Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с транзисторно кубе


Recommended Posts

Колеги, имам проблем с транзисторно кубе - Hughes & Kettner Attax 80.

 

Взето е втора употреба и всичко си му беше наред. Не е изнасяно от апартамент, но в един момент просто се случва следното: включвам го, "светва" си диодчето, че е включено, но няма звук; сменям каналите (друго "диодче", нали), пак нищо.

 

Разбира се, пробвах с различни китари, кабели и т.н. Промяна няма никаква.

 

Моля, дайте съвет или насока кой би го погледнал, защото (не знам дали сте запознати с модела) е доста тежко и неудобно за пренасяне, което важи с пълна сила за човек без кола. :)

 

Благодаря предварително!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж отзад да не се е откачил кабел на говорителя. Те са с клейми и може да се откачи. Дай телефон за контакт и пиши все пак къде си, ако някой реши да се отзове на молбата ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Проверих, не се е откачил кабел.

 

В София съм. 0887 933 544

 

Благодаря предварително, ще се радвам на всякаква помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Греца може да ти е изгорял, наскоро имах подобен проблем, мирише ли на бакелит, когато го включиш? Ако е така не го пускай повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Греца може да ти е изгорял, наскоро имах подобен проблем, мирише ли на бакелит, когато го включиш? Ако е така не го пускай повече.

 

Не мирише на бакелит, но ми мирише на необходимост от сериозен ремонт. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не каза поне шум дали има кубето.Опитай следното:вземи един китарен кабел и последователно постави и махни куплунга от всеки жак(гнездо) поне 2-3 пъти.Особенно за FX Loop сектора и входа.Ако не помогне за теста може да включиш само във Return на FX Loop някакъв източник на сигнал(MP3-ка ,радио ,CD ,касетка ,компютър ,без значение) и усили мастер волюма.Ако има сигнал значи или предусилвателната секция е прекъсната някъде при входния жак или жаковете send ,return на FX Loop не прави добър контакт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.