Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за удар при тарамбука


Recommended Posts

Здравейте! Скоро имах рожден ден и ми подариха тарамбука марка Vatan. Започнах да се уча от видео уроците в нета. Видях, че има 3 основни удара. Първите два ги изкарвам без проблем по звучене, но третият нещо ме затруднява - така нареченият "Тhe Pa Stroke". В това клипче http://vbox7.com/play:68152200 обясняват за него на 5:29. Изпълнявам точно инструкциите на момчето, но не се получава. Гледах и други уроци и пак не става. Може ли вие да ми дадете някой друг акъл, че да се получи? Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две думи идеята е, че произвеждаш високочестотен звук чрез удар с изпънатите пръсти по периферията на кожата, но същевременно с едно закъснение от части от секундата демпваш кожата с меката част под пръстите ти :D Като краен резултат, трябва пръстите ти да ударят кожата точно преди частта на дланта ти, която се намира под тях. Същата трябва да се намира точно на ръба на кожата, даже леко навън, за да може да удариш с върховете на пръстите си кожата на тарамбуката във възможно най-периферната част :D

 

Не знам дали мога по-добре :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе-долу схванах. Вече почти го издокарвам удара. А като гледам профила ти, знаеш ли в Пловдив дали се събират някъде хора да думкат на тарамбука?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква идея, братле :hysterical: Аз тепърва ще се местя за постоянно там, а за момента контактите ми са (нарочно) в определен тесен кръг от хора. :D

 

Но познавам един човек, който със сигурност ще се зарадва на идеята. Пиши ми ЛС някой път да видим дали е навит, по-скоро има ли време :butcher:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това, което поствам е видео-касетата, с която започнах да се уча :) Между другото, научих и много полезни неща за броенето.

Наистина е доста стара, но ми беше много полезна. Естествено на всеки малко по-напреднал ще му се стори в някаква степен безинтересна, но за начанаещи е страхотна.

 

В тубата намерих само това от касетата:

 

Казваше се нещо от сорта на Uncle Mafufo's Darbuka Lessons. Но не беше точно така. Пазя си касетата някъде, ако някой поряви интерес ;) Но не може да я няма из торент тракерите. Просто не ми се рови ;)

Редактирано от fusion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Звукът е само PA и се удря по следния начин удряш по средата със максимално стегната ръка и удряш малко по силно за да стане защото PA няма да се чуе при PA не се чува като удряш леко и най важното трябва да задържиш ръката а не като при DUM да я пуснеш!!! :)  :)  :)  :)   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.