Jump to content
Българският форум за музиканти

Пасивен или активен?


MDFk

Recommended Posts

Та идеята ми е такава: Скъсах 5та струна на баса миналата седмица.(без осмивания,моля :green: )

Купих си нова струна...и като го пуснах във Маршалчето за китара и косата ми настръхна.Смазващ Звук!

Радвах се като цигане в лепиларски цех :green: ..и все още. Не си бях чувал баса толкова мощно и чисто досега. А със старите,преварени струни на свестно комбо за бас кърти...кат ги сменя всичките :guitar: :curse: НО както и да е.

Доколкото знам активната електроника е за да усили сигнала,в комплект е с еквилайзър ,но когато имаш много силни пасивни адаптери,има ли смисъл да си вземаш активни(или бас със такива),които са по-скъпи?

Как мислите..Как е по-добре за вас - пасивен бас или с активна електроника?...То мойто мнение е очевадно,смятам...

пс.Знаейки че басиста на Стейнд си свири в Сол Диез от 1999та,реших да подрънкам и аз кат' него. Звукът е все едно баса така си идва така настроен от фабриката..... :-(:curse:

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих посъветвал никой, който харесва звука на инструмента си да прави такива промени. Качествената акт. електроника не би трябвало да промени кой-знае колко звука (имам предвид когато се ползва без корекции т.е EQ), но промяна все пак ще има.

Смяната на адаптери ще промени звука изцяло - все едно дали са активни или пасивни.

"По-скъпи" не означава че ще ти харесва повече.

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Впрочем съжелявам, че за пореден път не съм можал да формулирам темата си. :godbless: :read:

По-скоро имах предвид - има ли смисъл от активна електроника(за чий Хикс са я създали), когато има много добре и мощно звучащи пасивни адаптери?Да речем че имаме еквилайзера само на ум:lol:...Да речем,дайте смятаните от вас предимства.

А аз хич не мисля да си сменам адаптерите със активни...просто питам:D.За активна електроника Били Шийн казва,че не можеш винаго да изкараш "оня невероятен свук от снощи" днес, ако батерията ти е паднала да речем..и от такова съображение не си е оферта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ви кажа, нашето басистче е със активна електроника.

Ама е тъпо копеле. В смисъл, се едно дали е пасивна или активна, като е тъп басиста....

 

Ама като се замисля, той нашето басистче май е пасивен. Те се допълват с баса.

lol.giflol.giflol.giflol.giflol.giflol.giflol.giflol.giflol.giflol.giflol.giflol.giflol.giflol.gif

 

едит: сори ама просто не се здържах...

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено активнаата електроника е за предпочитане от "централните нападатели" (които нямат амп през който да мине баса).готиното е да бъде и пасивен и активен (за всеки случай).нашия басист (те всички басисти са тъпи бе фениксе :cheers: ) е с 6 струнен хонер-пасивен и активен..яка хава,ама по-гот обажда с включена активна :)

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(те всички басисти са тъпи бе фениксе  )

:stop:

Ами тогава, защо свирите с тея тъпи басисти, бре!!!

Айде малко респект, че се дразня. :evil: :cheers:

 

 

П.П.

Ами да ви кажа, нашето басистче е със активна електроника.

Ама е тъпо копеле. В смисъл, се едно дали е пасивна или активна, като е тъп басиста....

 

Аз на негово място ти тегля една дълга и прочувствена и си вдигам чуковете!

Ебаси хора, вие ако имате такива взаимоотношения в групите си, за какво свирите изобщо?

Редактирано от I=====I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За MDFk:

Съжалявам ако не съм те разбрал.

 

Б. Шийн е прав сигурно, но с една качествена акт. електроника батерията има живот 3-6 месеца, така че не ми се вижда толкова страшно.

 

Предимствата не са само в по-високото ниво на сигнала :

1. Променя се съпротивлението на изходния сигнал. Както отбеляза Топсън можеш да влезеш директно в пулт без това да ти скапе звука. Също така можеш да ползваш и наистина дълги кабели, ако се налага.

2. Имаш на разположение EQ, чиито честоти са специално за бас, освен това можеш лесно да правиш промени по време на свирене - напр. минаваш на заден адаптер и си вдигаш малко ниските и прочие.

