Jump to content
Българският форум за музиканти

Cubase AI 8


Teo 1

Recommended Posts

Здравейте,
наскоро си купих един малък пулт Yamaha MG10, много удобен и практичен пулт, и с него ми се предостави възможността  да си изтегля и регистрирам Cubase AI 8, като ми дава възможност  да използвам пулта  като звукова карта (24-bit / 192kHz) към лап-топа  Обаче като си  я  инсталирах,установих,че тази програма сериозно надценява моите познания и възможности. Може ли някой да ме насочи от къде   да си потърся учебник, или упътване за тази програма. И под-въпроса е дали е удачно  да се учи, след като нямам намерение да отварям звукозаписно студио, а ще се опитам да си запиша няколко собствени песни /не  че имам какво толкова да кажа на света/. Дали не е по-добре  да си инстаирам и науча старата добра Adobe Audition 1.5.... или Sound Forge -там нещата са по-предсказуеми, разбираеми.мисля да си запиша с клавира от миди файлове акомпанимента, и да си запиша след това пеенето....или и двете заедно, ако не е много дилетанско.Да направя запис  с  умерено качество,

Благодаря Ви за мненията-поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учебници можеш да потърсиш в Гугъл.

Видео уроци в YouTube.

Дали е удачно да се учи - зависи от човека. Ако можеш да свършиш работа без да учиш - не учи. Аз лично за да направя нещо (каквото и да било) трябва да се науча първо.

И в този ред на мисли - учи което ти е по-лесно.

 

 

Ако събера 10 лайка, затварям темата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нито Адобе Аудишън, нито Форджа поддържат MIDI...

А Форджа няма многоканален вариант :)

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако мислиш да пуснеш миди файловете през клавира и просто от изходите на клавира да запишеш аудиото - ще стане и с Adobe Audition-на. После ще си запишеш вокалите или ако има достатъчно канали и заедно ако продпочиташ. Cubase  не е толкова сложна за основни неща - просто си нагласи входовете и изходите - разцъкай я малко ще видиш къде се намират нещата. Аз ползвам Samplitude , най-удобна ми е. 

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря   за съветите. Ще пробвам и двата варианта, и с  Adobe Audition , а след това и с Cubase.Понеже съм съвсем в началото на звуковаписването- да попитам, клавира и микрофона директно в звуковата карта ли се включват, или трябва да ги включа  клавира и микрофона  в пулт, и от пулта да се свърже към звуковата карта  на колпютъра ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да попитам, клавира и микрофона директно в звуковата карта ли се включват, ....

 

Как смяташ да ги включиш заедно в звуковата карата -  с разклонител ли? :hysterical:

 

П.П. Извинявай, просто ми стана смешно...и не пробвай такива схеми на включване. ;)

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах впредвид, едно след  друго. Как е "по учебник"  - интрументите се включват директно в аудио картата, или  се включват   в пулт, и  се записва от изхода на пулта. Върти ми се в главата идеята, да не се ползват виртуни,софтуерни пултове...и да съм много назад с материала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама нали ще използваш пулта - Ямахата като звукова карта. Тогава тази звукова карта на лап-топа ти отпада. То самия пулт ти е звуковата карта. 

 

Цък 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.