Jump to content
Българският форум за музиканти

струни D'addario от магазин Динакорд


kitaratapesho

Recommended Posts

Преди седмица-две отидох във въпросния магазин, за да си взема струни за акустичната китара. Предложиха ми Д'адарио, на цена от 10лв. Казах, че ще взема един комплект, при което ми донесоха струни без картонената опаковка на Д'адарио, а само във вакуумираното найлоново пликче. Попитах къде е опаковката и ми се вдигна скандал колко съм бил нагъл и несъобразителен да попитам за това, тъй като ако ми сложат картонената опаковка от Д'адарио цената щяла да стане 14лв. Метнах 10лв на бюрото, взех струните и излезнах от магазина без да отговарям на агресивното и крайно неучтиво отношение на служителите, които се държаха в стил "кой ми изяде кучето". Преди 10 минути реших да сложа въпросните струни. За разлика от предишните 50-60 пъти, когато съм ползвал точно тази марка и модел струни, този път металната нишка, върху която се навива намотката на струната вместо сребърна е бронзова. И отново за разлика от друг път, първа и втора струни са черни, но не производствено, а просто ръжда.

 

Темата я пускам единствено, за да се знае, че струните за акустична китара в Динакорд или са менте (много вероятно), или са супер странен модел, който никога не съм виждал. И в двата случая, въпросните струни са прекарали значително време по складовете и са ръждясали, и/или вакуумираното пликче е шано и пропуска въздух.

 

Отношението към клиентите няма да коментирам - едва ли някой се учудва от такива случки... Те са ежедневие наоколо.

 

 

Внимавайте какво и откъде го купувате!

 

 

Петър

 

 

 

П.П. Става дума за магазин Динакорд на петте кьошета, София.

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами аз преди два месеца ходих да си купувам струни от динакорд и ми предложиха някакъв комплект, който съдържа 6 опаковки струни без картонена опаковка и подарък чаша. Конплекта струни излизаше по 8 лв , но ставаше въпрос за струни за електрическа китара. Може би са решили да продават тези комплекти поотделно и да изкарат повече пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ми сложат картонената опаковка от Д'адарио цената щяла да стане 14лв.

:);)<_< <_<

аз от пловдив струни аз ел. китара си взимах 1 път на Д'адарио и бяха 8 лева С КАРТОНЧЕТО .. уау.. сигурно съм фанал някоя промоция :tomato:

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните са без картонена опаковка, защото са от тия пакети от по 10 комплекта. Там има само една картонена кутийка (общата) и вече всеки сет вътре си е само с найлонката (която хич не прилича да е вакумирана според това, което съм виждал). И доставната и продажната цена на тези "пакетни" струни са по-ниски, отколкото на другите, при които всеки сет си е в картонено кутийче. Разлика в самите струни теоретично няма, конретно тези бройки може да имат наистина някакъв проблем. На мен ми се беше случило един сет да е с два броя 2-ра струна и липсваща 3-та. Също съм чувал за предлагани струни на доооста ниски цени, които обаче са залежали и не отговарят точно на епитета "екстра качество". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, и аз така предположих. Купуват големите разфасовки и ги продават на дребно, защото никой не иска да си вземе 6 комплекта наведнъж, явно. Така хем намазват по една чаша на всеки 6 продадени комплекта, хем разбутват залежалите струни, хем взимат и некой друг лев отгоре. Пък ще може и да се изгаврят с някой клиент :godbless:

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само при тия струни проблема със залежаването.

Аз съм си купувал Earnie Ball 9-42 и 10-46, хем със опаковка и всичко, при които си личаха малки ръждиви точици при вглеждане в никела на тънките струни - естествено, пооранжевяха на 1 час....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Аз на твое място щях да откажа струните и да потърся или в друг магазин, или друга марка, която обстойно да разгледам, когато ми я дадат. Като купувам някаква стока трябва да видя върши ли ми работа, все пак ...

 

Тука все се пускат коментари "преди да купя китара, трябва да я пробвам". За струните според мене важи същото - "преди да купя струни, трябва да ги огледам". И не правете компромис с изискванията си - търговците по принцип гледат да си пробутат залежалата, нискокачествена и негодна стока.

