Jump to content
Българският форум за музиканти

Батерии


snatch

Recommended Posts

Днес ми се наложи да си купя нова батерия за баса и ми е интересно да чуя малко мнения по един въпрос.Как предпочитате да си купувате всеки път батерии за еднократна употреба или си взимате една акумулаторна и я зареждате?Направи ми впечатление, че акумулаторните са по-малко от два пъти по-скъпи от нормалните, а едно зарядно е на цената на няколко обикновенни батерии, така че бързо се избива разликата.Единственият недостатък на акумулаторните, който ми е известен е, че са с по-малък капацитет.Според вас презареждащи или алкални батерии са по-добрият избор?Също дали е по-добре да зареждам редовно батерията, преди да се е изхабила или да чакам на един път?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В повечето книжки на продукти (ефекти) съм срещал "Да се ползват само алкални батерии". Сигурно и за баса ще е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз моите последните ги издухах за 2 месеца ... ама понеже си оставям баса нон стоп с кабела включен. Така че 6-24 месеца е нормално да ти държи една батерия и от там въпроса за презареждане според мен е излишен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Така е,освен това аз винаги изключвам кабела,дори между сериите.Иначе,наистина зарядните батерии издържат по-малко от алкалните,освен това имат и ограничен живот.

Абе изключвай кабела!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батерията ми свърши за около 4 месеца като това за кабела съвсем скоро го разбрах.Иначе пак може да се каже, че сравнително малко време е издържала защото от месец само имам техника вкъщи, а преди това свирих предимно на изключен и включен само по репетиции, което никога не е било повече от 4-6 часа на седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Акумулаторните батерии не са за предпочитане. Те се саморазреждат средно с 1% на ден. За китара е добре да се ползва батерия, която държи повече от 1 месец. Ако прочетеш книжките на EMG ще видиш, че и те препоръчват ползването на алкални (но хубави)

Една алкална баКтерия ще ти държи поне половин година (при упорито свирене :punk_guitar: )

 

И още нещо - не забравяй да махаш кабела от китарата, като не свириш за да не се хаби батерийката.

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

освен това акумулаторните дават по-малко напрежение - не се знае дали ще функционира оптимално електрониката при 7-8волта

 

абе я мини на пасивна електроника и забрави за тея батерии :)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мда, пасивната електроника му е майката :whistle:

 

Иначе по темата. Тъй като не съм имал бас с активна електроника, нямам представа каква е консумацията, но ежедневно ползвам 9V в работата си за In-Ear монитори. Практиката ми показва следното - акумулаторна батерия Fischer-Amps 270 mAh (най-читавите дет намерихме в БГ), сдава багажа след около два часа работа. Мониторът спира изведнъж. При алкалните батерии, първо се усеща отслабване на сигнала. За зареждането на такава акумулаторна батерия са необходими поне 3 часа с читаво импулсно зарядно. След около 300-400 зареждания батериите започват да се скапват, макар производителя да твърди, че би трябвало да изкарат поне 1000. На същото натоварване алкалните батерии държат между 7 и 12 часа в зависимост от марката. Аз лично предпочитам PowerMax, не само за да насърчавам българското производство.

 

Така сега да направим и сметка:

Една алкална батерия струва около 4,50

Една читава акумулатрона е около 7 лева + читаво зарядно 70-80 лева.

 

А сега си правете сметка за смешната консумация на баса кое е по-подходящо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.