Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен клуб на българските китaри


djbnz

Recommended Posts

Няма само Jackson, ESP, Squire и др. да си имат, да поуважим и българското.

 

Ето две попълнения от мен.

Кремонка с хъмбъкъри и грифче, дебело колкото стара лелка пред тоалетните в НДК...

dsc00074_c3a7b_18493815.jpg

dsc00075_9bd31_18493819.jpg

 

И едно буквално кухо басче Orfeus (Orfender), което е без жакче и го ползвам само акустично, доколкото се чува :D

dsc00078_85881_18493825.jpg

dsc00079_79724_18493827.jpg

dsc00080_9f82b_18493832.jpg

Редактирано от djbnz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кремонката не е чак толкова зле...моето мнение , е че , това е най добрата китара (solidbody) правена в БГ. Интересно , че съм я виждал само в този цвят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да аз имах такава кремонка и я пребоядисах черна ма сега прахта по нея много си личи хаха

междудругото не съм пипал китара с по удобен гриф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кремонката не е чак толкова зле...моето мнение , е че , това е най добрата китара (solidbody) правена в БГ. Интересно , че съм я виждал само в този цвят...

Имаше и "sunburst" с фингърборд от някакво тъмно дърво.

И моля, някой да поправи заглавието на темата.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Грешката беше техническа, съжалявам... Исках да го поправя, но ми дава да редактирам само поста си...

За това, че грифът е удобен. Не се и съмнявам, че ще има хора, на които им е удобен, аз обаче го намирам доста твърд и дебел. Hа едно Behringer копие на Strat ми хареса много грифът, страшно удобен и не толкова дебел, но всеки с предпочитанията си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз свиря с тунингована Кремона и съм много доволен от звука !!!

малко е опърничава като гриф ама от към звук няма равна :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей баса много ме кефи

имам същия пподарък от еди брачет

впечетленията от него са ми че е изклячително лек

звука не е кой знае кво , но все пак има звук

нека бъде орфрус

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да участвам и в тази тема на фенклубовете.Ето я първата ми китара която купих от един приятел за 50лв отдавна.Първоначално беше червена с бели кантове отстрани и черен плексигласов(или не точно)pickguard.Грифа

беше с черен fretboard,а отзад беше боядисан червен като тялото.С 5-way switch и 2 pickups,1 volume и 1 tone.Тон потенциометъра беше като суича и сменяше тона на 5 степени.На мен не ми допадаше това и смених суича с такъв който сменя бриджа или нек адаптера.Двата ги няма заедно като комбинация.Волум потенциометъра си е същия само махнах тон пота който не ми трябваше.Смених и пикгарда щото стария се начупи.После изшлайфах грифа и му махнах боята до дърво след което го лакирах и се получи ей тази талпа.На снимката даже е с ретро комбо и ретро(БГ) дисторшън.

Оказа се че е Орфей,а аз си мислех че е Кремона.Няма значение.

Преди:

Orfeus_NoName_2pu_tremolo_Bulgaria_lb.JPG

Сега:

DSC01244.jpg

 

Забравих да спомена че имах и бас Орфей тип ракета и него го бях поизшкурил и го боядосах син с бяла глава,после го продадох на едни англичани които ня бяха виждали такова чудо и техния басист много се изкефи и го взе:greenangel:.Иначе изглеждаше така:

orfeus_rocket_bass_binding.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда зашеметяващо... Не съм вярвал, че от тези евтини китарки може да се получи нещо да речем що-годе добро. Може и много добро де :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и аз да се запиша в клуба с малко екземпляри на българското лютиерско майсторство и от мен.

 

Първата е Орфей - най-най-първата ми китара, която имам и още пазя. Напомня доста на моделите на Fender Jaguar и Fender Jazzmaster, но е Орфейче. Мисля, че оригинално е била винен цвят, после 'леко' я модифицирах с надеждата да извадя някакъв сносен звук, и да я направя Метъл Орфей, но май задачата се оказа непосилна. В момента не изглежда така, защото от 1 година е разглобена и правя нов лифтинг и ако догодина живот и здраве (и време) я завърша ще пусна снимки.

Ето я и нея: http://www.album.bg/packster/albums/118428/

 

Другата е Пълдин Соло - китарата на която се учех да свиря (то за това май така и не се научих :thumbs_up:)). Продадох я тук в форума, защото просто и дойде времето да бъде заменена от друга, въпреки сантименталните спомени към нея. Добра китарка, пазил съм я много, но не ставаше за тежко и за това и сложих тоя хъмбъкър на бриджа, смених ключовете и потенциометрите.

Ето я и нея: http://www.album.bg/packster/albums/118429/

 

Ще е интересно да се видят и други БГ китари, така, че качвайте снимки.

 

Весели празници! :thumbs_up: Наздраве! :butcher:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.