партии към албума на родна група, а ръководството написа благодарствено писмо на Тони Манов. Позволявам си да го публикувам, защото смятам, че той заслужава: 

 

4ZShQox.jpg

 

Ето и линкове към  работата с усилвателя, на който не можем да се нарадваме...благодаря ти, Тони! :

 

https://www.facebook.com/1376596506/videos/10206487874860429/

 

https://www.facebook.com/1376596506/videos/10206481144492174/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 3 months later...

Години след първия коментар по тази темата, съвсем случайно и аз се запознах с paren_valjak. Ами какво да ви кажа - все същия страхотен човек! Както е видно и от предходните коментари - изключително знаещ и можещ. Нямаше аудио устройство, за което да го попитам дали е възможно да направи и да получа отрицателен отговор. Останах изключително изненадан от отзивчивостта му и обстойните обяснения, които получих на съвсем новобранческите си въпроси, без да покаже и капчица досада. Такова отношение към клиента не съм срещал при никой друг до сега! Да е жив и здрав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развитие по ситуацията:

 

Тъй като свиря на бас китара, а живея в малък апартамент и не е удобно да свиря с кабинет, говорих с Тони относно един усилвател за слушалки, който той продаваше. Обясних му за какво искам да го използвам и той го преработи за моите цели - добави допълнителен 6.3мм вход за баса, който да може да се използва едновременно с другия 3.5мм вход, а моно сигналът от китарата да се преобразува на стерео в самия усилвател.

Трябва да ви кажа, че устройството изпраща към слушалките ми много по-качествен звук от малките комбота на Marshall, Orange и TC Electronic, с които съм ги пробвал до сега. Изключително доволен съм от крайния резултат и определено и занапред смятам да се ползвам от услугите на инж. Манов!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте,

от скоро и аз съм горд собственик на усилвателя му за слушалки (Soundman SM2111) и въпреки че имах високи очаквания на фона на репутацията му във форума (а и не само тук), бих искал да споделя изключително хубавите си впечатления от комуникацията, сроковете за изработка, предоставената информация, външният вид и най-важното разбира се - работата и самият звук на усилвателя : )

Още един доволен клиент с планове да ползва услугите инж. Манов и за в бъдеще : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

Едва ли ще изненадам някого с поредният позитивен отзвук, но искам да благодаря на инж. Тони Манов за изключително професионалната му намеса във връщането на едно лампово комбо Laney към пълнокръвен живот! Точна и обстойна диагностика - доста неподозирани проблеми излязоха наяве. Всичко най-детайлно бе отремонтирано и възстановено - оказа се, че има проблем и в изходящия трансформатор, който бе пренавит. Та сега комбото излезе от бокса и направо хапе! 

Бих посъветвал всеки да не си прави експерименти и да не се доверява на всякакви псевдоразбирачи, а да се обръща към Parni_Valjak - който разбира при инж. Манов се спира! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.