Jump to content
Българският форум за музиканти

Колко мА бушон да сложа?


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Използвам 3 бр от тези акумулатори, които са без собствена защита. Вързал съм ги последователно и получавам 12,6 волта, с които захранвам или музикални ефекти или комбо с консумация не по-голяма от 1ампер.

Целта ми е да сложа поне подходящ предпазител, докато реша проблема кардинално и сигурно с някаква електронна защита. Та не знам какъв пасивен предпазител(mA) да сложа или нещо друго технически просто приложение?

:thx:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да използваш някоя платка от този вид: 

 

https://www.aliexpress.com/item/1-pc-3S-25A-Li-ion-Lithium-18650-BMS-PCM-Battery-Protection-Board-with-Balance-for/32823338185.html

 

Предвидена е за 3 броя Li-Ion батерии, и ще ти позволи да ги зареждаш директно през платката и ще ги пази от пре-разреждане, от късо съединиение и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, това е много добър вариант и аз знам за тези платки и ще ги използвам, но ми се налага да работя и без тях, поради липса на място, Та затова ме интересува и пасивно защитен вариант със стопяеми предпазители, за да не е без хич защитата от късо. Колко мА трябва да бъдат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Обикновено се препоръчва предпазител(бушон) със 1,5 до 2 пъти по-висока допустима стойност на тока от нужната за захранване на консуматора.Тоест ако консумацията е 1А се ползва бушон между 1,5А - 2А.

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.