Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

Вероятно такава тема е имало (ужас ако не е), но тъй като не я намерих, а ми е интересно, я пускам пак. Искам да разбера не само какви китаристи харесвате, но и кои от тях са ви повлияли най-вече. Ако може и защо?

Ако такава тема е съществувала, то моля модераторите да изстрият настоящата и да извадят старата.

Мерсаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Joe Satriani, Stevie Ray Vaughan, Zakk Wylde, Yngwie Malmsteen,BB king,Eric Clapton,Buddy Guy, Steve Vai, Ritchie Blackmore, Billy GIbbons,........:)

според мен ти като се кефиш на дадени китаристи,даже и подсъзнателно ти си повлиян в дадено отношение от тях! ;):P:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иска ли питане :)

Daron Malakian, Steve Holt...не че блестят с перфектна техника, даже г-н Малакян съм го виждал на живо как фалшиво свири нно просто стила е интересен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразяваща ръко,

не съм съвсем убеден...не е нужно да ти харесва някой, за да ти влияе...може съвсем неприятни тебе за слушане инструменталисти да ти влияят...а ако трябва всички, които обичам, да ми влияят...леле майко...пък и влиянието е трудно нещо, не е просто така...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даже г-н Малакян съм го виждал на живо как фалшиво свири нно просто стила е интересен

приятелю честно казано и ти ако се мяташ като изоглав на ляво на дясно и ти може да сбъркаш нещо :)

аз съм фен на SOAD и Дарън, защото имат много интересен и як начин на комбиниране на различните интструменти в песните си !!! пък и някои от текстовете просто са невероятни!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пък други са (визирам един от Hypnotize, с който се похвалиха)

banana banana teracotta banana teracotta pie

абе това е група без стил :) или с всички стилове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж тук http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=3931 , че ме мързи да го пиша за 108 път тази година :virtuoz:

Е, човекът може и да не е видял въпросната тема. Едва ли всеки е в състояние да изчете целия архив :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, аз затова пуснах тази тема с уговорката, че ако не тръгне и вече има такава действаща, то тази следва да бъде изтрита. ма като гледам добре общуваме, та не виждам проблем.

Моите китарни герои са толкова много, че не знам нито в какъв ред, нито кой да изброявам.

Но на първо четене:

Al Di Meola, Blackmore, Gary Moore, Eddie Van Halen, Jeff Beck (според мен това са петтимата най-важни китаристи за развитието на рокмузиката след 1970 г). Аз адски ги обичам, но следват още, ма хайде по нататък :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ми да зема да дам копи\пеист и да добавя тия за които не съм се сетил:

 

1 Mike Angelo

2 Jari Mäenpää (Wintersun, ex-Ensiferum)

3 Alexi Laiho

4 YJM

5 becker, romeo, impellitteri, gilbert, jani liimatainen,skolnik friedman,vinnie moore, greg howe, david valdes, gus g,petr&kride(norther), herman li ..........много са

Редактирано от Alexi_Laiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.