Slacoth
Mar 11 2010, 03:00 PM
Здравейте колеги, имам въпрос към шофьорите във форума.
Всички сме чували вицовете за циганина, форда и зимата...
Интересувам се, защо наистина 90% от хората имат отрицателно мнение за автомобилите Форд?
Ето какво съм си харесал:
Цитат
Ford Escort 1.6 16V
Юни 1999
120,000 км
Бензин
Ръчни
90 к.с.
1600 см3
4/5 врати
Сребърен металик
Климатик
Ел.стъкла
Ел.огледала
Стерео уредба
ABS
Airbag
Халогенни фарове
Центр. заключване
Серво управление
хечбек
нов внос
всичко това за малко над 2000 лв.
Моля ви само за две неща:
- ако пишете негативи, поне се обосновете;
- ако правите сравнения с други марки автомобили да се ограничите в бюджет 2500 лв;
Thanx
TONY
Mar 11 2010, 04:00 PM
По принцип не им се носи добра слава.
Никой досега не се е похвалил с форд.
Ако вземеш пежо, ще е с по-добра возия( и по-скъпо за ремонт), а опел - по -здрав и корав.
Много лаишки се изказвам и то в общ план.( по мои впечатления и от приятели)
Като с китарите- важна е конкретната бройка.
Ако те кефи, влиза в бюджета и след преглед ти кажат, че е приблизително ок, защо пък не.
Нали ти трябва да те пренесе от точка А до точка Б.
Така като гледам, като цена май идва много добре.
Май,май за нещо добро от 99-та нещата отиват на 4 бона.Доколкото съм гледал какво се предлага.
arebegai
Mar 11 2010, 04:17 PM
Тук EAmechaniX може да вземе отношение,но ще споделя моето виждане по въпроса.
Нямам лошо мнение за Ford,не съм останал с впечатлението да се чупят повече или по-малко от други коли (когато са в същия клас).Аз имам два автомобила (Golf II и Peugeot 405).Приятелите с Фордове не висят по-често в сервиза,отколкото аз.По-скоро главоболията могат да дойдат от некоректен търговец,който премълчава някои подробности по автомобила,за да бъде изненада после за теб.На един човек,с когото работих,му продадоха Фиеста пред блокаж,с натъпкани добавки в маслото.След смяна на масло двигателят издъхна.Така,че специално за Форд не мога да твърдя,че са по-проблемни от други автомобили,зависи предишният собственик колко отговорно се е отнасял към него.
И Ескорт съм карал,но по-стара година.Еми кола като кола.Само да питам от Италия ли е внесена?
Polyphone
Mar 11 2010, 04:25 PM
Цитат(arebegai @ Mar 11 2010, 04:17 PM)

