Jump to content
Българският форум за музиканти

Aйде сега някой да каже нещо за Conklin Basses


AFTER-THE-RAIN

Recommended Posts

Ами аз нямам какво да казвам за тях.Кажете си мнението за тези животни.

http://www.conklinguitars.com/facebass/9ga...y/9strings.html :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост никога не съм хващал такова нещо в ръцете си ;)

Ако някой знае - разкажете как е, че съм меко казано любопитен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм хващал - 7-струннен Conklin Groove Tools, собственост на един луд фен от Ботевград на име Боби ;)

 

Много як бас, само дето да свикнеш с тоя гриф си е....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, но 9 струни... 6 може - много е яко, свирил съм. 7 - не съм, но ще да е подобно. Ама 9 вече... съмнявам се дали има смисъл от толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам няколкоминутни впечетления от такъв бас в Дъблин. Според думите на младежа се изисква специално обучение за да се открие смисъла и нуждата от такъв инструмент. С опредлени ефекти (непознати за мен) и опрделена настройка на включване и изключване на адаптерите (мисля че има възможност за програмиране и настройка) се постига функционалността на две китари. По негови думи пак хорус, дилей и програмирана латенция между регистрите на адаптерите (каквото и да означава това) позволява да се изсвири сериозно класическо произведение.

Както и да е. Аз го видях да използва само 4 струни на концертчето в университета. На мен лично китарата ми се видя безкрайно неудобна и учудващо лека.

 

После разбрах, че бащата на момчето е колекционер. Не съм убеден в това което твърдя, но си мисля, че тези китари имат основно колекционерска стойност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за 9-струнните, но аз си харесах това 6-струнно животно:

6swirl1.jpg

 

поне доколкото мога да видя всяка от тези шарки е от различно дърво...фингърборда е birdseye... :ph34r: направо си е е**** :P

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поне доколкото мога да видя всяка от тези шарки е от различно дърво...фингърборда е birdseye... :ph34r: направо си е е**** :P

Да, т.нар melted tops and fingerboards, запазена марка на Конклин. Това дърво трябва да е съхнало поне 50 год. при подходящи условия, за да имат смелостта да го използват по подобен начин за фингърборд (е, от Конклин със сигурност си знаят работата... :P )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то има и 18-струнни басове ама за какво!????

Аз ако имам пари ще си купя един 18 струнен и само ще се фукам с него насам натам ахахахахх те затова са направени кво мислите!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за 9-струнните, но аз си харесах това 6-струнно животно:

6swirl1.jpg

 

поне доколкото мога да видя всяка от тези шарки е от различно дърво...фингърборда е birdseye... :) направо си е е**** :P

Май се влюбих.... Бъртъне, ти си виновен :D

 

6-струнен ми е мечтата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.