Jump to content
Българският форум за музиканти

Melody Maker & Les Paul Junior


ultramega

Recommended Posts

Едни сравнително по евтини модели на Гибсън. Не знам дали е кометирано по тях, аз не намерих такава тема.

Та някой ако е имал вземане даване с такива китари , би ли споделил впечатления?

 

Gibson Melody maker

632635478594.jpg

 

Ето и едно видео-

 

Gibson Les Paul Junior

Gibson_Les_Paul_JR_VOS_57_front_lrg.jpg

Видео -

(това ми харесва доста )
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не съм се докосвал до тези китари но ме учудва че това са най-евтините модели в сайта на Гибсън(поне доколкото аз видях.Изглеждат доста приятни китари но като че ли сравнени с истинския Лес Пол леко простеят като дизайн.Хайде да пишат тези дето имат повече информация и опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и една питанка ако некой по неква случайност пише в темата може ли да кажете и кое според вас е по-добрата китара.Аз сам не мога да си отговоря звучат ми страшно близко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм свирил с Мелъди Мейкър, приятни китари са като звук ( специфични заради адаптерите ), като изработка, поне новите са посредствени. Не бих ги препоръчал, освен ако не гоним някакъв много конкретен техен саунд ( нещо като СГ с П90 адаптери )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам доколкото чух в демотата звучаха супер а и са леко нестандартни модели.Истински ми хареса Лес Пол Джуниър но във Фактор надали имат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да готино звучи на видеото , ама си е сиромашко гибсънче ;)

Junior не е чак толкова евтиничък(на същите пари се намират Студио-та на старо напоследък), колкото Мелъди Мейкър, но пък сякаш звучи по универслно, доколкото такова сравнение е възможно без да съм ги докосвал и двете.

Иначе предполагам че Фактор могат и да ти доставят ако разговаряш с тях. Така ще си платиш още малко отгоре но пък няма да се притесняваш как ще пристигне пратката до теб :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина интересен инструмент но на сайта на Гибсън има Лес Пол Студио за същите пари тъй че ако някога имам възможност да отделя тези пари то по-скоро бих ги похарчил за Студиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, първата ми сериозна китара, беше сякъш вчера, ама не...

Gibson Melody maker, доста приятна китара, 99.9% махагон,

с интересен ясен и отчетлив тон и приличен състейн, мойта беше от края на серията,

преди да бъдат спрени и заменени от Gibson SG 100/200/250.

Не ми харесваше тънкото тяло и късата, като че ли мензура, поне за мен.

Иначе, като цяло много подходяща китара за хора от началните класове в Rock School.

За новите бройки напълно подкрепям мнението на kolio_k, доста посредствени като изработка/финиш,

даже съм се питал дали не са малко с жълт цвят на кожата ама знае ли човек.

И на края като тема/материал за размисъл и разискване бих ви предложил:

Gretsch Electromatic Junior Jet

6934.jpg

или

Gretsch Electromatic Junior Jet II

gretsch_junior.jpg

Напълно достойни и равностойни съперници на съвременните Gibson Melody и Junior.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.