Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравнение между две китари


kolio_k

Cort VS Gibson  

250 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Хрумна ми да пусна запис, в който да свиря еднакви ( или почти еднакви) неща на двете китари, използвайки абсолютно идентичен саунд, тоест цялата разлика в звука да идва само от самите китари. Разбира се целта ми съвсем не е да покажа, че Корта свири по добре от Гибсън или пък да докажа, че за нищо не става. По скоро ми се искаше да демонстрирам в какво точно се състоят звуковите разлики между китара 240 евра и такава за 2000 евра

А те са нещо относително, за някои хора са огромни, за други пренебрежимо малки (зависи от много неща и е доста индивидуално).

 

http://soundcloud.com/kolio_k/cort-i-gibson

 

 

Надявам се записа да е полезен на някой, най вече в посока на това, да ориентира по начинаещите от нас мераклии за нови китари, за реалните звукови разлики на инструментите от различни класове. Лично според мен, Корт правят наистина приятни инструменти на достъпни цени и за един прекрасен избор за първа китара.

 

А ето и малка закачка. Записът всъщност е видео и на него се вижда, кога свиря с Гибсъна и кога с Корта. Но първо качвам само аудиото, за да прецените вие кой саунд ви допада повече и коя китара, коя е.

 

Винаги сменям китарите по един и същи ред и се опитвам да свиря еднакво, а и саунда е еднакъв (само местя кабела от едната в другата), и двете китари са с нови и свестни струни. Иначе като конструкция и материал нямат нищо общо. Единственото подобие е, че и двете са с тюн/о/матик бридж.

 

Анкетата пускам от чисто любопитство. Предполагам, че всички мислим, че Гибсъна трябва да е по добър от Корта (най малкото предвид цената), но резултатите от гласуването ще покажат реално, коя китара според нас звучи по добре, а също и ще ни служи за личен ориентир, дали наистина имаме нужда от по скъпа китара ( ако саунда на по евтината ни допада, това означава очевидно, че не).

 

Сигурен съм, че за хората с повече опит с подобни инструменти не би представлявало проблем да отличат Гибсъна, . Иначе Корт са много прилични китари и никак не звучат зле, така, че ще видим какъв ще е резултата.

 

Ще пусна и видео записа след известно време, за сверка

 

П.С. Не записах Хайгейн саунд нарочно, колкото повече е гейнът, толкова по трудно се чуват разликите на запис

 

П.С.2 Записа е напълно натурален, няма никаква обработка от компа, ампът е Traynor, микрофонът Шур СМ57, драйвът идва от Blackstar HT-Dist

 

П.С 3 Чух че в левия канал е излязло някакво бръждене, за което идея си нямам откъде е , предполагам, че от домашния миксер Бери, извинявам се за което :):(

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо Cort,после Gibson.Поздрави за темата!Ако съм чул вярно,значи има надежда за мен! :)

Като намеря точните думи да опиша това,което чувам,ще кажа и защо съм предположил така.

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това ми е и идеята на темата, да можем да преценим дали си струва ръсенето за скъпа китара, предвид, че скъпите и в евтините китари, в края на краищата не са съвършено различно нещо и една евтина китара върши почти толкова добре работа, колкото и скъпата (разбира се усещането е друго и тн, ама и цената е почти по 10).

 

Иначе, според мен, китарите не звучат особено сходно, има разлика цвета на саунда така да се каже, в дефиницията и тн, а и някои специфични детайли се получават доста различно. Но всичко е на доста микро ниво и точно това е забавното

 

Радвам се ако намирате темата за интересна :) и ви благодаря за гласуването

 

Аз самият избрах третия отговор :( , колкото да мога да виждам резултатите. Ще пусна видеото като се понасъберат статистически данни, утре вече или вдругиден през деня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш, или ако желаеш, добре е според мен да сложиш още две опции в анкетета:

Харесва ми повече първата

Харесва ми повече втората

Мисля, че ще има много интересни резултати. :)

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сякаш първата е Корт-ът.

Интересно как ще звукне с по-скъпи адаптери, обаче... :)

 

Ако бъркам - майната му - ще купувам само евтини китари :(

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами май няма как да редактирам анкета, но мисля, че по презумпцията, че автоматично приемаме Леспола за по добрата китара, гласуването е показателно и в тази посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах с третата опция.

Не мога да преценя, защото нямам никакъв опит и с двете китари.

Харесва ми обаче втората, защото има по ярък и изпъкващ звук, докато първата ми звучи някак по-мътна, особенно на clean.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам никакъв опит и с двете и по скоро не мога да преценя , но противно на мнозинството на мен , някак си ми се струва че първата е Гибсън. Дори и да съм познал е по скоро налучкване, но втората ми звучи с "немахагонов" звук :)

ПП. и то най вече към края където мисля е на нек адаптера някакво соло.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.