Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен клуб на китари Cort


Malcolm_Young

Какво мислите за китарите Cort?  

385 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Здравейте!

 

Направих тази тема за улеснение на хората, които се интересуват от китарите Cort и добавих анкета за обобщеност на отговорите по темата :thumbs_up: Намерих инфо за китарките из нета, форума и сайта на Cort, но информацията е разколебаваща.

 

Аз притежавам Cort X-11 и засега нямам оплаквания.Аз казвам "Невероятни са! Препоръчвам ги на 150 % !" :icon_shithappens:

 

E,това е скромната ми темичка за изобщо нескромните китарки :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах един акустичен Cort AD870, който дадох това лято на брат ми, понеже и той реши да започва да свири. Купих го преди година и малко за 187лв от Динакорд и бях много доволен за това, което получих срещу парите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих Cort G254, първа китара ми е и не съм я сравнявал с други на живо, но самата китара адски много ми харесва и цвета и изработката и усещането като я държиш, абе всичко!

Може би не ми харесва това,че като свиря акустично и ако натисна някоя струна с перцето по-силно и жужи, но това й е единственият кусур, явно не съм случил на готина бройка :lol:

Пък и нито като свиря чисто се чува, нито през дисторшън така че не е такъв проблем.

 

Иначе, макар да не ползвам много тремолото, трудно се разтройва и да се разтрои се долавя едвам-едвам и то само ако си свирил дълго време и вече си свикнал на този звук.

Без тремоло, естествено, си държи :)

 

И изработката на самата китара е много добре направена, дървото е някак си полирано, но не с 2 тона лак и като я държиш имаш чувството че държиш дърво, а не лак, както е например със скуайърите и другите евтини китари.

 

Абе въобще страхотна китарка, радвам се че се спрях на нея и освен това е и доста евтина! :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попадали са ми няколко, общо взето мисля, че са приятни китари, като за парите си. Разбира се, може още много да се желае като цяло от тях, но човек получава това, за което си плаща.

 

Това, което най ми харесва при тях е, че не съм попадал на модели от шперплат и общо взето са удобни.

Това, което ме дразни е лошото качество на хардуера ( скъпите модели не са така, но и цената е различна)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям Кольо К,поне от досега ми с тях съм със същите впечатления.Пробвал съм точно горните 2 китари М600 и sfx1

и една с флойд роуз и пасивни ЕМГ-та, X6.Не са никак лоши китарите за тея пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм върл фен.

Металярските им модели , които за жалост представляват голямата част от каталога им наистина сякаш си се нуждаят от нови чаркуляци.

Случват се и бройки с по-калпаво дърво , но това важи за всяко производство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега не съм срещал проблеми с хардуера (и дано да не срещна ).Днес само като я настройвах в бемол доста време изгубих :slap: Но като цяло китарата е готина :P

 

ПС : Ако може всеки, който гласува да обоснове своя избор ;)

 

Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не всички имат възможност да боравят с Гибсъни, Джемове, ЕСП от 3 000 лева нагоре :) .Аз предполагам никога не си пробвал китарките или ако си, си случил на гадна бройка.Щом kolio_k (който борави с невероятно качествени и скъпи китари) каза, че са приятни, значи наистина са приятни :(

 

Всеки с вкуса си.

Редактирано от Malcolm_Young
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хардуера и на мен не ми се виждаше стабилен - става дума за болтчета, врътки, глупости по флойда (който междодругото държеше странно добре).

Затова си поръчах от нета оригинални части за флойд и разните му болтчета -врътки, сложих едно трупче отзаде на флойда, дадох я на Белевски за сетъп, каза че била стабилна и добра - след това просто заспа. :cheers:

Засега всичко ми харесва по китарата, ама взема да ми се струва, че искам по-тънък гриф. Ще видим за коледа дали ще ме огрее отнякъде, че един шектер си харесах... :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cort M200 - 330 лв ,Динакорт,добра китара за начинаещ като мен.Махогон - и е доста тежка.

 

Имам също Vintage V100 - Корта според мен е по-изпипан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП : Хубаво е някой да отговори на въпроса на Evtim Djerekarov :cheers2:

 

"Интересно ми е за хардуера, наистина ли толкова много се чупи при по-евтините кортове, колкото пишат в някои теми, и какво най-често се чупи."

 

Това наистина е много важен въпрос.Хайде, който е имал препирни с хардуера или съвсем нещо да пише :punk_guitar:

 

Имал съм си вземане /даване с марката ( както писах по напред в темата ) и това, което ми направи впечатление е, че например фолйдовете им са им някаква мека сплав, както и ключовете. Първите се износват много бързо, а колкото до ключовете, само докато леко ги стягах ( за да нямат луфт ) една от втулките се счупи по много смешен начин, седмица по късно друга я последва. Това показва, че същите са направени от наистина много мек цам. За сметка на това малко по скъпите модели вече са с Улкинсън, а някои даже и Шперцел хардуер.

 

Колкото до саунда им, той си е съвсем приличен за цената, да не кажа, леко по добър. Общо взето много добър бюджетен избор за инструмент

 

п.п. Това далеч не значи че могат да се мерят с Гибсън например, нищо подобно :) и в нито едно отношение. Човек просто получава колкото си плаща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.