Jump to content
Българският форум за музиканти

Добър и евтин процесор?


velit

Recommended Posts

Искам да си взема някакъф процесор но нз какъв можете ли да ми препоръчате някой добър и евтин ж района на Пловдив?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти сигурен ли си че това което ти трябва е процесор?Питам те понеже видях фантастичната ти тема за Блекмор в Пловдив.Кажи какво искаш да свириш и най-вече убеден ли си че процесорът ще ти свърши най-добра работа.Иначе за евтини процесори освен един Бос да кажа.Съвета ми към теб е да не си взимаш процесор със съмнително качество.Хубаво е да е евтино естествено но все пак гледай какво купуваш защото не е въпроса в тва да дадеш малко пьри и да ти се прецака на 2-рия ден.

 

Поздрави Веско!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, тогава вземи си или нещо скъпо и хубаво, или нещо евтино и посредствено :whistle:.

Разбира се, има и средно скъпи и средна работа неща..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами най вече ще свиря рок..пък на старо не искам

Що годе свестен свестен процесор за рок и евтин....Много трудна работа ако е нов......Но ти си знаеш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен изходът е в някое дистерче.Ако искаш да минеш тънко процесорът не е най-великата идея.Зимаш един дист или овърдрайв и си готов за рок.Аз така смятам.Ако пък не искаш камионче и толкова държиш да е процесор то по-добре послушай Евтим.Във форума има наистина добри обяви поразгледай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление и горното не е вярно(за дистера). Повечето полулярни дистери като DS-1, SD-1 и т.н. звучат доста смешно(като осичка), когато не са включени в съответния (не особено евтин) усилвател.

 

Според мен някакъв по-съвременен процесор би се справил доста по-добре със задачата от пръдливо транзисторно педалче, включено в евтиничък амп. Нищо срещу педалчетата, но вижте звездите в какви ампове ги включват...

 

Разбира се, и при педалчетата си има нелоши, да не говоря, че в последно време са появиха доста нови схемотехнически решения... Може би ще ти хареса Marshall симулацията на съфорумника liquid_death, която той прави, както можеш да видиш горе в темата "ефекти за китара, изработвани от съфорумци". На мен лично точно това педалче ми харесва(поне по семплите) доста. При това, семплите са правени с транзисторен усилвател, какъвто ти най-вероятно ползваш.

Никифена също има педалчета... разгледай раздела и чуй, да видиш дали ще си харесаш нещо.

 

Но.. с малки изключения(поне от това, което аз съм чувал, а то включва повечето от най-популярните педалчета)повечето транзисторни дистери нерядко, сами по себе си, звучат не чак толкова добре.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве някъде в обявите имаше един Rocktron Utopia G100 за 250 кинта. Ако имаш толкова...според мен няма да сбъркаш с него.

 

Одеве като видях обявата чак и на мен ми хареса и се поинтересувах за семпли. Ето

виж кво може Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не казвам че треа си земе DS1.Лично за мен тоя ефект не струва.Но примерно един Метъл Зоун би му свършил работа.При мен върши за това го препоръчвам а аз далеч не съм с яко кубе.Randall RX15M

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега иам един дист Behringer HM300 heavy metal pedal но ми трябват и други ефекти и смятам, че ще м е по удобно с процесор а не 4-5 каминчета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си решил....Погледни въпросната обява за Роктрон Утопия.Първо е на страшна цена и второ е добър процесор.Стискам палци да не са го купили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но примерно един Метъл Зоун би му свършил работа.При мен върши за това го препоръчвам а аз далеч не съм с яко кубе.Randall RX15M

 

 

MetalZone за рок.... извинявай.. явно свириш от скоро, та са ти такива впечатленията от него.

Нищо лично, но това педалче(на което направих доста копия преди време) просто е твърде ограничено откъм звучене, не става за рок и по-класически звуци, а и по принцип звучи доста смачкано, особено когато се включи в чист канал, който оцветява. С две думи - с нищо не прилича на класическите звуци на популярните лампови усилватели в рок музиката.

 

Тая Роктрон Утопия, която ти предложиха мисля,ч е ще ти свърши много добра работа на първо време...

 

Иначе, педалчето, за което горе говоря е това:

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...48904&st=15

 

Виж новия вариант и семплите му в края на темата.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз не го включвам в чистия канал.Наистина свиря от скоро и това ми е първия ефект извинявам се че мненията ми не са много компетентни но и аз се опитвам да се уча :whistle: Взех си този ефект понеже според мен има доста възможности за тази цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това, че има доста копчета, не означава задължително много възможности(моите версии имаха и 3 ключета, освен това). Като посвириш по-нататък с хубав драйв, ще видиш за какво говоря. Опитай на метълзона да му намалиш драйва, или да си намалиш волюма от китарата... виж как като се изчиства звука, изтънява и става гаден... това педалче звучи горе-долу прилично само при средно до много нацепен драйв, и то за разни тежки звуци. Никакъв красив лек драйв не може да се изкара от него..

Ако пък го включиш в усилвател, който е с по-бистро звучащи говорители или пък чист канал с по-изцъклени високи честоти - СМЕХ! :)

Но нека не навлизаме в такива разговори, че е офтопик. Ако си от София, може някой път да се видим, да си посвирим и поговорим.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.