Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни слушалки?


svet.k

Recommended Posts

Понеже е почти 00 часа а на мен ми се иска да си пусна усилвателя, но все пак гледам да спазвам някво благоприличие а изхода за слушалки на ампа ми не е емулиран... както на голяма част от усилвателите. Има ли такова чудо? Слушалки, които да са с честотен диапазон като на китарен говорител, съответно и в Бг и дали си струва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се скалъпи един лоу-пас филтър с кондензер+резистор за криво-ляво използване. Един път бях вградил такова в хай-фай спийкър и далеч не беше трагично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Слушалки, които да са с честотен диапазон като на китарен говорител...

В случая това няма да помогне, защото слушалките, каквито и да са те, не могат да създадат същия психоакустичен ефект, който се създава от китарния кабинет. Към момента най-актуалният начин за свирене със слушалки е да се използ Two Notes Torpedo Live за емулация на китарен кабинет.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Торпедото е супер за целта, но е доста скъпо. Има различни варианти. Ако имаш звукова карта можеш да ползваш кабинетните симулации на някой софтуер. Другия вариант е да си вземеш процесор, който има симулации но трябва да има сенд-ретърн.

Най-добре ако ме питаш мен е да ползваш изцяло софтуер за 12 през нощта. Всичко друго е по-скъпо и като резултат не съм сигурен колко ще е по-добро. Аз примерно имам на телефона Jam Up Pro и си джиткам където и да отида. Но това е само за Apple телефони.

Има и слушалки на Вокс, които имат симулация на определен усилвател. Това също е евтино и удобно.

 

Product-Page_Hero_IMG-AMPHONES_1920x500.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия Вокс слушалки изглеждат интересно, предполагам че емулират различни кабинети. За процесорите и софтуерите е ясно, направил съм симулации, които звучат доста близко, даже разликите са в положителна насока. Беше ми интересно дали има нещо "плъг ен' плей", което да запазва характера на усилвателя. Благодаря за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.