Jump to content
Българският форум за музиканти

Дилема между две различни устройва? (Yamaha THR vs Focusrite Scarlett)


urgent

Recommended Posts

Здравейте, от няколко седмици съм в много голяма дилема и всеки ден се главоблъскам и някак ми се иска да чуя и вашето мнение. Изчетах всичко, което имам във форума и за двата продукта и намерих отговорите на някои въпроси, които имах, на някои не точно. Също гледам и в Youtube доста клипове по темата.

Притежавам лампов амп  18 вата с атенюатор с който мога да свиря при по тихи нива, също така и почти всички нужни за мен камиончета, микрофон Shure SM58 и 8 канален миксер, който няма USB връза за записване. Искам да направя покупка с цел свирене на слушалки и звукозапис на китара с цел създаване на непрофесионални клипове и кавъри на песни).

Всичко изброено до тук ще се случва в домашни условия (апартамент).

 

И съм в дилема дали да ли избера:

https://www.muziker.bg/yamaha-thr10-v2

 

с който мога да свиря на слушалки и да записвам, директно (само с 1 канал), мога да ползвам акустичен и бас усилвател (като басовия на този етап не ми върши работа).

Въпроса ми е към собствениците на Yamaha THR, как звучи с външни ефекти?

И втори въпрос е според вас дали би било възможно да включа в 8 каналния миксер повече инструменти и да направя запис чрез Yamaha-та?

 

А другия продукт за който се двоумя е:

 

https://www.musicworld.bg/bg/m_3030000/i_60458/Focusrite_Scarlett_2i4_2nd_Gen.html

 

До колкото видях при този случай, мога също да правя записи и да свиря на слушалки като използвам програми като Amplitube и до колкото видях някакви фабрични идващи със интерфейса.

 

Как мислите? Вие как бихте постъпили?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. И аз се чудя от известно време кое е по-добре да си взема за вкъщи и дори мислех да пусна абсолютно същата тема за избор, но ти си ме изпреварил. И аз ще очаквам мнения. Аз клоня към Yamaha-та или VOX Adio GT, който изглежда като дамска чанта, но ми се струва че е с по-добри функции. Освен възможността за записи, тези устройства могат и да се мъкнат насам-натам и да си свириш без да ти е необходим компютър, а и свирят и с батерии. 

И аз като теб изчетох мненията във форума, свързани що годе с такъв тип устройства. Гледах и гледам доста клипове в тубата, но още не съм се решил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина са много удобни и за носене. Аз гледах Vox-а обстойно и наистина предлага повече неща, а и поне по-ревютата звучи много добре, но то по ревютата винаги всички звучи добре :D ако гледаш ревю на някой обикнове човек, който не го прави клип за магазин с цел продажба май това е истината.

Аз се спрях най вече на Ямаха между двата усилвателя понеже има опция за акустични инструмент, а и имам достатъчно външни ефекти, с който да създам повече звуци от колкото предлага, но не знам дали звучи добре примерно с външен дисторшън... По ревютата в нет-а е 6 ама то там...  много гледам да не ми критерий :) 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен 2-та продукта са с различно приложение. Yamaha THR10 е по скоро насочен към китаристи. Лесно можеш да го пренасяш и да упражняваш навсякъде , както на слушалки така и тихичко но достатъчно. Не си зависим от лаптопи, и работи на батерии. Тоест земаш си китарката и това и си "дрънкаш" - в спалнята, в хола или вън на полянката. С него може да се записва китарата, има и някакъв софтуер не съм го разглеждал подробно. За външни ефекти не мога да кажа как звучи - още не съм закачал такива - но с вградените има доста комбинации. Със сигурност не звучи като Фендър за няколко хиляди лева :) но за учене в къщи ще е перфектен според мен. Има вход в който да включиш MP3 плеър да ти върви съпровод. С две думи добра мобилна система за китаристи. Има доста пачове за софтуера по Интернет които можеш да изтеглиш.

 

Ей тая мацка примерно се спуква да го ползва за записите си :) 

 

https://www.youtube.com/channel/UC_UQOj6d7RevVGVt6ZhDqKg/videos

 

 

Другото: Focusrite_Scarlett_2i4_2nd_Gen си е вече по-сериозен Audio Interface - имаш 2 входа и 4 изхода от които 2-та са БАЛАНСИРАНИ, имаш си слушалки , MIDI IN/OUT - и ниско лейтънси при запис. 

Тук освен китара можеш да записваш и с микрофон, и с клавир и т.н. Устройството не е много мобилно - въпреки че е малко, има нужда от захранване и компютър. Така че не бих го нарекъл удобно за да си свириш в спалнята на леглото с китара. Тук можеш да си закачиш 8 каналния миксер и да записваш директно от него без проблем. 

 

Мен ако питаш си трябват и двете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да разгледаш и Roland Micro Cube - доста компактно и добре свирещо малко кубче :) - освен това е 2 пъти и нещо по евтино от Ямахата. Така ще ти останат пари и за Скарлет-а.

 

https://www.thomann.de/gb/roland_micro_cube_gx.htm

 

Има го и в БГ магазините за около 250лв. 

 

Аз лично се бях засили него да купувам - обаче отидох в Събота и го нямаше в магазина, а склада не работел :) Аз по принцип тръгна ли с пари да купувам, с празни ръце не се връщам в нас и си взех THR10 - но още ме чопли че трябваше да изчакам 1 ден и щях да спестя 250лв. 

 

Ето го кубчето на Роланд

 

Редактирано от JetMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То затова и аз не мога да се реша кое от двете, защото наистина май трябват и двете неща. Относно аудио интерфейса може да се мине и по-евтино от Scarlett, например с някой Behringer или PreSonus. Във форума четох, че хвалят кубето на Роланд предимно заради по-ниската цена. Отделно е вече какви и колко възможности има спрямо Ямахата или Вокса, като най-главната липса при Роланда е USB свързването с компютър, но за тази цена - толкова. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.