По-скоро главоболията могат да дойдат от некоректен търговец,който премълчава някои подробности по автомобила,за да бъде изненада после за теб.На един човек,с когото работих му продадоха Фиеста пред блокаж,с натъпкани добавки в маслото.След смяна на масло двигателят издъхна.
Сори за оффа, само да попитам: 'arebegai', ти да познаваш коректен търговец на коли в България, че аз не се сещам? Особено при този замрял пазар на коли, всеки гледа да си пробута трошеняците. Според мен човека, от когото се купува колата трябва да е супер близък, за да можеш да му имаш доверие и да не те изпързаля.
EAmechaniX
Mar 11 2010, 04:27 PM
Ще бъда много кратък.
Караш Форд - поддържаш Меседес.
Бях писал някъде по въпроса за закупуване на кола, но ще се повторя.
Важно!!!
Преди да платите колата я прегледайте обстойно в сервиз!
Качете я на подемник и я огледайте отдолу!
Закачете я на Елкон!
Премерете компресията!
Прегледайте я на компютърен реглаж за преден и заден мост!
Във всеки сервиз ще намерят някоя дреблия и ще ви направят оферта за ремонта.Така ще знаете какво още ви предстои.
В никакъв случай не ходете в сервиз, който продавача ви предложи!
Платете си сега, за да не плащате после!
kmfb
Mar 11 2010, 04:27 PM
Има си поговорка: циганин и форд не боледуват; умират от веднъж.
Както и: зимно време циганин и форд не работят
Шегата на страна, свидетел съм на разни приятели на фиестите и орионите, дето изкараха години наред без сериозни ремонти и с елементарна поддръжка.
За съжаление май новите са далеч по-калпави...
Slacoth
Mar 11 2010, 04:29 PM
Няма информация откъде е докарана, а и не съм се обаждал да попитам в автокъщата.
Каква е иначе славата на колите от Италия?Чувал съм, че често прегрявали при експлоатация, заради климата.
Пише, също че е бил един собственик (как ли се доказва това) и че е с Z-Tech мотор (що за чудо).
Приятел ме посъветва, че за 200 лв се продава Ford 1999 година, но дизел, което държи повече цена, т.е. че офертата не е толкова атрактивна, колкото изглежда.
Твърди се също, че ако колата е Форд да е дизел, а ако е Опел - по-добре да е бензин...
М?
arebegai
Mar 11 2010, 04:34 PM
@Polyphone Всъщност,може би намирам някаква различна степен на некоректност.Колите от автовоза задължително минават през сервиз,за да се поизправи някоя чукната ламарина,или да се смени лагерче или тампон,за да не се стресне купувачът от странни шумове.Но,за нещо по сериозно като подготовка на колата за продажба не мога да кажа,освен предходното,както и едно миене на двигателя и купето.
За дизела и бензина нищо не мога да кажа.Питах дали е от Италия,защото имам познати,занимаващи се с внос и съм висял доста време,като докарват колите и ги виждам какво представляват.Още повече,че има човек по веригата в Италия,който предварително казва коя кола какъв проблем има и се преценява евентуален ремонт колко ще струва.Най-често частите се заменят с такива от моргата,не с нови.Колите се взимат на смешни цени,като с докарването излизат около 1500 лева(300-400 евро автомобила и 750 лева автовоза.Тук купувачите процедират така-поръчват автомобил,взимат го директно от автовоза и го стягат за движение.Така им излиза малко по-приемливо.
CyberGene
Mar 11 2010, 05:25 PM
Още от едно време има една стара максима - за стара кола се отделят поне 5000 лева. Под тази критична стойност се намират някакви коли, които обаче впоследствие ти генерират разходи за над 5000лв, но си оставаш с боклука и качествата на кола за 2000.
Slacoth
Mar 11 2010, 05:36 PM
С пари всеки знае, ама не всеки се ражда примерно син на директор.
Както и да е ...
Благодаря за коментарите, явно Форд не е предпочитана марка, макар и обяснението затова да остава мистерия.
Еми ще се оглеждам и за други марки автомобили.
metalhammer
Mar 11 2010, 05:40 PM
европейския Форд е създаден само с една едничка цел - да има по скапана немска кола от опела......
EAmechaniX
Mar 11 2010, 05:40 PM
^^Втори отговор;
Караш Форд - поддържаш Мерседес.
Janick_Gers
Mar 11 2010, 05:41 PM
Въпреки, че не карам форд, съм им много голям фен. Возил съм се в много модели. Старите мондеота, новите, ескортове, фиести и адски много ме кефят! Единствено Фокус не ми харесват, пък и съм чел, че електрониката им страда много.
CyberGene
Mar 11 2010, 05:54 PM
QUOTE (Slacoth @ Mar 11 2010, 05:36 PM)

