Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв е проблема?


The_Clansman

Recommended Posts

Здравейте пичове! Вече два часа гледам форума и се невиждам отговор на въпроса си...(Вероятно защото е безсмислен) Та въпроса ми е -

Как звучи електрическа китара без педал ????????? Досега съм свирил само на акустична и преди една седмица зех електрическа. За пръв път в живота си се докосвам до такъв звяр. ПРоблема е, че китарата звучи като акустичната ми :thumbs_up:(((( ... Питах, четох- секи ми казва че ми трябвало педал за ефекти, но съм чувал чисти китари които пак си звучат някак си електрически. Ако увелича много и дрънкам на първите три струни (от горе надолу) звучи като парче на Slayer или Venom, но всичко останало си е като при акустичната:recourse:(((

Моля да ми кажете това така ли трябва да бъде или нещо не е добре китарата???? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къде я включваш?? не се включва в уредба, касетофон или колонки за компа ;)

в комп може да звучи китара добре , защо да не я пуска там ? така де човече кажи каква ти е китарата , може и да е от нея единствено при усповие че е направена от некъдърник ( няма друг шанс ако причината е в китарата )

Редактирано от stratevcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко искаш да свириш ЖИЦА, ти трябва и:

 

-усилвател за китара, който в чиито чист канал да включиш педалче ДИСТОРШЪН(означава буквално "изкривяване").

-усилвател, който си има вграден дисторшън(по-добрия вариант).

-усилвател за китара, който в чиито чист канал да включиш многоефектен процесор(по-евтин, компромисен вариант, макар, че има и много качествени и скъпи процесори).

 

Ако искаш да свириш рок:

 

-усилвател за китара, който в чиито чист канал да включиш педалче ОВЕРДРАЙВ/Overdrive(по-лек вариант на дисторшъна)

-усилвател, който си има вграден овердрайв(по-добрия вариант).

-усилвател за китара, който в чиито чист канал давключиш многоефектен процесор(по-евтин, компромисен вариант).

 

 

 

УСИЛВАТЕЛЯ(AMPLIFIER/AMP), може да бъде или отделно(глава), която се използва в комбинация със специална колона за китара(кабинет), или може да бъде комбиниран заедно двете(комбо).

 

УСИЛВАТЕЛИТЕ често нямат само един канал ами няколко, например чист/дисторшън, или пък чист/овердрайв/дисторшън, или чист канал/ритъм овердрайв/овердрайв за сола/"крънч" тип овердрайв. Отделните канали се превключват с копчета на усилвателя, или педалиера в краката на свирещия.

 

 

 

Ако искаш да свириш чиста китара, която звучи "електрически" трябва чистоя канал на усилвателя, който ползваш да ти харесва.

 

 

Китарните усилватели НЕ СА Hi-Fi, усилвателите, които ползваш вкъщи, звучат различно, и имат различно предназначение(китара).

 

Китарните говорители и кабинети НЕ СА такива, на които се слуша музика, и са предназначени специално за свирене на китара.

 

 

Глава :

 

head_1.jpg

 

323923.jpg

 

Кабинет:

412STsd-FntLG.jpg

 

BACGUIHARGH412.jpg

 

 

комбо(от комбинирано) или още кубе(българизирано):

 

marshallvalvestate.jpg

 

sidekick35front.jpg

 

1568.jpg

 

 

педалчета:

 

StompboxFamily.jpg

 

Процесор:

 

columnist416a.jpg

 

GFX5.jpg

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Прочети и темата за начинаещи, която е пинната горе в раздел китара.

 

Свиренето в компютъра вкъщи става, но е необходима безшумна и незабавяща звукова карта, както и това си остава домашно компромисно решение.

 

Прочети и темата за кабинети в този раздел.

 

 

Освен ефекта дисторшън, има купиша ефекти, като реверберация(reverb), който имитира акустиката на различни помещения, ехо(echo/delay), хор(chorus)- прави няколко различни по височина на тона "копия" на сигнала и ги смесва, дефазиране(phaser), което дефазира сигнала, flanger, octaver, wah-wah, и т.н.

