Jump to content
Българският форум за музиканти

korg pa700,800,900 или pa2x


kris131

Recommended Posts

Здравейте

Направо се побърках от четене на форуми и още повече се замотах в избора ми

Изчетах целия ви форум тука за корг па сериите.

Намерих в уикипедия всички серии, кога са произведени  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Korg_products и разбрах че цифрите нямат нищо общо с  годината,  като например па800 е произведена 2006 па 900 - 2013 а па700 2017

така по същество искам да си купя един такъв клавир ,аз не съм професионален музикант и свиря любителски в къщи музики предимно електронни като вангелис или жан мишел жар и си измислям мои също. Искам да си купя един хубав клавир до 2500 лв намерих в базар.бг  korg pa2x za 1800 втора ръка и също така от икономов има па700 и па900 за 2500 лв нови и си казах като ще давам 1800 да взема заем и да дам още 700 за нов па 900 или 700  .

моля ви помогнете ми и ми кажете кое е по доброто па700-800-900 или па2x

Знам ,че па2 е мн по качествено и не е произведено в китай но пък другите са по нова година и може да са с по добър звук...незнам  съвсем се обърках :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Аз препоръчвам само Х серията, но ПА3х може да се намери най-малко за 3500лв сега, ПА 700  не го препоръчвам, може би ПА 900, има колеги във форума които го притежават и могат да изкажат мнение аз съм с ПА2х много си го харесвам, верно че и той вече поостаря, но ако сменям ще е с ПА3х или ПА4х! Поздрави  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек не купува всеки ден клавири имено за това препоръчвам pa 2 х ! Здрав,солиден и неотстъпващ по възможности на изброените.pa 900 не може да се мери със pa 2х ,Х -серия е за професионалисти за хора които всекиден се работи на клавира.pa 700 е по-нов модел от pa 2х но въпреки това ако трябва да избера аз избирам по-стария pa 2х.Може да звучи объркващо за хората които не познават конкретните модели но за човек познаващ на практика моделите от pa серия веднага ще ме разбере.

 

127096235_1_585x461_korg-pa-2-pro-gr-sof

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днеска пак мн четох и пак се обърках  :) тез от корг  мн са ги объркали цифрите  с датите и  възможностите на клавирите. последно се спрях на дилемата x2 или 900 .  в ютуб има клипче което сравняват 900 с x3  но няма с x2  Много ясно че x3 е мн по добро но е мн по скъпо . Така че въпроса ми е конкретно 900 или x2  . Но трябва да се има в предвид че 900 го взимам чисто нов с гаранция а x2 стар , а и мамка му на обявата на която вече звъня 2 дена никой не ми вдига - https://bazar.bg/obiava-20322384/prodavam-korg-pa-x2-pro-zapazen-mozhe-i-barter-za-korg-pa900 

Защо човека е писал че иска по висок клас па 900 демек па 900 е по висок клас от x2 или толкова разбира :)

Ами ако не мога да се свържа с човека в крайна сметка си взимам па 900 от икономов ...който горе долу от 4000 е намален на 2500

благодаря ви мн за обърнатото внимание знам че има мн писано за па сериите ама всеки случай си е индивидуален и различен и най-вече с времето се менят мненията.... и пак ще следя тука темата ако някой напише още нещо но трябва наистина мнения от хора които познават 2 те свирки а не хора които притежават едната и са пристрастени с мнение към нея. Между другото искам да благодаря на  Асан на който му досаждах с въпросите ми в фейсбука но той ми отговаряше винаги

 

 

П.С - Искам да ви кажа и за една измама която разбрах в сайтовете за обяви като базар и други има обява на корг па4 x нов за 1500 евро . Това е измама ...индивида иска да му се плати половината сума уж за  транспорт мито ддс и тем подобни  :)  но явно има и наивници който се вързват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте

след като не мога да се свържа с човека който продава x2 ката а и никъде няма друго x2 за продаване не ми остава избор и се насочвам към па9000 .

в olx има една обява на един нов но разпечатан па 9000 който бил внос от Англия за 1600 лв и а аз му писах на човека че той нов в магазина струва 1500 и дали би ми направил отстъпка за да си помисля . Човека ми каза че тези в магазина на Икономов са произведени в турция  и затова са толкова евтини.

