Jump to content
Българският форум за музиканти

Български фолклорни пиеси за китара


Recommended Posts

Предлагам следните ноти:

 

Български фолклорни пиеси за китара

Обработка : Анастас Михайлов и Валентин Петков

 

Обработки за една и две китари на фолклорни мелодии – хора и песни. Комбинация на българска народна музика и фламенко акомпанимент. Ефектни пиеси за китарно дуо.

 

Можете да ги намерите в нотната книжарница на Съюза на композиторите в София, както и в нотните книжарници в Пловдив. А може и да контактувате лично с мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам как да си оставя адреса-мога да пиша само на кирилица тук...Струват 18 лв в нотната книжарница, а аз ги продавам за 17.Живея в София,а ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говорих за адреса на книжарницата... то и аз съм от София, но нека го отложим за по-нататък, че тея пари... некак си лятото... фърчат... за това... за онова...точка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...
Отговорено (Редактирано)

Едното лято мина, идва следващото:)

За тези, които изпуснаха първия тираж - отново съм заредил нотните книжарници.

 

И да добавя - формата е А4, а страниците - 64.

 

Влад

 

Ако искате - вижте и другите ми продукти:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=3769&hl

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз също съм заинтересован от Български фолклорни пиеси за китара, но ми е инресно да разбера малко повече за това колко долу горе хора има и за една китара произведенията колко са ? и не че нещо ама също ми е интересно как е направено всичко това :( по-точно как са направени на ноти бг хорцата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Школата е супер между другото...

Всъщност, споменах на един корепетитор в моето училище за школата, той се поинтересува, видя я и изказа същото мнение, но от позицията на човек, който е много наясно с фолклорната музика и с това как тя трябва да бъде обработена за нефолклорни инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм заинтересован от Български фолклорни пиеси за китара, но ми е инресно да разбера малко повече за това колко долу горе хора има и за една китара произведенията колко са ? и не че нещо ама също ми е интересно как е направено всичко това :bravo: по-точно как са направени на ноти бг хорцата :D

Школата е с обработки на български фолклор. 10 от пиесите са за две китари, останалите 3 - за една. От последните две са авторски композиции на Анастас Михайлов на фолклорна тематика. Обработките са дело на Анастас Михайлов /китара и тамбура/ и Валентин Петков /китара/. Акомпанимента е с фламенко характер. До създаването на школата се стигна след като пиесите вече бяха свирени и установени като аранжимент. "Вкарването на хорцата в нотки" /аз го наричам транскрибиране/ беше направено от Анастас Михайлов. Както е спомената и в предговора - това се случи благодарение на моят интерес към фолклора, както и на уменията ми за предпечат и печат на нотни ръкописи. Мое дело е набора на нотен текст, колажа и художественото оформление, както и печата. Художник на корицата е Камелия Сантева - преподавател по живопис в Художествената гимназия и мой приятел. Обема на школата е 64 страници формат А4.

 

 

@CorvusCorax - благодаря ти за интереса и това, което правиш за популяризирането на моя труд!

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

На интересуващите се мога да изпратя няколко страници на посочен и-мейл, за да добият по-ясна представа. Моля, използвайте за целта личните съобщения.

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
На интересуващите се мога да изпратя няколко страници на посочен и-мейл, за да добият по-ясна представа. Моля, използвайте за целта личните съобщения.

 

Влад

 

Актуалната цена на школата е 20 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.