Jump to content
Българският форум за музиканти

Миди запис от секвенсър на синтезатор


Recommended Posts

Здравейте. 

Взех си Роланд ЕМ 2000. Имам секвенсър МС-50. До сега на него съм правил мидита. Знам почти всичко по него.......

Секвенсъра не прави мидитата в GM формат и съответно роланда не ги чете...

Искам да прехвърля мидита от секвенсъра на роланда, обаче като пусна мидито на секвенсъра, роланда записва само 4-ти канал-/упър1/. Иначе приема всичко от секвенсъра. Мидитата си ги правих чрез друг роланд ЕМ-25, но това е без значение.

Обратно - като пусна миди или каквото и да е на роланда, секвенсъра записва всичко на веднъж....

Въпроса ми е:Може ли роланда да запише всичко на веднъж това, което излиза от секвенсъра? То всъщност се възпроизвежда от синтезатора, но се записва само 4-ти канал. Ако ще е така...всички канали трябва да ги записвам по отделно през 4-ти канал и после да ги местя на който канал са си. 

Рових из настройки, ама нещо явно изпускам...

Пробвах да правя мидита направо на роланда ама нямам нерви да го уча. По принцип си го взех за направа на мидита и стилове...ама за сега гледам да прехвърля това което имам на секвенсъра. Като пиле в кълчища съм...

 

А, и друго- мидитата на секвенсъра не ми ги отваря компютъра, иначе да съм ги променил вече.

Пробвах с cakewalk, style works 2000 - не се отварят...та така...

Редактирано от rettere
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ами да си отговоря. Не ползвам секвенсъра на свирката. Направо записвам. и всичко си се записва.

Имам въпрос. Секвенсъра на свирката ми може ли да записва няколко канала на един трак? Или всеки трак си е с по един канал? При секвенсъра - отделния всичко мога да записвам на един трак. мога да копирам,трия и т.н. от който и на който трак и канал искам....Въобще каквото ми дойде на ум. При свирката явно не мога примерно : да запиша перкусии на трак различен от 10-ти. и след това ако ми се е получило да ги добавям към 10-ти трак. 

Абе....дълга и широка. Ако искайте отговаряйте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Секвенсъра ти трябва да е MC50-mk-2, само той обръща формата в стандартен миди файл, иначе трябва да записваш от него в реално време и става голяма каша. Имам такъв държа го само да ми обръща старите файлове в стандартно миди, иначе се губи всичко.

Друм може да записваш и на 9-ти канал но ти трябва необходимото (сус-съобщение).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си направя песента на секвенсъра както трябва направо си я записвам на синтезатора - без да влизам в неговия секвенсър. Получава се. Всичко си излиза. Това скоро го "открих" Преди мъчех през секвенсъра на синтезатора да записвам канал по канал - бил съм в заблуда явно. 

Втория ми въпрос беше по-точно за това когато ползвам само синтезатора за направа на песни или стилове.....

Примерно правя перкусии на 10 канал - по основните.....

После върху тях добавям други, но в процеса на записване ако ги слея с тези от 10 канал и не ми се получи добре, после няма връщане назад. При външния секвенсър това го правех на различни тракове и след като всичко ми хареса го сливам или просто настройвам дадения трак да подава само на даден канал... При синтезатора това май го няма. Май ще си правя нещата на външния секвенсър и вече готово ще го записвам на синтезатора. Песните - на един път. Стиловете - канал /part/ по канал /part/ :godbless: . Благодаря за отзивчивостта към моята неосъзнатост. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай функция 'MIX' има такава отметка за всеки канал, дори те пита от кои такт да го удължи без да трие предния запис, аз работя с Е-50 при мен се получава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mix наслагва върху вече записаното от преди. Това ми е ясно. Въпроса е какво да правя като не изсвиря добре това, което наслагвам. То се запаметява върху първото и после не мога да се върна стъпка назад.....!? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Секвенсъра ти трябва да е MC50-mk-2, само той обръща формата в стандартен миди файл, иначе трябва да записваш от него в реално време и става голяма каша. Имам такъв държа го само да ми обръща старите файлове в стандартно миди, иначе се губи всичко.

Друм може да записваш и на 9-ти канал но ти трябва необходимото (сус-съобщение).

А как да променя примерно 9-ти канал, че да запиша още перкусии? Как да ползвам канал различен от 10-ти за перкусии? Става въпрос за правене на стилове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли някой от шестте акомпанимента да го направя като 10 канал/ барабани/? Целта ми е ползването на два "комплекта" барабани заедно. Защото от един комплект ми харесва едно, а от друг друго звучене. 

 

Става въпрос за стилове, не за мидита. За мидитата ми е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не може за стил 2 друм сета едновременно, можеш само да пишеш контроли на друм трака и те да ти въртят сетовете в комбинация но никога заедно, но може да ти блокира свирката :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.