С пари всеки знае, ама не всеки се ражда примерно син на директор.
Както и да е ...
Колата е един изключително голям разход, имай го предвид. Но наистина го имай предвид, сериозно. Естествено, всеки се разпростира според чергата си, но идеята ми е, че има критичен праг на цената на една кола, под която не можеш да паднеш. Дори и да си купиш много евтина, после ще ти излязат разходи, които ако не можеш да си ги позволиш, ще останеш с един тон неработеща тенекия, която е твоя, докато не събереш пари да я оправиш. Би било хубаво стандартът ни на живот да беше по-добър и колата за всички хора да е удобство, но за момента продължаваме да сме сравнително бедна държава, в която колите са по-скоро лукс... Не съм искал да ти казвам "като нямаш пари, недей да караш кола", съжалявам, ако си се почувствал така. По-скоро исках да ти предам от моя опит, минал съм по същия път. И съм имал големи изненади, за които ако съм знаел, най-вероятно щях да подходя с избора си на кола различно.
metalhammer
Mar 11 2010, 06:05 PM
^Абсолютно вярно е човек.Обаче:
Докато човек не си купи сам колата и си я поддържа сам и не си блъска сам главата с тези неща няма да го разбере.Човек така е устроен метода на проба и грешка. Няма как да се родиш научен , дори и да има кой да ти дава информация пак не може да предвиди всички ситуации.
Затова да се мине най безболезнено - купува се кола която се кара колкото може - след околко 1 година стаж каране и висене тук там по сервизи научаваш доста и няма да се прецакаш 2 път.
Тук мога да изключа всички мамини татини дечица на който с изкарване на книжка им се връчват ключовете на автомобил да си карат - че им дават и джобни парички за бензин.Те няма да дадат обективно мнение по въпроса....
Затова в този случай ако не можеш да си купиш кола за 5 бона поне не си купувай кола над 1000 лева.
Както каза механика караш я в сервиз проеверяваш я какво е какво не е - ще издържи ли една година.Ако има надежда взимаш я караш я една година и на части ......
След тва всеки си знае урока сам .
CyberGene
Mar 11 2010, 06:15 PM
Да, всъщност metalhammer е много прав за това - ако си купуваш евтина кола, си вземи наистина евтино, нещо под 1000лв, иначе междинните варианти излизат по-скъпи. За съжаление съм съгласен и с това, че човек не мине ли по тоя път, няма как да научи някои неща. Вярно, че така сме устроени. Ама мен все ме човърка отвътре да помогна, да дам съвет, ужким да не се прецака и някой друг като мен. Нищо де, така се учи най-добре човек
arebegai
Mar 11 2010, 06:32 PM
Всичко,което казвате е вярно,но позволете ми да не се съглася с това,че Форд (европейските) непременно са най-лошите коли.Има други,също толкова лоши.И те са на същата цена.Не разбирам защо за тия пари едно БМВ 520 '89 година пред разпад и с разход 16/100 по инерция да е по добро от старо Мондео,например?Просто съм карал,и още карам много,ама много евтини коли (колкото модерен GSM) и сите са един дол дренки.
Slacoth
Mar 11 2010, 06:43 PM
... в момента карам
Рено 9 (за щастие рядко ми се налага), така че повярвайте ми - знам какво е скапана кола ...
- аре със здраве

п.с. - между другото не разбрах, защо Форд Ескорт е по-лош примерно от Опел Кадет.
metalhammer
Mar 11 2010, 06:45 PM
Добре човек ти караш голф 2 и аз по стечение на осбтоятелствата също карам голф 2 . Ще го размениш ли за опел или форд същата година същия литраж двигател ??? Дали опела или форда имат здрава тенекия (некърпена) въобще на тея години ?
EAmechaniX
Mar 11 2010, 06:47 PM
Aко голфа е 95 -та година, аз бих го заменил за Опел същата година...
Цитат(Slacoth @ Mar 11 2010, 06:43 PM)

п.с. - между другото не разбрах, защо Форд Ескорт е по-лош примерно от Опел Кадет.
Оп-оп-оп! Нека се разберем сега!
Опел Кадет се прави до 89-90 година а ти говориш за Форд 99 -та.
Нека не сравняваме различни неща. Те просто нямат допирни точки.
Между другото това

ти го написа като граница и сам си я прескачаш, само че надолу.
Цитат(Slacoth @ Mar 11 2010, 03:00 PM)

- ако правите сравнения с други марки автомобили да се ограничите в бюджет 2500 лв;
arebegai
Mar 11 2010, 06:55 PM
Цитат(metalhammer @ Mar 11 2010, 06:45 PM)

