Jump to content
Българският форум за музиканти

Няколко въпроса :)


atanasD.

Recommended Posts

Здравейте ! имам няколко въпроса :) Понеже с приятел имаме като идея да си направим home studio колкото се може по бюджетно защото няма да е нищо професионално а просто като хоби да експериментираме. Той прави beatbox а аз доста добре се водя по него с някакъв текст всички се кефят и казват че става много яко и така се зароди идеята :) Нека да премина към въпросите.

За микрофона: спрели сме се на  Behringer c-1 защото ни казаха а и четох че бил добър като за начинаещи (но може и да предложите друг микрофон по хубав или такъв който ще ни свърши работа до 150 лв) така но като се задълбочих видях че има c-1 студиен и такъв със USB въпроса ми е кой от 2та ще е по добър ? и ако студийният c1 ще може да се свърже и ползва в домашни условия какво ще ми трябва за него като устройства или адаптери :)  и каква е разликата между студиен c-1  и този с USB :) 
Друг въпрос: като за компютър с ос WINDOWS  какъв софтуер може да използваме при правенето на музика обработка и така нататък :)  
Начинаещи сме и всякаква информация ще ние от полза ! благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нормналния ще ви трябва и звукова карта, защото е с XLR. Този с ЮСБ може да си го включите директно в компа. За допълнително оборудване - слушалки и/или студиини монитори. Ако имате възможност и за двете - прекрасно. За софтуер мога да ви препоръчам Reaper от опит. Лесно се работи с него. Останалото идва с времето, опита, претенциите и т.н. За начало тези неща ще ви вършат прекрасна работа.

Успех и поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, не че нещо, ама ако ползвате елементарен английски вземете попрочетете малко какво има в нета.

 

Няма кой тук да ви хване за ръчичка и да ви поведе от А, та до Щ. Тоест не че не можем да го направим, ама на седмица има по две-три такива теми.

Като научите каква е разликата между USB и нормален микрофон ще ни питате какво е това фантомно захранване

и така нататък, пък това е някъде около буквата Б, за Щ не говорим изобщо....

 

Ето ви няколко ключови фрази (като за начало) за търсене във вашия неодооценен приятел Гуглю:

 

USB Microphone

Condenser Microphone

Best audio interface on a budget

How to make a home studio

DAW

How to record beatbox

 

Като попрочетете горното, обадете се да го обсъдим и да зададем следващите задачи.

Хай успех в начинанието :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, не че нещо, ама ако ползвате елементарен английски вземете попрочетете малко какво има в нета.

 

Няма кой тук да ви хване за ръчичка и да ви поведе от А, та до Щ. ..

 

Ти пък, кой чете в днешно време...и освен това не разбрах защо точно до "Щ"...струва ми се, че и то е прекалено назад в азбуката. :greenball:

 

@Атанасе, ако вземете USB варианта ще ви трябват малко по-малко неща допълнително, но пък да си правите хоум студио и да нямате някой и друг миксер с предусилвател подръка не ми се вижда много практично. ;) А иначе Берингер е подходяща фирма за хора с ограничен бюджет и спокойно може да си вземете останалите компоненти от нея - те правят практически всичко..миксери, предусилватели, ефекти, слушалки и какво ли още не. Само имайте предвид, че каквото и да вземете, пропуснете ли мониторите (не ония с екраните), никога няма да сте сигурни какво всъщност правите и как точно го оформяте като краен саунд. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.