Jump to content
Българският форум за музиканти

Свестен тунер за китара/бас


Recommended Posts

Днес се рових да си намеря някакъв тунер за китарата и баса, но не попадам на нищо свястно. За сега ме кефи едно G-Tune (10x Baby Thomas), но то нещо не се понася с баса - твърди че 4-та и 3-та струна са настроени еднакво в Ми ...

 

Та дайте някаква идея за свестен софтуерен тунер който да се справя прилично и с бас китара. Чудя се дали няма такива VST плъгини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Пробвай с вградения тунер на GuitarPro - работи за китара и за бас, но трябва предварително да му кажеш каква партия ще свириш (бас или китара) и тогава да настройваш.

Мисля, че и вградения в GuitarRig ще стане за бас. Tой май отчита тоновете, без да го вълнува от коя октава са. Прецизен е и него ползвам за настройка.

Знам и два-три самостоятелни софтуерни тунера, но не ги ползвам от години и дори съм забравил как се казват.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с вградения тунер на GuitarPro - работи за китара и за бас, но трябва предварително да му кажеш каква партия ще свириш (бас или китара) и тогава да настройваш.

Мисля, че и вградения в GuitarRig ще стане за бас. Tой май отчита тоновете, без да го вълнува от коя октава са. Прецизен е и него ползвам за настройка.

Знам и два-три самостоятелни софтуерни тунера, но не ги ползвам от години и дори съм забравил как се казват.

Дай линк, к_ре...

А честит ти ден на буквичките! Да живейш! Поздрав на Евтимий, Царевец и търновските хали, вили-самовили, дет са ти цокнали сивото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sa6tiat, нямам линк.

Ти Е-Мулето вече не го ли обезкости отвсякъде? :think:

Поздрав и на теб и на софийските стари моми, дет преподават у катедра БеФе.

Самовилите, ще ги гоним до крак, ама ти пусни едно търсене в eMule за GuitarPro.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мулето, като лишено от поколение добиче, си е адски безплодно и като програма; нещо не ще...

Ако се присетиш за софтуерен тунер, прати нишан.

Ъъъ, не знам кога ще има форумна сгледа, ма ти се дотътри, то ще има и джемове чат-пат...

Да живей!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е едното, не е лошо. VST.

http://www.nuton.ca/g_tunerex.html

 

Това другото. DX, но е фрий:

http://www.more-k.com/ktuner/ktuner.htm

 

П.П. Би трябвало да стават и за бас. Не съм ги тествал, щото не мога да ги подкарам. Слагам ги на inserts, обаче действам само при прослушване на записан уейв. Директно не тръгват. Я да каже някой как става номера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз харесвам Chromatia Tuner - предполагам става и за бас, това е най-добрият компютърен тунер, който съм виждал. Може да се изтегли shareware от http://www.fmjsoft.com/. На който му трябва регистрация да пише един ПМ. Недостатъкът му е че е ПРЕКАЛЕНО чувствителен - но това може да се поправи с човъркане в настройките. :)

 

ПП: Работи си в реално време, да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става и за бас - говоря от личен опит, погледни и този тунер:

 

http://home.att.net/~jorgeguillen/minituner.html

 

freeware e, но някои казаха че не се понасял с XP-то

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, не ми харесаха и двата тунера. Много "лагват". Което няма нищо общо с АСИО настройките или драйвери други разни. Просто самите софтчета са бавно реагиращи. Лично мен т'ва ме дразни. Жалко, че G-Tune не работи с баса, но за китара е перфекто. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мерси на всички за идеите до момента.

 

Пробвах каквото можах и имам следните наблюдения:

 

g_tunerex - познава баса, но стрелката постоянно се мятка на ляво на дясно като риба на сухо. неприятно за употреба

 

ktuner - познава баса, обаче го гони жесток лаг (може би щото е DX). също не кефи

 

fmjsoft chromatia tuner - познава баса, обаче нещо е супер чувствителен и е стрелката му по от време на време скача от самосебе си наляво надясно. трудна работа

 

g-tune - с баса постоянно го измъчват съмнения - тва E ли е A ли е... иначе за китара е супер

 

minituner - и този изпитва съмнения относно 4 и 3-та струна на баса

 

guitar rig (vst) - става тунера и се справя и с баса и с китарата доста добре

 

tune it (vst) - не е лошо

 

ap tuner - доста добро, жалко че не е vst

 

едит: току що открих, че g-tune има по-нова версия (2.50) която познава бас китарата, но и на нея стрелката и скача като хамава.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...току що открих, че g-tune има по-нова версия (2.50)...

Ми тичам да точа. А ти си поиграй малко с настройките, все си мисля, че се оправяше някак играенето на стрелката от волюма или нойз филтъра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за идеите до момента.

 

Пробвах каквото можах и имам следните наблюдения:

 

g_tunerex - познава баса, но стрелката постоянно се мятка на ляво на дясно като риба на сухо. неприятно за употреба

 

ktuner - познава баса, обаче го гони жесток лаг (може би щото е DX). също не кефи

 

fmjsoft chromatia tuner - познава баса, обаче нещо е супер чувствителен и е стрелката му по от време на време скача от самосебе си наляво надясно. трудна работа

 

g-tune - с баса постоянно го измъчват съмнения - тва E ли е A ли е... иначе за китара е супер

 

minituner - и този изпитва съмнения относно 4 и 3-та струна на баса

 

guitar rig (vst) - става тунера и се справя и с баса и с китарата доста добре

 

tune it (vst) - не е лошо

 

ap tuner - доста добро, жалко че не е vst

 

едит: току що открих, че g-tune има по-нова версия (2.50) която познава бас китарата, но и на нея стрелката и скача като хамава.

Евала ти адаш... ебаси и експеримента си си направил да тестваш сумати тунери :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.