Jump to content
Българският форум за музиканти

Шум/вибрация в ключовете на китарата?


Recommended Posts

Здравейте, имам от доста време този проблем като свиря свободни струни предимно на 5 и 6-та струна започват вибрират ключовете на китарата и да издават неприятен шум, казаха ми да ги затегна при смяна на струните но стана дори и по зле. Ако и вие сте имали подобен проблем и сте го решили ще се радвам да го чуя.

Китарата е Vintage V100 Les Paul без никакви модификации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми става ясно като казваш "....започват да вибрират ключовете". Те стоят стабилно, как могат въобще да вибрират? Или не обясняваш провилно или аз не те разбирам. Мисля, че трябва да я види някой лютиер. Покажи я на някой. Не знам от кой град си, но за София имам номера на Емилиян, който е лютиер. 0887 511 620.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз те разбрах и съм го виждал на няколко марки китари, включително и Vintage. Побърках се докато разбера, че идва от ключовете този шум.

При V100 ключовете са капсуловани, така че трудно ще ремонтираш. Открий в кой точно е шумът, като ги махаш един по един (или по слух, което на мен ми беше трудно) и го смени.

Ако не те дразни, че ще е различен от останалите сменяй, ако искаш да са еднакви купувай си комплект и запази тези за резерва. Не е излишно да се ъпгрейднат ключовете на V100, добра инвестиция е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновенно вибрациите в ключовете идва от разхлабени връзки/винтчета. Вземи една отвертка, и стегни всичко. Ще се изненадаш от резултата.

А ако ключовете са сменяни, възможно е по големите отвори, също да ти причиняват главоболия.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.