Въпроса ми е дали е възможно това и наистина има ли разлика

благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ти отговарям :

 

След всичко изчетено,което си написал и за какво ще използваш инструмента, с посоченият от теб бюджет - твоят модел е KORG PA900, без значение нов или 2-ра употреба запазен.

 

Това е клавира, който има по-модерно звучене от останалите изброени и е сравнително-добра изработка като клавиатура и бутони.

Да 700 е още по-съвременно-звучащ, нотам имаме компромис с качеството на изработка.

 

Щом ще правиш електронна музика, при теб да звучиш съвременно и революционно е най-важно, бих казал че е по-важно даже и от това колко е добра клавиатурата, тъй като такава музика няма окрашения,артикулации,трилери за които трябва наистина отлична пъргава и чувствителна клавиатура с отличен преформънс и респонс - хората правят отлична електронна музика и с най-обикновенни евтини миди-клавиатури.

 

Още-повече че си любител, а не професионалист, и в тази ситуация няма много голямо значение каква ще ти бъде клавиатурата, тъй като до използването на отлична-такава и да се хване ефекта от нея е необходимо много време и свирене.

 

Поздрави.

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За електронна музика ти трябва компютър с различни софтуерни синтезатори и МИДИ-клавиатура. Аранжор от сорта на PA изобщо не е решение според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да прав си Сибер оня ден бях при един музикант про който прави музика с компютър и една малка клавиатура , но чак такъв про не съм а и искам да свиря по събирания с приятели и плюс това и малкия ми син да го ползва като пияно защото е мн музикален и смятам да го записвам на уроци. и понеже отпада вариянта x2 поради причината ,че никъде не намерих ,а и па 900 е по компактна  и нова и намерих във форума на корг тази статия http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=68578&view=previous&sid=2691843bce10092b16b0c3752f9360f9

мисля че па900 ще ми е добре

само сега последно чудене понеже виждам че па900 и па700 са на една и съща цена при икономов от 2500 лв   кой да взема

това което знам че 900 е произведен 2013 а 700 2017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но 900 е по предишен модел, но по-висок клас, а 700 е нов модел от по-нисък клас :)

 

Имаш и TC-HELICON процесор-вокалист, който притежават всички от PRO-Серията, а в 700 имаш някакъв аматьорски ефект за микрофон.

 

Май само четеш много, а не внимаваш :) - горе съм го написал че 700 е нисък-клас пластмасарка, а 900 има ниво на изработка.

 

Ако продължаваш така и само четеш, съвсем ще се дообъркаш и никой няма да може да ти изясни хавата :)

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахах да прав си апле ...вече ми е смешно . Обадих се в магазина на икономов да го питам коя свирка е по добрата от 700 и 900 и той ми каза  че 700 няма двойния ефект на глас от микрофона но имал повече рам и му били сложили те лично народни сетове нещо такова  което мене не ме интересува защото аз не свиря народни и чалги. обадих му се за да го питам най- важното което ме интересуваше дали са правени в турция хахахах сигорно ще се засмеете ама има защо да го питам :) в продавалника има обява за един разпечатан клавир 900 ето я https://www.bad_link/ad/korg-pa-900-ID799ub.html#037bd0f673

който е на 2600 лв и аз му писах на човека че в магазина е 2500 и ако ми намали цената ще взема неговия но той ми каза че неговия бил от англия а от икономов от турция ето ви даже какво ми е писал: - Здравей, ами незнам дали си запознат но тези клавири който гледаш са произведени в турция.
Има разлика както колите например една тойота произведена в англия и в турция.Потърси в европейските саитове да видиш за цена.

след като попитах икономов дали са турски  :) човека почна да се смее искрено и ми каза че това са пълни глупости свирките му идват от япония. Да знам че че са правени в Китай и как става транспорта не знам но важното е че не са правени в турция ....  аз му вярвам защото ако имаше производство в турция щеше да се знае... а и това че го е купил от англия не значе че не е Китайска  :)

за съжаление никаде не намерих в форуми или видео 900 vs 700  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде край на мъките....поръчах си чисто нов Корг па 900 от икономов за 2500 лв

Благодаря мн на всички които ми четоха глупостите и ми помогнаха :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти е честито, и да ти служи вярно с удоволствие да си го ползваш.

 

Поздравления за правилният избор в съотношение цена/качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.