Jump to content
Българският форум за музиканти

Пречи ли обеца на езика за пеенето


savov

Recommended Posts

От известно време си мисля за обеца на езика но не знам дали ще ми пречи да пея с нея

Ако знаете нещо ше е добре!

Иначе чувам че не се отразявало на дикцията!?!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, пречи и то много, защото се променя артикулациата на човека и много звуци се видоизменят по грешен начин, който се определя като говорен дефект. Просто можеш да забравиш за правилно произнасяне на "Р", "Ш", "Ц", "С", "Т", а може и още някои други да поизчезнат :) Този, който ти е казал, че не се отразява на дикцията е прав, защото тя няма нищо общо с написаното от мен :) Пробиването на езика води до промяна на трептенето му, което може да е пагубно за правилното произнасяне на въпросните звуци. Имам нагледни примери с обеци по езиците и НИКОГА не бих си причинил подобна мъка. Ако искаш пробойни по тялото си, направи си на веждата. Там няма как да овреди пеенето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Благодаря!

Писмото ти е доста конкретно явно имаш право!

...

Ще се откажа!

 

P.S. На веждата си имам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време си мисля за обеца на езика но не знам дали ще ми пречи да пея с нея

Ако знаете нещо ше е добре!

Иначе чувам че не се отразявало на дикцията!?!

Поздрави!

 

2 момичета с които пеем имат обеци на езика и казват че не им пречи-явно се свиква аз лично не съм пробвал и не виждам смисул да го правя-никой няма да разбере че имаш подобно нещо освен ако не се плезиш постоянно

В крайна сметка ако си ентусиаст може да пробваш дупката зараства зо нула време :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време си мисля за обеца на езика но не знам дали ще ми пречи да пея с нея

Ако знаете нещо ше е добре!

Иначе чувам че не се отразявало на дикцията!?!

Поздрави!

 

2 момичета с които пеем имат обеци на езика и казват че не им пречи-явно се свиква аз лично не съм пробвал и не виждам смисул да го правя-никой няма да разбере че имаш подобно нещо освен ако не се плезиш постоянно

В крайна сметка ако си ентусиаст може да пробваш дупката зараства зо нула време :punk_guitar:

 

Интересно!!!

 

Заинтригува ме и факта че бързо зараства...което е добър стимул да пробвам все пак!?!

 

А дали ще ти предсавлява трудност да попиташ момичетата колко време трае това свикване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мястото постоянно е мокро :punk_guitar: поправете ме ако бъркам но моето мнение е че не може да зарасне изобщо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в момента се сещам за Mutya Buena ex-Sugababes, Billie Joe Martin от Green Day и Aguilera, със сигурност има и много други с пиърсинг на езика. В интернет има много дискусии по тази тема но всичко си е до човека и до стила на пеене. Няма категорично за и против но със сигурност ще имаш известна разлика в говоренето, така че прави си сметка за пеенето :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мястото постоянно е мокро :) поправете ме ако бъркам но моето мнение е че не може да зарасне изобщо

 

Наистина зараства бързо- дупката се затваря, ако махнеш иглата и не я носиш известно време. Същото става с дупки на уши

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да съм точен, дупката зараства някъде от порядъка на 2 часа без пирон вътре. Езикът е една от частите на тялото, която зараства супер мълниеносно. НО! Повярвай, болката не си струва :) На мой познат му пробиха езика и замалко да онемее, защото дебилите му сложили медицинска обеца с много къс лост и езика се поду сериозно, като се вряза в топчетата, без да дава възможност за отвиването им. Фъфлене те чака поне 2-3 месеца след издупчването на езика, дори и да го оставиш да зарастне, което не вярвам да ти е от особена полза! Ти си прецени, решението си е изцяло твое :) Пак казвам, че тази мазохистична история дори и не минава през главата на здраво мислещите хора( да ме извиняват хората с пиърсинги).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, освен това от чисто медицинска гледна точка си има съответните рискове. Няма да ги разисквам тук и да те отказвам- ти ако решиш, ще се поинтересуваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще пробвам а пък каквото стане...нали все пак ще зарастне ако пречи!?!

Ще Ви пиша после от личен опит за ефекта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Савов- един въпрос- Обичаш ли вкуса на храната? Аз съм гастроном и поради тази причина не бих си сложил никога обеца там, защото при пробива на дупката се унищожават безвъзвратно стотици вкусови рецептори :thumbs_up: Това като инфо не е много свързано с пеенето, но все пак го имай предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз познавам няколко тийнейджърки с пиърсинг на езика.

Фъфлят като за световно. Слагат си ги, защото си мислят, че ще правят по-добри минети, ама и това не е вярно.

Питай патило...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Савов- един въпрос- Обичаш ли вкуса на храната? Аз съм гастроном и поради тази причина не бих си сложил никога обеца там, защото при пробива на дупката се унищожават безвъзвратно стотици вкусови рецептори :) Това като инфо не е много свързано с пеенето, но все пак го имай предвид.

 

Това за храната...казват, че вкусовите рецептори са на върха на езика а там където се пробива-в средата-няма такива!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.