Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier Jazz Bass Deluxe


Caruso

Recommended Posts

Не съм го пробвал, изглежда добре, особено "сънбърст" варианта. По това което виждам:

1. Фингърбордът е синтетичен. Това дава якост на грифа, но имай предвид, че при смяна на позиции (когато се наложи, естествено) трябва да се внимава да не се отчупят парчета около отворите за позициите.

2. Адаптерите са сингъл койл. Ако си като мен и имаш навик да свириш преимуществено на единия от двата ще имаш шум. Освен това доколкото мога да преценя не са стандартен размер за 5 струнен бас - ако ги сменяш ще трябва да се преправят отворите.

3. Струнникът изглежда доста прилично за Скуайър. Харесва ми и това, че е с голямо разстояние между струните - 18 или дори 19 мм???

4. Точката на закачане на колана е между 12 и 11 позиция (т.е. грифът е "прибран" леко навътре към тялото), което би трябвало да значи, че балансът когато свириш прав ще е приличен.

5. Не харесвам инструменти които нямат пасивен режим. Винаги е по-добре да имаш възможност да спреш електрониката при желание или необходимост.

 

Усещам, че ще му чуя гласа скоро, успех с пазаруването :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето инструмента са оказа доста добре за тези пари Направо все едно са се объркали :greenangel:

Има модерен фендерски звук и добре балансирана Си струна изключително вярна и струяща

Добро допълнение се получи към другите ми китари защото са различни като звуци

Като цяло препоръчвам я на всеки които търси модерен звук с характер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пипнах такъв преди време, и останах адски очарован. Удобен на пипане, 19мм междуструние мисля, защото моя е с 16 и разликата е сериозна.

Пасивен режим не знам дали има, но има режим "слап", който променя коренно звука - равен като ниво на всички струни, и с изразени среди - което по моето не-съвсем компетентно мнение си е доста пасивен тип звук. Грифа е от няква турбо гума - да, но на пипане не прави впечатление на такъв. Изработката ми се стори доста ОК, оня който пипнах беше с почти идеален сетъп като за мен. Ако имах кинтите, нямаше да се замисля и веднага щях да отнеса един точно такъв, бял - трибют към Лари Греъм може би, адски ме кефи. И да, Скуайър или не - пука ми, това за мен е един наистина идеален инструмент за парата си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А все пак колко пари му се търсят,защото аз не разбрах колко чини това удоволствие?Иначе изглежда хубаво,може би не бял и може би с друго разположение на ключовете на главата 2Х3 или 3Х2,знам ли ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.