Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос за първа китара


musha

Recommended Posts

Искам да се науча да свиря на китара :girl_witch: и мислех да си купя една класическа от технополис но после видях електрическата squier и :greenangel: та проблем ли е ако почна направо на нея :music336: оферта ми е понеже съм ограничен от към финанси и мога да я купя на няколко вноски..и да попитам някой който има такава да изкаже мнение :thumbs_up: дали са сполучливи...гледах я не излгежда много зле.. мислех втора употреба но проблема е че не знам дали ще мога да сабера пари,а в технополис на всяка заплата мога да си внасям :girl_witch: чакам за мнения.. С КАКВА ДА ПОЧНА КЛСИКА ИЛИ ЕЛ. и МЕНИЯ ЗА SQUIERа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно не пречи да започнеш направо на електрическата - всичко е до желание. Няма смисъл да се насилваш на класическа, ако не искаш, само "защото било по-правилно". Ако меракът ти е на електрическа и нямаш желание да свириш на класическа - отговорът е ясен.

 

Squier - нямам представа кой модел се продава в Технополис, но вероятно знаеш, че това е китара от доста нисък клас. Все пак смятам, че е идеална за начинаещ - аз също съм със Squier от месец насам (малко по-скъпите Strat-ове - Affinity Strat HSS) и съм си доволен от звука. Вероятно ще мине доста време, преди да усетя разликите между нея и по-скъпите китари. Така че, да, Squier би била идеална за начинаещ като теб. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай Скуайър-а смело и почвай да се учиш! :greenangel:

Това е китара, направена тъкмо за начинаещи. Имай впредвид, че на външен вид всички изглеждат добре, но се различават доста като изработка и настройка (имам впредвид височина на струните, напасване на хардуера и т.н.). Така, че не се хвърляй на първата, която ти попадне, а хвани подрънкай на няколко (ако се наложи искай да ти изнесат и от склада) и вземи най-удобната за теб.

Успех! :girl_witch:

 

П.П. И само да не се откажеш след 2-3 месеца, че ще ти скъсам ушите! :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не е някакъв закон свиренето на акустична преди електрическа. Това е сигурно някаква родителска конспирация да не събаряш къщата докато се учиш да свириш, а да си дрънкаш тихичко валсове и да не пречиш на дъртите.

Сега сериозно - ако те влече повече електрическата китара - взимай я. Има доста различия между нея и класическата и ако решиш да си вземеш по-нататък електрическа ще ти е нужно време за свикване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, напомняш ми за мен преди няколко годинки! Аз си взех Скуайър-а, скоро тръгнах на уроци и след това смених Страт-а с по-висок клас китара. Така че, взимай електрическата, но знай, че няма как да се научиш за един или два месеца, трябва да си упорит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина и аз немога да разбера какво е това мислене, което е залегнало, че първо трябва да почнеш на акустична или класическа и после електрическа. Ако ти се свири на електрическа свири на такава, ако ти се свири на акустична свири на такава. Ако искаш електрическа - имаш избор. Но също така трябва да съобразиш и какъв тип китари обичаш. Има евтини копия на Stratocaster и Теlecaster на Squier. Намират се и що-годе евтини LP копия на други марки.

 

И аз споделям мнението, че Squier са идеално начало. Аз почнах на такава (преди това не бях хващал никога китара) и съм доволен. Но ако имаш познат, който поне малко разбира от китари го викни с тебе в магазина, защото при евтините китари риска да попаднеш на лоша бройка е голям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, колегата е прав, че задължително трябва да вземеш някой с теб, който разбира от китари или има по-голям опит с тях, защото иначе рискът да се прецакаш е огромен.

Редактирано от Drage
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 1000 такива теми. Хайде преди да питате подобни въпроси се научете що е то класическа китара и какъв репертоар е присъщ за нея. Надявам се да спрете да пишете по темата, или ако имате желание - да дадете сравнително точна дефиниция на електрическа, класическа и уестърн китара(а ако искате и на други), като кажете и няколко думи за изпълнявания на тях репертоар. Аз съм го правил доста пъти, както и други колеги, но не ми се занимава пак. Ако искате, разтърсете се и копирайте текста. Автора ако не го мързи твърде много, също може да се поразрови назад в темите.

 

Конкретно по въпроса - ако не ти се свири класика ,испанска китара или други неща, който се изпълняват на този инструмент, за какво ти е класичеката китара?

Но това съвсем не означава, че не трябва да получиш прилично количество теоретична и практическа подготовка, дори и да не ти се свири класика. Имам предвид, че ако цялата работа не е твърде любителска, добре е да започнеш да ходиш на учител, и то добър, разбиращ и адекватен.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenangel: Кофтито е, че подобните теми се пускат от нови съфорумци, които са регистрирани най-вече за да питат въпроса който се повтаря пак и пак в тези теми (или пък са регистрирани прекалено от скоро, че да се сетят да потърсят). Между другото доста хора са започнали с подобни теми в този форум (в това число и аз :girl_witch: ).
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаде отначало преди да затворя темата. Скуайър сме ги коментирали като китари прекалено много и скоро ще трябва да ни плащат дивиденти като на форум пълен с бюро справки за техните китари и басове. Евтините им китари са направени специално за хора, които не искат да вложат много пари, но искат да имат инструмент в ръцете си, на който да се учат. Не са фантастични, но за начинаещи са добри. Погледни и други марки китари, за които можеш да прочетеш пак тоновете информация във форума! :greenangel:

Има огромна разлика межди акустична и електрическа китара. Както казаха колегите репетруара е коренно различен и ти дават различна култура за инструмента китара. Според мен не е зле да минеш през акустична китара, да видиш многото зор, който всеки от нас е видял по пътя си, свързан със струнния инструмент китара и след това да решиш дали има смисъл да купуваш електрическа.

Сега по същество. Прочети какво пише в този раздел, запознай се с темите и успех с избора ти!

 

Поздрави,

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.