Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой с каква китара почна?


Cupatincho

Recommended Posts

Каква ви беше първата китара?

Колко пари похарчихте?

Каква музика свирихте на нея?

Доволни ли бяхте от нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирех на една полусчупена кухарка за няколко седмици. И стотинка не похарчих за нея - беше подарък на дядо ми и той ми я даде, за да свиря на нея. Предимно правех упражнения и висях пред компа, отворил един самоучител. Не бях доволен, защото хич не ми беше удобна и имаше доста дефекти. Рядко имах възможност да се отпусна и да посвиря както трябва. Хубавото е, че когато се запалих по нея, се научих да разчитам таблатури и съответно да пиша такива, но всичките бяха за електическа китара. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми на мене ми беше интересно кой с каква ЕЛ. китара но грешката е изцяло моя за което съжелявам все пак повечето сме почнали с кухарки...Та въпроса ми е по-скоро за първата електрическа китара.. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като почнах, а то беше на класическа (по инициатива на майка ми, тогава аз бях 7годишно хлапе, което само от костенурките нинджа се интересуваше :hysterical: ), беше някаква малка Кремона...първата електрическа беше пак някаква българска ама не се знае точно коя марка...еми какво да кажа, беше голяма радост, въпреки че потенциометрите пръщяха и не беше най удобната. Втората ми китара, с която най дълго свирих, беше пак някаква домашно производство (обаче с лого 'Гибсън' :D ) и беше доста голям напредък от първата. Реално с 'истински' китари свиря последните 3 години, когато успях най-накрая да си събера пари и първо си взех Епифон ЛП Стандард, и сега Хагстром Суид. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майка ми под солиден напор отиде и ми купи чистак бърсак нова Кремона, червена на цвят - беше някъде 96 май. Така не съм се кефил през живота - пусках си някви глупости на грийн дей и металика и куфеех. Мерака беше много голям и много бързо започнах да се уча, но една година ми беше достатъчна за да осъзная колко мега зле е китарката. Както и да е, след време я продадох и сега съжалявам, защото си спомням с носталгия за нея - моята първа китара.... да живее рокенрола....!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз започнах на Орфендер :) много зле беше горката. После я окастрих с едно зеге и я продадох :hysterical: Ако знам къде е ще си я купя пак и ще си я закача на стената в репетиционната да и се радвам :cheers: Но наистина беше в окаяно състояние като я купих...бая ремонт трябваше за да свирне горе долу. А да не говорим праговете в какво състояние бяха и колко беше фалшива.. ама метал да има :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акустичен Орфей - на нея научих първата си песен * Девет планинин покрити с мъгли * но за съжаление взех на някого мярка за шапка и я няма вече- ех беше отдавна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми китарка беше на Вуйчо ми кухата "Кремона", а първата ми електрическа беше пак "Кремона". Всъщност за "Кремона" и то настаро купена не беше никак зле китарката. После този, от който я купи, като подарък ми направи и първият ми дистър. Той представляваше кутия от сапун в буквалния смисъл!!! Но на таи китара и с тази "сапунерка", започнах да се уча да свиря парчерта на Metallica, Iron Maiden (опити само бяха тогава) и т.н. и направихме първа ми група "Скитник". А бе хубави и безгрижни времена бяха!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята първа беше от тия детските кухарки дето са по-малки. Не знам на колко я получих като подарък ама с нея почнах да дрънкам. Първо хванах Highway to hell ... та и до ден днешен съм на тая магистрала ... ехехехе. Какво се случи с нея - еми като вече съвсем здаде багажа я изхвърлих от 8мя етаж от балкона.

 

стед това отких страста си към ниските тонове и първият ми бас беше Кремона. След като си взех следващият кремоната беше брутално закована за стената с автоматичен пистолет хилти ... после се изнесохме от тоя апартамент и не помня дали съм го свалял - може още да си виси на стената.

В казармата ми подариха една кухарка да блъскам яко казармени парчета (старото се уволнява и тн ... някой ги знаят други не). Беше много добра ама изгоря ... уцелена беше със сигнална ракета.

 

Въобще инструментите при мен нямат спокое живот и обикновенно краят им е наистина много брутален

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical: Червена кремона за 215 лв от ЦУМ

някаква имитация на Гибсьн - естествено нищо общо

пьрвоначално жулех яко тремоло на една стуна - най вече 6-та

исках да докарам нещо ала Слеяр

и си виках джьга-джьга-джьга-джьга

е така - бая време - докато усетя, че нищо не правя реално... :hysterical:

 

китарата бе разпарчетосана

грифа е у един приятел Ванката(или поне беше)

тялото и адаптерите ги дадох на Евто

БТУ - тогава нямаше ни табове,ни интернет, нито преснимани оригинални букс от Ибиса бизнес дори(след 90-та почнаха пиратските копия)

само някакви школи за класическа китара на руски...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Червена кремона за 275 лв от Електро Дом в гр. Смолян в комплект с 4 перца залепени на детелина , колан като за стар москвич и комплект струни томастик. Кабел петица. Всичко това в калъф. Формата и беше като Гипсън с "мепъл" фингър борд :hysterical:

 

Свирих Металика. Песента "1"

 

Бях повече от доволен....!!!!

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, и мойта първа електричка беше същата. И продължавам да мисля, че не звучи толкова зле, колкото според много хора би трябвало...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.