Добре човек ти караш голф 2 и аз по стечение на осбтоятелствата също карам голф 2 . Ще го размениш ли за опел или форд същата година същия литраж двигател ??? Дали опела или форда имат здрава тенекия (некърпена) въобще на тея години ?
Е тук ме хвана на тясно.Голфа ми е 1.3, '85 година,абсолютно никакви екстри,ама е куче мамицата му....В момента е непродаваем,или ако това стане,просто ще е за символична сума.Затова не мога да го сменя,защото за същите пари няма да взема нищо по-добро,дори ще е два-пъти по-зле.Вече е избила ръжда тук-там под боята,но отдолу не е изгнил!Тукашни майстори ми казват,че когато купето се разпадне,двигателят още ще е здрав.В момента колкото масло му сипеш,след 10 000 км точно толкова източваш.Феноменално!
Извинявам се най-искрено на всички,тъй като сега видях,че годината на автомобила е 1999,а не 1989.И започнах да си говоря по инерция.....
Slacoth
Mar 11 2010, 06:57 PM
Цитат(EAmechaniX @ Mar 11 2010, 06:47 PM)

Между другото това

ти го написа като граница и сам си я прескачаш, само че надолу.
А не е ли естествено при ограничаване на бюджет, "прескачането" да е надолу?
EAmechaniX
Mar 11 2010, 07:00 PM
Не, при положение, че даваш база ( кола около 2000-та година) да правиш сравнение с
друга, която е минимум 10 години по - стара... Двете са просто несравними по всяко едно отношение.
10 години си е цяла една епоха при автомобилите.
metalhammer
Mar 11 2010, 07:08 PM
Наскоро ми се налагаше да търся автомобил.
Има една много психологическа граница има ли 2000 в годината на производство цените варират над 4 бона тва е факт неоспорим - щом е новото хилядолетие край.
В цената 2500 може да се вместят автомобили да речем 97 , 98 година и тва са някакви малолитражки градски автомобилчета за жени.
Всичко под тази цена веднага трябва да ти светне червената лампичка.Ходих на огледи да разкавам ли как в багажника намирам лагери на колянови вал надрани - майстора я е оправил и ги е сложил отзад а тъпака даже не се сеща да ги маха и се чуди защо постоянно идват на огледи и не я купуват.
Или очебиино главата на мотора е отваряна и си личи смотания силикон с който е уплътнена и ушевадно чувам чукане по клапаните питам а тва какво е и оня незнае какво да ми каже - тва е !
А за голям автомобил да не говорим .....
Тва са факти за потвърждение на горната ми теза или 5 бона или 1000 лева
billymilano
Mar 11 2010, 07:20 PM
абе купувай си ако ти харесва и да не ти пука. НИКОЙ тук или КЪДЕТО и да е не може да ти гарантира качество на употребяван автомобил... А на въпроси защо БМВ 89 а не ФОРД 99... мислете така Фендер 89 или скуаър 99? Материалите, изработката и въобще всичко е коренно различно. Да, има умора на метал и подръжка и мърлячи, но - както вече казах - никой не гарантира за автомобил втора ръка.
chobbi
Mar 11 2010, 07:25 PM
А,защо не си вземеш един Saab 900 след '95-та?За тези пари в момента можеш да си намериш.Всичките са хечбег(все едно имаш комби),мита за частите,че били скъпи-въобще не е верен(като на всяка друга кола),обурудвани са серийно с климатици,серво,ел.стъкла,abs,халогени и т.н.(при другите коли някои от тях са като екстри).Един преглед през сервиз,преди да я купиш,и ако всичко е о.к.,години наред няма да имаш проблеми.
arebegai
Mar 11 2010, 07:25 PM
^^Ама виж като разбърках цифрите и ми избяга идеята,затова прозвуча така.По-горе съм се коригирал.
Slacoth
Mar 11 2010, 08:07 PM
Цитат(chobbi @ Mar 11 2010, 07:25 PM)

