Jump to content
Българският форум за музиканти

Заседнала струна в струнника


Recommended Posts

Здравейте!

 

От около 4 месеца притежавам една китара Lanjian модел 380 (размера е 3/4, но не мисля че това е от значение  :lol: ), всички струни са метални. Проблемът е, че третата струна се скъса от към ключа (може би затегнах прекалено много при настройване), а е заседнала в струнника и не мога да я махна. Досега не съм сменяла струните, китарата е втора употреба. Прилагам снимка на струнник, подобен на моя; от тези без пинове е, където само трябва да се промуши топчето през него.

 

 0bbc9dfcc36946a74248c57c7189a133.jpg

 

Вече се опитвах да я извадя по какви ли не начини, но малко ме е страх да не счупя нещо  :lol: На вас случвало ли ви се е? Какво мога да използвам, за да я махна, може би трябва да смажа с нещо? Също така, мога ли да заменя само нея или е най-добре да сменя всички струни? Ще мога да занеса китарата да ми я оправят октомври месец, а не ми се иска да губя чак толкова много време.

 

Благодаря предварително и се извинявам, ако въпросите ми ви се сторят глупави  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тънки клещи тип човка, хирургически или зъболекарски пинсети, тънко парче стомана(можеш да използваш бургийка).

Кукичка-самоделка, топчето/стопера на струната има дупка.

Що се отнася до струните, по добре смени всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Успях да извадя 3тата струна и реших да сменя всички. Дотук добре, но се оказа, че струните по принцип излизат трудно и се измъчих много... Този път четвъртата не успях да извадя, даже се счупи и остана само едно малко парченце да стърчи от струнника. Понеже съм чувала, че не е хубаво китарата да стои без струни, исках да си посвирвам, а и се надявах да успея да я извадя в някой момент - взех че смених всички останали с нови. Да ама явно все пак ще ми се наложи да я занеса на лютиер (там дано се справят) и се чудех дали в крайна сметка съм постъпила правилно... Може би не е трябвало да слагам новите струни защото сега може да се наложи да ги махнат, за да извадят тази? Не че е кой знае какво, но пак са си пари на вятъра...

 

Вече започвам да се чудя дали си струва да полагам такива усилия всеки път когато се налага да сменям струни и дали просто да не продам тази китара, за да си взема друга с пинове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.