Jump to content
Българският форум за музиканти

Шум от баса


CroW

Recommended Posts

Имам сериозен проблем.. отскоро откакто се озвучавам през централно и забелязах че от баса излиза накакъв високочестотен шум който се чува само когато не докосвам струните или буксата на кабела..не е мн силен но се чува мн кофти когато си дигна нивото на звука.А в момента в който опра прасти в струните спира.. Иначе когато завъртя потенциометъра за тона към 0 и шума се притъпява..пробвах на различни апаратури и е все така.. явно е нещо баса дали замасяване и др. нямам представа.. Някой може ли да помогне? :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам,че апаратурата се самовъзбужда.Виж да не би потенциометрите за високи да са дадени до края и ако са няколко, намали високите с 1-2 мм.Виж също да не си много близо до кабел за колона.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moже би лош кабел първо провери него преди да тръгнеш да търсиш по сериозен проблем и на мен често ми се случаше преди като наместя кебела се оправяше сега си направих нов(кебел) който е хубав и нямам проблеми.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е кабела...пробвах няколко. явно проблема е в бас китарата която между другото е yamaha bb405

 

Относно потенциометрите, имам 2 за силата на звука на двата адаптора и трети за промяна на тона който с увеличаване на високите се увеличава и шума.. докато при другите два е нормално да има шум когато се намали единия адаптор , при този за тона не би трябвало да има :girl_witch:

 

Тъй като отворих панела на потенциометрите забелязах че този за тона има кондензатор на него и се чудя дали не е дал фира :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като не е кабела или АМР-а, значи е в самия бас. Версии: 1. лошо окабеляване и/или липса на екран; 2. гаден пикап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за хелпа, явно проблема е в липсата на екран. Веднага щом намеря медно фолио ще го направя и ще ви пиша за резултатите. мерси отново :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно екрана ще го спаси. При мен проблема се реши така. Струнника ми беше правилно замасен, но задния ми адаптер беше сингъл и след като минеше през активната електроника същият приятен шум имах и аз. Освен когато пипах или държах струните. След като екранирах баса, проблема изчезна.

 

Успех с екранирането колега, това е начина :thumbs_up:

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ КОЛЕГИ !! :yahoo::P екранирах я и се оправи :) ако имате път към Поморие обадете се да ви черпа по една бира и кебапче :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.