Jump to content
Българският форум за музиканти

Писане на ноти


...OFF MY DESERT!

Recommended Posts

Моля ви се кажете ми някоя програма, с която мога просто да си пиша ноти на петолиние, да запазвам файла и след това този фаил да мога да го вмъкна в microsoft word document. Не може да няма такава програма. Как пишат сборниците и учебниците по солфеж?....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GPро може да експортира разпечатваеми файлове, може да си ги печата.По-просто едва ли има .Пише се лесно .В нетя е пълно. Има всичко. ...

"Guitar pro 5 " напиши в мугъл или мата.гб

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът на Гитарпро-то, който ме вбесява жестоко е, че си реди диезите и бемолите както си иска - накратко, не става за нотопис.

 

Сибелиус - > http://www.sibelius.com/home/index_flash.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, независимо към кой от избраните от вас софтуери сте се насочили (finale , sibelius, encore ) или друг, проблема ви ще остане поради факта ,че те всички пишат файловете си във формат подходящ само за тях си. Това което ви трябва е софтуер за виртуален принтер , за да можете да експортирате готовия материал във формат подходящ за това което искате да правите. По просто казано , изтеглете си PDFCreator-0_9_3_GPLGhostscript

и някоя от по старите версии на финале (примерно 2004). С помоща на тези два софтуера ще можете да си свършите работата бързо и професионално. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Export менюто на Сибелиус има възможност за конвертиране и запазване в JPG, BMP, EPS, TIFF и други графични формати, които след това могат да се вмъкнат в Word. Същото, мисля, важи и за Finale. А за PDFCreator - чудесна програма за създаване на PDF файлове! Но как после pdf да се вмъкне в Word - не знам.

 

Влад

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но как после pdf да се вмъкне в Word - не знам.

и не само ти - просто не става. за създаване и редактиране на pdf документи си има съответните програми. а за създаване на учебници се ползват други програми за предпечатна подготовка. "Дума за Прозорци" не е нито едното, нито другото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но как после pdf да се вмъкне в Word - не знам.

 

Един прост(ашки) начин да се вкара PDF страница в Word документ (не знам кому и защо е нужно, но така може):

 

 

1. В Adobe Reader-а избираме от Tools менюто 'Snapshot tool' - или от горния ред - бутончето с иконка на фотоапарат.

 

2. С мишката маркираме желаната част от страницата - или цялата страница. Нищо, ако се вижда само половината на екрана - като разтягаме надолу маркЕ-то (селектиращата рамка), страницата скрол-ва надолу докъдето ни трабва.

 

3. Още щом свършим очертаването и пуснем бутона на мишката, избраната част от документа вече е копирана е на нашия clipboard като изображение. С максималната резолюция на PDF-a, а не на екрана ни. (Затова има смисъл при виртуално 'печатане' - създаване на PDF - да избираме напр. 1200 dpi)

 

4. Сега това може вече да се лепне ('Paste') в произволна друга програма - било редактор на образи (Photoshop, GIMP, Irfan), било издателска програма или споменатия MS Word.

 

5. В Word можем допълнително да си разтягаме и донаместваме този образ към страницата: с - или без полета. Ако искаме да добавяме някакъв текст по- /около нотите, кликваме с десен бутон върху образа и от показалото се меню - в 'text wrapping options' -> избираме 'behind text'. Сега вече можем да си пишем където искаме върху това изображение.

 

Единствено не е възможно в Word да редактираме самите ноти... ама вие пък много искате :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Въпросния PDFCreator-0_9_3_GPLGhostscript има опция за BMP .JPG . PNG Tiff и още доста други формати при експортирането. Финале до версия 2008 няма опция за експортиране като сибелиуса. За по новите версии не знам :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕЩАТА ПРОСТО НЕ СЕ ПРАВЯТ ТАКА.....!!!!

 

Vlad обясни - експорт като картинка, и импорт в уорд на картинка. Ако се работи за предпечат - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО

отделна папка архив с картинките.

Иначе като се подрежда в предпечатния софтуер, всичко се размества от форманирането.

Успех!

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.