Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с бас ...


Recommended Posts

Здравейте колеги :)

Моля за помощ ...

Имам следният проблем : Незнайно откъде, се появи доста гаден шум, от единият ми бас :( !

Проблемът е следният : При поставяне, на палеца, върху адаптера, започва, да шуми, много гадно, а същият този шум, изчезва, при допир до ключ, бридж и т.н. (в състояние на покой, също не шуми, но сложиш ли пръст, върху адаптера, си еб..а майката) ...

Един познат, който се занимава с китари, пробва, да екранира адаптерите с медно фолио, като същевременно, ги замаси, към моста, но ефекта е нулев ...

Дайте, някой, който да свърши работа (заплащането, не е проблем), просто си искам баса, такъв, какъвто трябва да е !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо за което се сещам е замасяване на бриджа.Поне според симптомите които си описал.Провери при отделението за потенциометрите дали от бриджа идва жичка и дали тази жичка е запоена към общата маса.

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кой град е баса? С какъв тип електроника е? Адаптера от кой тип е?

Обстоен преглед и преокабеляване ще реши проблема. Ако си от София съм насреща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветът ми е да изхвърлиш медното фолио,да си свържеш масата за боята и шума би трябвало да изчезне.Боята под адаптера служи за екранировка,масата трябва да се свърже към нея.Съотвтно боята е свързана към общата маса и шум няма.Ако обаче има оголен плюс да опира в боята шума се появява.Дано да съм полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кой град е баса? С какъв тип електроника е? Адаптера от кой тип е?

Обстоен преглед и преокабеляване ще реши проблема. Ако си от София съм насреща.

В София е баса :) Прати тел. за връзка ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.