 

Мултиефект процесорите обикновено имат доста от тях.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така... първо ви благодаря за бързия отговор :) Наистина мерси много!

Сега китарата е за 150 лв от София ;) някаква куча марка е "Billy Ray" друго незнам за нея :thumbs_up:

Evtim Djerekarov ти си моя спасител!!! Благодаря ти много за подробното описване на всичко! Китарата съм я включил към компа както е описано в една от темите във форума (през микрофона). Сега един приятел ме съветва да си купя специален кабел че да го свържа направо към колоните. То е малко сложно де, защото съм с Усилвател "Респром" от едно време и "специалния" кабел всъщност трява да е жак-кабел с петица отзаде. Мисля да си зема дисторшън педал. Ще се промени ли звука ако карам с връзка --> Китара+педал+обикновен усилвател?

 

П.П би било хубаво ако кажете една две марки педали щото и там не му разбирам :recourse:

Още веднъж мерси много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си процесор, или малко ампче!!!!!

Щом нямаш много пари, за около 150-200 може да изпадне някой зоом V-amp/707-2/диждитек, или нещо подобно.

В него има много типове овердрайв/дисторшън, както и много ефекти. За съжаление, звука на евтините процесори е малко посредствен.

 

С педалче в уредбата няма да стане добре, понеже ще звучи като осичка - китарните говорители не са с тези характеристики, които звучат добре с китара.

 

Друг вариант, който аз бих избрал, е да си вземеш някакво малко усилвателче(комбо) стил Behringer, като за начало.

Хем вътре си има някакви драйвове и чист канал, хем си е усилвателче.

Behringer се славят като марка-менте, но какво пък - щом не можеш да си купиш усилвател за 1000 - вземи си такова.

Варианта не е лош - хем ще свикнеш да свириш с усилвател.

А и можеш да го носиш с теб насам-натам - не тежи много.

Това според мен, май е по-"музикантският" избор...хехе

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич мерси много!!!!! Мисля, че съм по навит за второто решение. Проблема е, че съм от Габрово и нямам достъп до магазини за музикална техника :recourse: В целяи смотан град едвам намерих един дето си продава в апартамента, че да си купувам от него струни ;) Проверих и в get.bg няма такова нещо дори китараи нямат :thumbs_up: Знаеш ли някой сайт от който да си поръчам? Аз мога и от тоя човек дето си продава в апартамента да си поръчам де, но не съм сигурен с колко ще ме набута (в наши дни не може да вярваш на никого) преблизително колко струва едно такова посредствено комбо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложи една тема в купувам и веднага ще ти доиде някои усилвател , но ако го земеш нов можеш само да намериш някои squier , ( като го видя ми се повръща) или някои беринджер него по може видях даже един за 70 кинта с два канала и модове ( british и глупости ....)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този говорех и аз. С вграден сансамп е.

Друг добър вариант е 15-ватовото Peavey Transtube с вграден Reverb - има приятен рокаджийски "крънч".

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май няма да е зле да се направи една подредена тема за начинаещи "какво ни трябва за да свирим на ел китара" или нещо такова, където да има и разни марки подходящи за начинаещи (ценово) защото през ден-два се задават подобни въпроси - евтим много добре го обясни - евала

всъщност то си има такава тема но е малко неподредена информацията

 

всъщност за процесорите основно - обикновено представляват цифрова симулация на усилватели/кабинети/аналогови ефекти и тн - предимства - много ефекти на едно място, мнооого по добра цена от всичко по отделно, много компактни - не е нужно да си тренирал вдигане на тежести за да си носиш техниката, могат да се включат в хай-фи усилвател или смесителен пулт, могат да се правят готови настройки с конфигурирани ефекти и усилватели (а не да цъкаш по 20 педалчета), начинаещите могат да разберат кой ефект за какво служи и къде се използва. Недостатъци - все пак са симулации - евтините звучат доста изкуствено и пластмасово, скъпите имат хубави ефекти и са много близки до истинските неща но пак са си симулация и това понякога се усеща в звука

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, около 150-200, но не съм сигурен, нека съфорумниците кажат.

 

Ето тук

можеш ВЕДНАГА  да си купиш един V-Amp за 150лв. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.