Jump to content
Българският форум за музиканти

Клонинг на Tubeman 2 на Hughes And Kettner


Recommended Posts

Преди време направих една такава машина за мен и около година време я въртях, но я продадох на един съфорумник. Докато го ползвах доста хора ме врънкаха да има направя и това време дойде ;) . По технологични съображения е тегаво да правиш една две бройки, а и се събраха желаещи, така че направихме (аз и мой съучастник) една малка серия.

 

Въпреки, че сме се придържали към схемата има някои промени (според мен към добро) и един допълнителен изход, който няма в оригинала.

 

Ето го:

TM%201.jpgTM%202.jpg

TM%203.jpgTM%204.jpg

 

Драснах и малко смепли в студиото :( (M&D Studio).

 

Първите три са с усилвател, а другите са през изхода със симулатора на кабинет.

 

1. От изхода "To power amp" в крайния усилвател на Marshall JCM900 SL-X (директо в RETURN-а, с което се елиминира преампа на Marshall-а), през кабинет 1960A (4 x G12T75 Celestion), с микрофон SM57.

 

Семпъл 1

Семпъл 2

Семпъл 3

 

2. От изхода "To mixer" линейно (директно в пулта)

 

Семпъл 4

Семпъл 5

Семпъл 6

 

Китарата, с която съм записвал е ТАЗИ - нещо, наподобяващо телекастър с махагоново тяло, и адаптери Кент Армстронг. Ако има интерес, може да запиша семпли с някоя по-стандартна и общоизвестна китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко пари излиза клонинга ? :godbless: Дизайна не е кой, знае какво, но важното е какво има вътре в кутията!

Точно сега гледам "Клонингите атакуват" от "Междузвездни Войни" и като видях тая тема ми стана смешно :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за преампа :rolleyes:

Съдейки по семплите звучи страхотно, дори и директно в пулта, а и има възможност за по-разнообразен звук с трите си канала.

Всеки който се е занимавал с такива комутации знае за какво става дума :blink:

Дизайна също кефи. Определено е нещо по-различно от разни хеви метъл тенекии и сини лампи :godbless: а и самата кутия изглежда доста масивна.

А съдейки по това което виждам през "джама" са ползвани и качествени елементи.

Надявам се че преампа ще се хареса на колегите от форума и ще може да бъде оценен по достойнство.

Успех с реализацията!

 

BTW

Какъв модел релета ползвахте, че от снимката много не се вижда?

Може и на лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жестоко!!!!

супер изглежда.

 

Въпроса ми е само тази кутия от огъната и заварена ламарина ли е или е някаква купена кутия. Питам това, защото ръбовете изглеждат доста добре!

 

Помня първата версия на тюбмана. Тази изглежда много по-добре!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че оценявате добре :music336:

 

Понеже няколко човека ме питат за цената - 390 лв. (за толкова поне излъгахме хората да го купят :hysterical: )

 

Малко повче инфо:

 

Кутията е от ламарина - огъната и заварена, както Никифена предположи. Така става доста масивно. После е прахово боядисана и надписите са на ситопечат. Не използвана готова - за целта си я поръчахме. Не сме целили да избием рибата с дизайн, а и дизайна на оригинала е впечатляващ - не е лесно да се надскочи. Съсредоточили сме се върху карантията. Не че конструкторите на Хюз енд Кетнер не са се справили идеално с изработката, но като във всяка серийна машина, и тук има какво да се пипне. Старали сме се да използваме максимално добри части в рамките на обема на устройството и, това което се предлага.

 

В схемата на Хюз енд Кетнер е предвидено да има още един изход - чист без да е минавал през преампа, т.е. все едно сплитерче, при това галванично разделено (ръгаш китарата в ефекта и ползваш стандартните му изходи по предназначение, а този незасегнат от изкривители изход :greenball: се праща към друг усилвател или тунер или се записва чистия китарен звук за софтуерни симулаци - на който както му скимне). Това е предвидено дори на платката на оригинала, но не е изпозлвано като функция. Ние решихме да го добавим, но без трафа. Наистина няма галванично разгеляне, но въпреки това този изход пак е полезен - аз лично го използам за тунера. Така тунера е непрекъснато включен, без да минава през сигналната верига. Записвал така и китарите на едно парче с два усилвателя - един път през Тюбмена в Маршала (както на семплите) и един един път през този директен изход в друг усилвател, за да ползвам неговата кривня.

Редактирано от fire_garden
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Звучи просто... :) Евалата.

 

Къде е това студио М&Д като се прибера в бг да мина да го пипна?

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ В София, Младост 1, в района на окръжна болница ако не ме лъже паметта.

 

Даам точно - блок 11, до сервиза на SONY.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.