А,защо не си вземеш един Saab 900 след '95-та?
Мда, наистина е вариант.
Абе аз не съм се спрял окончателно на този Форд (разхода на бензинките ескорт средно е над 8), а за Saab гледах но в момента във Врачанско не се предлага.
metalhammer
Mar 11 2010, 08:22 PM
QUOTE (chobbi @ Mar 11 2010, 07:25 PM)

А,защо не си вземеш един Saab 900 след '95-та?
Колега къде е този сааб за 2500 ?? в мобиле всички почват от 3300 нагоре ....
chobbi
Mar 11 2010, 09:18 PM
Цитат(metalhammer @ Mar 11 2010, 08:22 PM)

Цитат(chobbi @ Mar 11 2010, 07:25 PM)

А,защо не си вземеш един Saab 900 след '95-та?
Колега къде е този сааб за 2500 ?? в мобиле всички почват от 3300 нагоре ....
Не гледай в началото VIP обявите,а малко по-напред.Нали знаете,че от обявените цени,винаги може да се смъкне при покупката.Аз говоря за атмосферният двигател(не турбо) 136 кс
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=details
PlamenM
Mar 11 2010, 09:57 PM
QUOTE (Slacoth @ Mar 11 2010, 03:00 PM)

Здравейте колеги, имам въпрос към шофьорите във форума.
Всички сме чували вицовете за циганина, форда и зимата...
Интересувам се, защо наистина 90% от хората имат отрицателно мнение за автомобилите Форд?
Ето какво съм си харесал:
QUOTE
Ford Escort 1.6 16V
Юни 1999
120,000 км
Бензин
Ръчни
90 к.с.
1600 см3
4/5 врати
Сребърен металик
Климатик
Ел.стъкла
Ел.огледала
Стерео уредба
ABS
Airbag
Халогенни фарове
Центр. заключване
Серво управление
хечбек
нов внос
всичко това за малко над 2000 лв.
Моля ви само за две неща:
- ако пишете негативи, поне се обосновете;
- ако правите сравнения с други марки автомобили да се ограничите в бюджет 2500 лв;
Thanx
Карал съм Форд Ескорт , първата ми кола, внос от Германия. Моето мнение е ,че аз и българските пътища си го разбихме. Втори Форд не бих си купил , не че са толкова лоши, но просто лично предпочитание към японските коли.
Всяка кола е толкова добра колкото е подържана.
Малък детайл - десетгодишна кола внос ( при европейските пътища) на 120 000 км няма. Добави 100 000 и горе долу ще е истина.
Така че, само по този параграф аз лично не бих гледал тази обява.
Казвал съм го и пак го казвам - разгледай ауто форумите - там се продават най различни коли и то често на добри цени, като в тях хората са влагали пари...аз си купих кола от мицубиши форума и това беше най-подържания автомобил от всичко видяно досега.
Slacoth
Mar 12 2010, 08:41 AM
^Благодаря колега.
Ще прегледам повече обяви.Впрочем най-решаващо си остава посещението в автокъщите, защото обикновено там отиваш с идея за някакъв модел автомобил, а се връщаш с друг.Това е деликатен момент, с който трябва много да се внимава.
metalhammer
Mar 12 2010, 10:36 AM
Последен съвет в тази тема.
Добре е човек да се разрови по авто-форумите както беше посъветвал колега нагоре. Намират се оферти от свестни хора които са си подържали добре автомобилите през годините но по една или друга причина се разделят с тях. И понеже пазарната обстановка е малко странна в бг им се налага да ги продадат на пазарната цена в момента. Пример закупихме стар автомобил от човек който си е купил ново бмв мислел е да пази този за жена си но тя не можела да се справи с него - трябвала и мъничка кола. На човека му трябваха пари да си сложи газов инжекцион на БМВ-то и просто продаваше колата на парите на един газов инжекцион. Човека беше супер свестен обясни всичко какво е по автомобила какво е правено какво трябва да се оправи.
Автомобила се ползва вече година 2 и всичко беше така - вярно правихме му един ремонт но няма как ремонта беше за скромна сума.Колата си беше и с газова уредба на нея.
Втори пример бивша вече колежка искаше много да си купи кола отиват с парите в автокъщите с идеята да си купят кола - купуват някакво клио за 4 бона. Това клио почва да гори масло след месеци и накрая клиото се върза на 6-7 хиляди лева за тези пари можеше да се купи супер автомобил със сервизна книжка, а не италиански сбирщайн.
vanboy
Mar 12 2010, 10:40 AM
Знаете ли защо на фордовете,предните им стъкла са много големи?....-За да се вижда по-добре балъка,който го е купил....
Нищо лично-това е един от лафовете за фордовете... всъщност не са чак толкова лоши-предпочитам ги пред Фиат и Рено например