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отношението към клиентите зависи от настроението на продавачите, деня от седмицата, подреждането на планетите и чакрата която излъчвате... Ако не се намери идеалният баланс - си като натрапник в магазина, гледат те на кръв не смеят да ти дадът нищо, че вземеш да им го краднеш. Не говоря конкретно за музикален магазин, то по-скоро си ни е БеГе черта.

 

Относно струните, наистина продавачите са страшно нагли. За мен струните са нещо крехко и се разваля с времето, ДЕМЕК имат срок на годност /като се има впредвид и как се съхраняват/, и ако изтече даден срок или да се продават на по-ниска цена, за да отговаря цената на качеството или да се хвърлят. Тук се нарушиха първите 2 заповеди на БеГе продавача: 1- трябва да е скъпо, ако не го купуват, значи не им е достатъчно скъпо; 2- Никоя стока не е за хвърляне, всичко се ползва до разграждане или превръщане в друго агрегатно състояние

 

Много е кофти, ако нямаш директен контрол над предлаганата ти стока. Нито знаеш от къде е поръчана, нито за колко реално пари, нито кога... А сруни няма как да провериш, освен ако не са ти насипно на бр. ... Риск пичели, риск губи :godbless:

 

 

 

ПП: не, че казах нещо ново и непознато за всички ни, но нека се спами xD

Редактирано от bai-goku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия опаковки на Д'адарио много често са си продупчени от самите струни...А последните струни, които си купих(от РФ), и които все още ползвам са Ърни Бол. 6-та струна има отвратително ръждясало място, но не се е отразило на звука, а добре ,че е от 12-то до 15-то прагче да не пречи и на свиренето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех преди известно време сет с 3 комплекта струни D'addario от RF за 25лв.

Използвах 2 комплекта вече и струните са си перфектни.

Следващия път като хода ако имат пак бих си взел.

 

Но щом в Динакорд ги продават само в пликчета без кутииката значи найстина се прават на "гяволи" :godbless:

Да пробутваш залежала стока и да се държиш арогантно с клиентите не е особенно доходоносно за магазин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се правят на гяволи - така си се продават струните. Да не искаш да си поръчат в рекламна къща някакви картонени кутийки, за да ги продават като по-истински?

Нека някой "западен" фен сподели със сигурност, но съм сигурен, че и там тия струни са така - отворено картончето и се вземат отвътре сетчетата всеки само в найлонче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли има гаранция, без значение от къде си купувате струни,че няма да ви дадат кофти.

Единствените струни, с които не съм си имал проблеми са кобрите от Капъша. Той май продава само тях и Бостън и явно знае по колко да взима, че да не му залежават много.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се правят на гяволи - така си се продават струните. Да не искаш да си поръчат в рекламна къща някакви картонени кутийки, за да ги продават като по-истински?

 

За да ги продават без кутийките значи са взели сетове с по няколко комплектва вътре (за по евтино),

тук разопаковат кутийките и продават комплектите поотделно- на цена: 10лв. (каквато е по принцип)

Тва не е ли гявощина?

Не е корентно спрямо купувача според мен.

 

Едва ли има гаранция, без значение от къде си купувате струни,че няма да ви дадат кофти.

 

Разбира се.

Но нали знаеш, че като си купил един път и си останал доволен после пак си купуваш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъм, много странно наистина.

 

Аз години наред ползвах D'Addario, a ако се случеше в магазина да няма D'Addario си купувах Earnie Ball сходен размер. Последните 2 комплекта струни D'Addario които си купих бяха точно от xxxx тук в Пловдив и бяха с всичко както си му е реда - с картонена опаковка, вътре в която има ръгнато от ония картончета на Rising Forse, с запечатаното найлоново пакетче и т.н. Цената беше 10,50 или 11лв, не помня вече. (По останалите пловдивски магазини са и по-евтини вече ;) ) Явно в нашите магазини си зареждат сравнително малки количества и си поръчват нови като им понамалеят, а в София зареждат по много, които застояват.

 

П.С. Пакетчето не е вакуумирано, а просто запечатано - в него си има въздух (или уж тяхния газ, дето запазвал струните, дрън-дрън... :) ), но през найлона не може да навлезе влага и някакви мръсотии, които да ги скапят. Но наистина понякога самите струни пробиват пликчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.