3. Може просто така да ти харесва повече. Акт. ел. променя звука. Ако се опитваш да свириш като В. Уутън или някоя друга такава постфънк-фюжън модернистична еманация на чувстото за ритъм на цветнокожа Америка :P много от техниките които се използват ще излизат чувствително по-добре с активен бас.

 

Оставяме настрана случаите, в които производителите маскират звука на скапани адаптери с някаква електроника.

 

 

=====, не съм много сигурен ама май Феникс и МДФк свирят в една група . . . . :killyou:

 

А за тъпотата и басистите 9 винаги ще си спомням подписа на един коуега в друг форум :

Four strings - one for each brain cell

 

:green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм харесвал как Разбойник обяснява нещата :P

Така е, а моята батерия(когато сложа алкална) кара 6-9 месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви :)

 

Май станах по-добър в обясняването отколкото в свиренето. Ще трябва да практикувам повече бас и по-малко компютър ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се опитваш да свириш като В. Уутън...

 

Ами така е .... тези които са хващали модела на Уутън могат да говорят за неговия звук :)

 

ПС: и мен ме кефи как пишеше из форума Яворе ;)

 

 

ПС2: по темата...

1 време имах 1 пълдин бас с "активна електроника" това беше 1 малка платка с някви ниски и високи, които не ми харесваха, то и адаптерите бяха гадни, и всичко беше гадно в тоя бас, ама както и да е...

Та тази електроника определено шумеше. Още като е купих прекъсваше, та се наложи сам да си е оправя, после и смених всички транзистори с по-нискошумящи, ама звука не се оправи.

Сега на моя бас, дет е пасивен, звука е пъти по-добър.

Така, че като че ли всичко зависи до това, не дали ще ти е с активна или пасивна, не дали си с бартолини или ЕМГ или МЕК или Димарцио, или квот там, ами важното е да ти хаеса звука.

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(те всички басисти са тъпи бе фениксе  )

:stop:

Ами тогава, защо свирите с тея тъпи басисти, бре!!!

Айде малко респект, че се дразня. :evil: ;)

 

 

стига бе човек.в кръга на шегата го казвам това. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За MDFk:

Съжалявам ако не съм те разбрал.

 

Б. Шийн е прав сигурно, но с една качествена акт. електроника  батерията има живот 3-6 месеца, така че не ми се вижда толкова страшно.

 

Предимствата не са само в по-високото ниво на сигнала :

1. Променя се съпротивлението на изходния сигнал. Както отбеляза Топсън можеш да влезеш директно в пулт без това да ти скапе звука.  Също така можеш да ползваш  и наистина дълги кабели, ако се налага.

2. Имаш на разположение EQ, чиито честоти са специално за бас, освен това можеш лесно да правиш промени по време на свирене - напр.  минаваш на заден адаптер и си вдигаш малко ниските  и прочие. 

3. Може просто така да ти харесва повече.  Акт. ел. променя звука. Ако се опитваш да свириш като В. Уутън или някоя друга такава постфънк-фюжън модернистична еманация на чувстото за ритъм на цветнокожа Америка :)  много от техниките които се използват ще излизат чувствително по-добре с активен бас.

 

Оставяме настрана случаите, в които производителите маскират звука на скапани адаптери с някаква електроника.

 

 

=====, не съм много сигурен ама май Феникс и МДФк свирят в една група . . . .  :killyou:

 

А за тъпотата и басистите 9 винаги ще си спомням подписа на един коуега в друг форум :

Four strings - one for each brain cell

 

:green:

Не е в тебе вината,човече,аз цял живот не съм можел да си казвам мисълта си като хората :)..

Да това са наистина важни доводи в подкрепа на активната електроника. Това за EQто и предимствата му при работа директно в пулта променя нещата...Аз и така съм пробвал 2пъти, звучи си...Ама кат' нема негово си EQ,корекции от другото място.

 

Ще чуя нещо на Виктор Уутън,заинтригува ме стила,ще го чуя..

 

Тц,не сме в една група с Феникса. Той май свиреше със Слеър_Фокс,поне така си спомням..а последния с кво свирешеееее...е тва няма да го забравя.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D И аз си спомням с какво свири.

 

От всичко казано по-горе може да решиш, че съм фен на активните електроники. Не било - всичките ми басове са пасивни, въпреки че някои са били и с акт. ел. по някое време. Сега събирам един бас, които ще е активен - с ММ адаптер и 3 лентова акт. електроника, но като цяло предпочитам пасивен бас + отделен предусилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.