П.П.Ако Клиото е този модел,за който предполагам-доста са проблемни-особено в "ела"!!
billymilano
Mar 12 2010, 10:54 AM
Абе примери милиооон. Зет ми си взе чисто ново А6 от магазина миналата година и не може да го изкара от сервиза, аз пък имам едно Клио 92-ра година, което е на 300 хиляди километра и просто нямам сила да го продам, защото освен че се ползва за резервна кола, е толкова сполучливо, че просто не си заслужава да се продаде.
Slacoth
Mar 12 2010, 11:25 AM
Аз не бих нарекъл балък, собственик на това (иначе вица е як):
billymilano
Mar 12 2010, 11:37 AM
зимай го бе, слънчак е
Slacoth
Mar 12 2010, 11:45 AM
Абе да го взема, ама като гори бензинец 8 извън-градско при средна скорост 130 км/ч как ще го храня?
А за газова уредба, само като чуя и си представям цинкова кофа.
CyberGene
Mar 12 2010, 11:48 AM
Не че нещо, ама моят двигател, дето е турбо-бензин, 160 коня 1.8 TFSI и те залепя за седалките доста сериозно, при 130км/ч извънградско ми прави 7.2 разход... Това нещо сигурно е наполовина коне и да харчи 8

Ама можеш с една газова уредба да оправиш нещата горе-долу.
Slacoth
Mar 12 2010, 11:53 AM
Конете му са 90.
Обаче, както казах газ не харесвам, като алтернатива.
Hillbilly
Mar 12 2010, 12:01 PM
Цитат
Казвал съм го и пак го казвам - разгледай ауто форумите -
Бе и аз тва си мисля.
Като гледам как е дръпнала темата май повечето хора тук не се занимават със свирене.
А най ми е смешно като се циганят за няква корейска дъска (китара) за 3-400 лв,щото Гибсън и Фендър били скъпи разбиш ли,а в същото време не е скъпо да дадеш няколко бона за некъв секънд-хенд таралясник..,нема ли автофоруми за вас?
CyberGene
Mar 12 2010, 12:08 PM
Ти кво викаш - музикантите да си свирят на инструменти и да не карат коли. Автоманиаците да карат коли и да не се занимават с музика

