Jump to content
Българският форум за музиканти

Кажете дали са ме изментили


Recommended Posts

Купих си комплект Zildjian ZBT, hi-hat 14, crash 14, ride 20, втора ръка, но доста запазени, за 380лв. Звучат супер, много чисто, точно както ми се иска, и все пак ви питам, изментили ли са ме според вас с цената? Знам, че това е най-евтината серия на Zildjian.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14" crash? Да не е рязан? Сетовете на ZBT бяха със 16" крешове, даже навремето аз имах такъв и в интерес на истината като за парите си не беше зле хич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не е рязан. Пише си съвсем ясно отгоре, че е 14. Има си 14 ZBT. Може би не са купувани като сет, а събирани поотделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност в този сет беше включен и crash 16, но нямаше да ми стигнат парите и за двата, а повече ми хареса звукът на 14. Между другото, събирам мнения по следния въпрос: кои са според вас най-добрите серии на марките Zildjian, Paiste, Sabian? Кои въобще не си заслужават?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно най-добрите обикновено са най-скъпите, както с доста неща в тоя свят. :lol: Но разбира се, има толкова различни марки и серии чинели именно защото има голямо разнообразие от звуци и всеки си харесва различни според личните си виждания за чинелен звук. Аз лично съм на тези позиции:

 

- Zildjian - определено не са ми любимата марка чинели, но имат някои много точни попадения през годините, примерно 13" K/Z комбинация фус, можете да го чуете по албумите на Дейв Матюс Бенд, звукът му е необъркваем. Някъде през 80те някой бистър ум се е сетил да събере два капака от тези различни серии и му се сторило добра идея, оттам много барабанисти започнали да го правят и скоро станало толкова популярно, че Zildjian вече го продават като стандартен комплект. И разбира се съответно цялата Z серия, която обаче вече не се произвежда и трябва да се търсят само на старо, което в БГ е почти невъзможно. Новите Z Custom изобщо не могат и да се доближат до красотата на старите зетове, поне според мен.

- Paiste - най-омразните ми чинели за всички времена, винаги са ме дразнели и със тотално никаквия си звук и с дърварския си вид, като току що изрязани с ножица за ламарина. Веднъж съм попадал на един креш, който ми е харесвал и той беше Signature серия Mellow Crash, доста тънък и риспонзив, но пък тихичък. Друго добро за тази марка просто не мога да кажа.

- Sabian - тук вече според мен поне всичко е яко с изключение на най-евтините серии, особено ме кефи отчетливостта на Pro серията за фусове и райдове, AAX крешовете (скоро пробвах един АА, но нещо не ми се стори чак толкова прекрасен), HH за всички видове chinese чинели и като цяло новата серия HHX, която е върхът на сладоледа във всяко едно отношение, за съжаление и във финансово. Освен това сред Signature моделите могат да се открият адски добри неща, като примерно MAX сплешовете на нашия приятел Майк Портной, чийто горд притежател съм и ме кефят нечовешки.

- Meinl - имат доста кофти минало, всички или почти всички сме имали нещастието да свирим с гадните им Meteor месингови боклуци, а някои по-напреднали - с малко по-малко, но все пак боклучавата им бронзова серия Lazer . Но за щастие преди няколко години фирмата смени изцяло продукцията си и сега прави наистина много добри чинели, като най-много ми харесват dry моделите от Byzance серията, само че там за съжаление цените са доста дебели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Джаза ли ги взе бе пич? Аз съм с "почти" същите! 14 HIHats ZBT+, 18 Crash/Ride ZBT , ZBT + 20 ride! За сега няма пари за по-добри и с товащ се задоволим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, аз съм от Пловдив, оттук си ги взех.

Paiste също имат добри неща. На мен ми харесва серията Innovations.

Sabian не ги познавам добре. zildjian за мен е религия, мисля че там всяка серия е много добра, но просто са правени с различна цел. Примерно Z са по-шумни, рокаджийски чинели, за джаз или фюжън не стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.