Jump to content
Българският форум за музиканти

Slap Bass


Ziroks

Recommended Posts

Първо искам да се извиня ако не съм оцелил мястото за публикуване на темата, но тъй като посещавам форума от скоро не съм много наясно със всичките му разпределения. Пробвах чрез "Търсене", но ми дава някаква грешка, пък и не ми се ровеха всичките 200 теми в секцията за Бас :)

Та молбата ми е, ако може да ми кажете някаква страница или подобно с уроци за Слап бас. Много ми харесва като звучене, а и четох че е много добре да се научи от начиняещите музиканти. Засега съм намерил единствено едно клипче (интервю) с басиста на Red Hot Chilli Pappers, където пича просто разбиваше на слап бас. Ако може да ми предоставите някакви подобни - обучаващи - клипчета, ще съм ви много задължен!

Благодаря предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здрасти!

Ами аз преди време на един колега от форума бях качвал видео уроци ... можеш да ги ползваш няма да са ти излишни (по твоя въпрос виж по-малкия файл "Miller-Wooten technique"). http://www.gelesoft.com/bass link: Щрак! Аре успех в занаята!

Редактирано от hippie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора. Точно от това имах нужда; сега имам над какво да се упражнявам, докато струните ми напълно дадът фира :D

Между другото това къде е качено? Имам ужасна връзка към него (около ~10кВ/s) ще падне зор докато сваля по-големия файл :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега имам проблеми с интернета (клиент съм на Орбител), ама като се пооправи(може би след 2-3 часа) скороста ще ти е ~50КБ (ако твоя доставчик му е наред всичко) + това големия файл не е свързан с питането за слап техниката.... Но пък е много як туториал за фингърстайл!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има как ти препоръчвам да си вземеш тази школа:

 

http://www.slapit.com/

 

Това е най-доброто за фънк, което аз знам.

 

Ако не можеш, мисля че в БГ интернет ще намериш достатъчно школи с които да се запознаеш с тази техника.

 

Можеш да разгледаш www.forevernow.com . Това е фен-сайт на LEVEL 42, има ноти, малко видео и т.н. - полезно и приятно (за мотивация :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има как ти препоръчвам да си вземеш тази школа:

 

http://www.slapit.com/

 

Това е най-доброто за фънк, което аз знам.

 

Ако не можеш, мисля че в БГ интернет ще намериш достатъчно школи с които да се запознаеш с тази техника.

 

Можеш да разгледаш www.forevernow.com . Това е фен-сайт на LEVEL 42, има ноти, малко видео и т.н. - полезно и приятно (за мотивация B) )

прав е Разбойника - школата ми беше попаднала в електронен формат - pdf, наистина си заслужава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 гласа ЗА!

остава и аз да почна да слапя с нея B)

 

ПС: вчера се кефих на аероплейн на рхцп (любима банда)

ебати колко як бас има там. И най-накрая успях да е извадя цялата песен. кеф. Тряя да се образоваме на тоя слап повече B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма нужда от никакви уроци или школи.Всеки трябва да си изработи собствени похвати.Започваш от простото и отиваш към по-сложни и по-бързи неща и това е.Междувременно слушаш майсторите.Не е трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех

радвам се, че ти Гео се включи в тази тема

Сега свалям книгата, ако не се свали ще е донеса от нас да се радват, както казва разбойника "и другите пациенти" (басисти)

 

Прав си за ученето, но е хубаво и да го видиш от някой друг B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех

радвам се, че ти Гео се включи в тази тема

Сега свалям книгата, ако не се свали ще е донеса от нас да се радват, както казва разбойника "и другите пациенти" (басисти)

 

Прав си за ученето, но е хубаво и да го видиш от някой друг B)

Прав си.Зависи кой какво търси в музиката.Аз определено си търся собствен стил и за това не пипвам школи,учебници и др.такива.Но не твърдя,че това е правилният път. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пичое, ше можете ли да ъплоуднете тоя .pdf някъде, щото скоро почнах да се пробвам да слапя и ми е любопитно кво пише в тая книшка :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.