Хората може да имат разнообразни интереси. Особено пък тези, дето не свирим на китара и не можем да сложим 25 килограмов клавир на гърба. За барабанистите пък не ми се мисли. Лесно ви е на вас с китарите, ех...
Hillbilly
Mar 12 2010, 12:17 PM
^Не викам това,но теми за политика спорт и тн се трият,въпреки че са интересни,а колите са Навсякъде - по тротоарите и накъдето и да погледнеш - море от коли.Всички си говорят за коли.Преди малко щеше да ме отнесе със все кучето на зелено кола с номер СО (софия окръг),влизам тук за да се забавлявам - пак за коли..Мисля че за всяка марка си има форум и маса общи за коли?
CyberGene
Mar 12 2010, 12:30 PM
Трият се теми, в които хората се палят и се карат. Политическите и спортните винаги водят до това. Ако в тази тема някой започне да се пали много, и тая тема заминава за коша.
Slacoth
Mar 12 2010, 12:53 PM
Благодаря на всички!п.с. - Много ми е интересно, защо някой хора влизат в дадена тема само за да напишат, че не ги кефи!?!
ProjectHamsterdam
Mar 12 2010, 10:06 PM
Баце, без да се замислям бих си взел ето това:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=detailsMazda 323
Дата на производство юни 1995 г.
Тип двигател Бензинов
Мощност 90 к.с.
Скоростна кутия Ръчна
Категория Хечбек
Пробег 200000 км
Цвят Тъмно син мет.
Хем е Врачанка.
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=detailsHonda Civic 1.4i
Дата на производство май 2000 г.
Тип двигател Бензинов
Мощност 75 к.с.
Скоростна кутия Ръчна
Категория Хечбек
Пробег 150000 км
Цвят Червен
^^^Тази също живее в твоя град.
Мани го тоя Форд, нищо че е по-нов. Купи си някоя по-стара, но железна кола, ако можеш от приятел ще е най-добре. В момента има избор заради кризата, гледай, пазари се, чети по автофорумите, сприятели се с някой майстор да ти дава акъл и си ти.
CyberGene
Mar 13 2010, 10:31 AM
Японките на тия години се карат винаги от разни рейсър-уонабита, такива коли обикновено са сериозно изпушени от каране в червеното. И без да ми се обижда никой, но от Враца НИКОГА не бих си взел кола, знам прекалено много истории за колите от там.
PlamenM
Mar 13 2010, 10:49 AM
Affirmative.
Civic-a e хубава кола, но и се носи славата на т.нар "бегачка"...тоест следва да се стопи преди каране...
между другото за тези пари аз бих погледнал и Деу и Хюндай...евтини за подръжка и здрави коли и неслучайно таксита...
solo5
Mar 13 2010, 01:01 PM
Причината много хора в БГ да мразят ФОРД е сервизното им обслужване
А ако сравняваме една Фиеста с Пежо 206 излиза че Пежото гори с около 2л по-малко на 100км
и резервоар 60л на Пежото с/у 45л на Фиестата се оказва че с пежото може да се отиде от Бургас до София и обратно (с Фиестата няма как)
Иначе Мондео е готин автомобил, но заради сервиза им никога не бих си го купил
Demiurg
Mar 13 2010, 11:07 PM
Цитат(Slacoth @ Mar 12 2010, 11:53 AM)

Обаче, както казах газ не харесвам, като алтернатива.
Не виждам причина за това.
Моя голф, а и на доста хора голфовете, върви по- добре на газ, отколкото на бензин. Все пак, за стари коли става въпрос. Има си и техническо обяснение, четох го из форумите, но не можах да го запомня - прекалено техническо ми беше. Важи не само за голф, а и за почти всички марки, но познавам предимно голфаджии, затова така го казвам. Толкова за вървежа.
За цената - "само" двойно по-евтина е газта, а разхода ти е почти същия, като на бензин (или едни 10% отгоре). Така че и тук бие.
Относно сигурност - това с взривяването при удар си е градска легенда. Газовите бутилки са толкова здраво направени, че трябва ТИР да ти влезе в багажника, че да гръмне, а тогава няма да ти пука особено, щото отдавна ще си мъртъв. При нормален сблъсък няма начин да избухне. Ако някъде изпуска бутилката - усеща се и се помирисва, и се отстранява лесно повредата. Проблем са старите газови бутилки, с избила ръжда и окиси, ама то затова има проверка всяка година на бутилката - не да бутнеш 20-30 кинта и да минеш, а да си сигурен, че ти е безопасна газовата инсталация. В крайна сметка - една нова газова бутилка струва 60-80 лв. Веднъх на 2-3 години да я сменяш -идеално е ! Всички тия идиоти, дето се взривяват по банзиностанции и ги пишат по вестниците, в крайна сметка се оказват или с прекалено стара газова(метанова) уредба, или слагана незаконно, от някой, дето само е чел как се прави. При една добра инсталация, при добро поддържане, газта е евтина и безопасна алтернатива !
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля
натиснете тук.