Jump to content
Българският форум за музиканти

Kremona Soloist Series F65C


Krustev

Recommended Posts

Здравейте!

Прищъкна ми да се сдобия с класическа китара най-накрая и като виден патриот се загледах в горната кремонка. Всъщност изникна из сайтовете на цена, двойно по-малка от пазарната, затова ми спря окото.

 

Въпросът ми е някой барвал ли е този модел защото дивизията го нямат наличен май май, и как го съотнася с конкуренцията в тоя диапазон (500-600 гущера, макар че както казах конкретната бройка е пусната на под 300 лева). За средния клас на Кремоните намерих изписано по форума и повечето отзиви са супер, но за по-скромен инструмент като този нада, та ще се радвам да споделите ако сте правили екскурзийки до Казанлък и сте се срещали с такава китарка.

 

За тия пари няма кой знае какво да се очаква де, ама не ми се иска да пазаря човека да ми я праща из страната (знаем че са рискови такива начинания) за да се окаже някаква скандално гадна изработка, та така... Поздрави!

Редактирано от Krustev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа какво съм чувал от човек работещ в Кремона. Добри са моделите Уестърн , с металните струни но класическите китари не са на това ниво. Аз лично имам кътъей модел от серия София за 570лв беше някъде и не съм доволен и сега за подарък съм решил да взема Washburn C64SCE , пък дано човека остане доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класическите и уестърн моделите на Кремона са най-доброто съотношение цена-качество, което може да се намери на пазара в България в момента. Казвам го като човек, който и в момента притежава две Кремони , притежавал е други и ще притежава още( ново производство разбира се). Класическите китари на Кремона се изнасят по цял свят и са абсолютно страхотни за парите си инструменти. Въпросния модел е чудесна китара среден клас, която ако се казваше Кордоба например, щеше да струва с още 400 евро отгоре.

Няма база за сравнение с китайски Уошбърни и тн. Следващия клас акустични китари са Тейлър, Мартин, висок клас Ямаха и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на Пламен.Пробвал съм в завода на Кремона всички модели ,които бяха изложени и много ми харесаха .На мен най-ми пасна  Даймен /Луло Реинхардт Подписана серия/ ,инструмент с уникалено характерено звучене ,много удобен гриф особенно подходящ за finger-style и не толкова за класика.Разбира се цената беше като за по-висок клас инструмент ,но ми направиха коледно намаление хората и съм много доволен.Единсвената ми забележка беше,че праговете не бяха загладени в краищата ,но веднага я върнаха в завода и за 15 минути я оправиха. Съотношение цена-качество аз залагам на Кремона и дано запазят качеството, и стават по-добри с повече модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Аз също съм впечатлен от модела на Луло. Пробвах го на Месето преди 2 години мисля, наистина уникален инструмент. Успях да снимам самия Луло, който обяснява някои неща, ако ви е интересно ето:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.