Jump to content
Българският форум за музиканти

На горещия стол - Ивелин


Бицев

Recommended Posts

Вече ви беше досърбяло за следващата 'жертва' - ето ви поредната. И вече чувам протестни възгласи от рода 'Ай стига с тия чужденци!' - но изборът ми не е случаен. Сигурен съм, че Ивелин е интересна личност за всички и всеки има какво да научи от него.

 

Ако сте забелязали, т.нар. 'чужденци', които досега сядаха тук, не са от онези - откъснатите дето не искат и да чуят за 'шибаната ни държава'. Напротив - активно следят какво става и се опитват да помагат. Всички, които бяха канени (освен мен), са най-редовни приносители на ценно съдържание в този форум. Ивелин не е изключение: дава съвети и мнения, критикува и поощрява, споделя видяно по широкия свят, пуска свои записи и свири в джемовете. И което лично аз много ценя - прави всичко с усмивка. Сигурен съм, че няма да скучаем в един 'кръстосан разпит' с него.

 

Имате думата за въпроси!

 

(Фанфари и барабанен рол...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на Бицев за оказаното внимание, като ме качи на...зъболекарския стол! stola.png

С малко уточнение - ти си повече "чужденец" от мен в момента, защото моята лятна ваканция в БГ продължава все още... ;)

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

@sa6tiat,

В момента едни рок младежи ме тормозят във facebook да се прибиирам в тхе биг аппле, така да се каже :whistle:

Барабаниста ми знае слабите места и постоянно ме светва за най-новите сериали (но не от онези, на които баба ми плаче - а от скъпите) ;)

(Това е неговият начин да ме задържи в бандата! :girl_witch: Шегувам се, разбира се!)

В момента вървят два от тях - FRINGE и THE EVENT...в случай, че някой се интересува.

Та за бандата - 7 човека сме (и много добре се разбираме - и не само заради акцента :music336: ) - от ляво на дясно:

Калид - китара (Судан)

Джон - барабани (Кънектикът)

Кели - бек вокал (Джърси)

Дърк - вокал (Ирландия)

Чино - китара (Чили)

Ивелин - клавир (БГ!!!)

Ръс - бас (Израел)

 

Както се вижда - манджа с грозде сме...(ама май и Dream Theater са нещо такова) ;)

Ако има интерес, мога да кача и албума (нищо, че все още не е официално издаден) ;)

 

dirk.jpg

 

---

 

Не ми казвай, че пак изпуснах форумната? :metalist: Мина ли вече или е на 8-ми?

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Абе, кога идваш насам? :music336:

Галя ме пита няколко пъти вече... Включително и вчера.

 

 

2. Не мислиш ли, че ако завъртиш това вертолетче в Ню Йорк, до 3 минути над къщата ти ще се завърти голямата му версия с надпис NYPD? :girl_witch:

 

 

Пешо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авантюри, авантюри, поблъскай си главата и си идвай. Тука - кеф ти хеликоптерчета, кеф ти квото ти кефне :metalist: Бай дъ уей, Галя да не е жена ти и ако да, що пита Пешо кога ще се прибираш? :music336: Ти ли си за бой, жена ти ли, Пешо ли, комбинация от някои двама или всичките едновременно? :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kitaratapesho,

Хаха - за кво мислиш, че още съм в БГ...щото когато някой от Люлин (6) се обади на полицията - става така:

- Ало, LSPD* ли е? Тука некъв кара хеликоптер...може да е бомба! Хванете го!

- 'Фани го ти! - любезно отговарят от районното... :cheers2:

 

*LSPD - Lulin Sofia Police Department

--------------------------------------

 

@CyberGene,

Галя е обща, семейна дружка (не че съм семейство с Пешо, де - въпреки, че се вижда колко му липсвам!...) :hooray:

Жена ми се казва Даниела, а кой е за бой - разбира се, че Пешо! :P

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На какви инструменти свириш(си свирил)?

Кога си започнал да се занимаваш с музика?

Къде си учил?

По-лесно ли е да си музикант навън или в БГ и въобще има ли по-лесно?:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Heartman,

Свиря на пиано. Като всеки пианист (групар) се захласвам по барабаните. Свирил съм и на барабани - даже в банда, за 1/2 година - яко алтернатив! Пианото го подкарах на 5, но любовта по барабаните е още 2 - баща ми ми разказва историйки как докато пеел съм тананикал с него - по-точно ритмичните фигурки - той и за това ме записал музика. Другата причина да се занимам с музика е, защото това е било последното желание на майка ми...

Учил съм класическо пиано в музикалното в Русе. След това малко бакалавър (педагогика) и магистър (звукозапис) в СУ.

М/у другото имам един изпит да взимам (VSTi да не се подсмихва!) :cheers2:

За последния въпрос имам нужда от дефиниция за "лесно"... Така както аз го разбирам е - лесно, в смисъл да си изкарваш прехраната с музика - ако да, то в Норвегия се изкарват добри пари и използвайки разликите в стандарта е по-лесно да се правят пари там. Ако говорим за лесно, в смисъл на доказване - лесно няма никъде - и в БГ може да е зловещо... Има и трето лесно - когато свириш с добри музиканти е лесно - и мъчително, когато свириш със слаби...

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.