Jump to content
Българският форум за музиканти

За активен бас батерията колко издържа


Gatzo

Recommended Posts

Имам питане. Китарата я включвам в уредба-защото още нямам бас кубе. Снощи-ни звук ни тон, оказа се, че батерията свършва бързо и като сложиш нова свири-9 волтовите а няма копче за загасване. Става въпрос за Ямаха-4 струнка-RBX374. нормално ли е и пропуск ли е,на фирмата че няма копче за загасване. Само 4 копчета -3 коректора и 1 волюм.

Да махам ли батерията когато не си свиря в домашни условия и ще свири ли без батерия, когато си купя бас кубе. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключваш ли кабела от китарата жака играе ролята на прекъсвач ако не го изключваш нормално е да ти хаби батерията

като свършиш със свиренето просто си извади жака от китарата

чао успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бързото хабене на батерията може да е от 4 неща според мен. temerut е написал едно от тях. Другите са кофти вързана електроника, кофти батерия (ползвай дюрасел или нещо подобно) или проблем с електрониката.

 

Ако имаш проблем с електрониката, то е възможно звукът да не е много наред, но ако звукът си е окей, то най-вероятно електрониката ти е окей и остава да се проверят останалите 3 симптома.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ревюта съм чел конкретно за твоя бас, че се среща този проблем.Ако е в гаранция го носи в магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 И аз съм чел преди време в harmony-central, че някой имаше проблем с басовете от тая серия - много бързо се хабяла батерията. Пак не се изясни там дали на него проблема му е бил защото не е вадил жака от баса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз предполагам, че е от невадене на жака.

ама ако го вадиш провери другите неща или както snatch каза, носи го в магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, за информацията ,ще вадя жака. Иначе батерията-първата беше Варта-Лонглайф екстра. Дано е това, че да я нося е гадно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ползвай дюрасел или нещо подобно

 

От известно време съм нещо като рекламен агент на алкалните батерии Филипс. Поне в моите басове карат почти два пъти повече от Дюрасел - година - година и нещо при редовно свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът с бързото изхабяване на батерията при този модел басове се изразява в това, че тя свършва за 3-4 месеца, вместо за година. Но за една седмица :hysterical: Човек ше рече, че си свирил без да спираш цяла седмица. Или че просто си забравил кабела плъгнат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за компетентните отговори. Първа китара ми е и не знаех, че трябва да вадя кабела. Всъщност имам Стаг със същата батерия, куха и там не я вадя и по аналогия. Явно батерията поддържа нещо по адаптерите-напрежение,ама съм скаран с тоците-аз от жени разбирам. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От инструмента.Все пак батерията захранва елекрониката там.Жака,като го включиш в китарата,дава контакт и затваря веригата.

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма същият ефект! Веригата, захранваща активната електроника се затваря през sleeve на мъжкия МОНО жак, който контактува веднъж с втулката на женския СТЕРЕО жак (такъв се използва за активните басове) и втори път с ring пластинката женския жак. Обикновено минуса на захранването на активната електроника е свързан с ring пластинката на женския жак, и когато се вкара мъжкия той осъществява контакт между ring и sleeve, и тока потича... Когато извадиш кабела от кубето не виждам как ще се прекъсне тази верига.

 

Вкратце - вади жака от баса!

Успех :)

 

Едит: ако на някой му се задълбава още, или не е разбрал обясненията, може да погледне схемата на моя бас, която съм постнал в тази тема.

Редактирано от MaPuHcKu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено минуса на захранването на активната електроника е свързан с ring пластинката на женския жак, и когато се вкара мъжкия той осъществява контакт между ring и sleeve, и тока потича... Когато извадиш кабела от кубето не виждам как ще се прекъсне тази верига.

 

И проблема с басовете от тази серия е, че точно там е сбъркано свързването и като изввадиш жака не гаси електрониката :) Поправката е за 5 мин., в повечето сайтове се оплакват, че батерията свършва при активно свързване за няколко дни :coolp: Новите басове обаче са коригирани и практически не трябва да имаш проблем там. Моя нямаше, а е купавам преди година и половина... Иначе като забравиш кабела е като ламя... Ден, два и е аут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.