Jump to content
Българският форум за музиканти

Kой ви е любимият български басист


bejazz

Recommended Posts

Разкажете малко кои басисти харесвате в БГ,аз лично на бас китара мн ме кефи Еко и Ивайло Звездомиров а на двойния бас: Марто Дойкин радвам се че те познавам

Ако имате дайте някфи видеота

Също така много увъжавам Георги Дончев, много добър контрабасов кларинетист :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на бас китара ме кефят Еко и Радо от Сафо, а за двойния бас - Пепи Славов и Сашо Леков.

 

поздрави

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сьм фен на наш Гео

 

 

добри спомени от двама с които сьм свирил - Бисер и Смилен

 

братовчед ми РОБЕРТ сьщо свиреше яко( той е фьнк басист)

 

естесвено Еко, басиста от Ахед

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично любиммият ми басист е Иво Звездомиров.Някак си изпъква над всички останали,макар че нямам много обстойни наблюдения върху тях.Все пак това е въпрос,който предполага доста субективен отговор,някой да не вземе да се обиди :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, аз съм най-добрия басист в България. Въплащавам в себе си много качества, което е рядкост за басисти, притежавам много висока обща култура и изглеждам добре. Изключително скромен съм освен всичко това и мнодо притеснителен.

П.С. Някой да не си помисли, че си правя майтап, напълно сериозен съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сьм фен на наш Гео

 

 

добри спомени от двама с които сьм свирил - Бисер и Смилен

 

братовчед ми РОБЕРТ сьщо свиреше яко( той е фьнк басист)

 

естесвено Еко, басиста от Ахед

 

Благодаря за оценката,TONY,но аз не съм универсален.Знаеш какво имам предвид...

Нека всички си спомним за Сашо Бахаров и да помислим кой може да се сравни с неговото мислене,композиране и изпълнение.

За мен той е и ще си остане №1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Данчо Караджов се говори, че е човека с бързия пръст :greenball:

 

 

Иначе да Радо от сафо свири много яко.

Басиста на ТЕ Ивайло Звездомиров ми е един от идолите в бас свиренето. От време на време си пресвирвам техните албуми вкъщи с баса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм убеден,че се вклюкчвам /чисто технически / както трябва,но моето мнение,е,че гиганта се казва САШО ПЕТРУНОВ /Сашо ГРИВНАТА/, а това ми мнение се потвърждава и от Данчо Караджов и от доста /да не кажа почти всички/ наши рокаджии......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димитър Воев не беше ли поет, първо!?

да, ама свири и на бас междо другото ... мене ме кефи като музикант като цяло - идеи, изпълнение и тн. като техника не е нещо зашеметяващо.

Абе много идеен човек ... хем не съм фен на този стил музика и пак Воев е номер 1 за мене сред басистите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се присъединявам към мнението на Гео - Бахара си е номер едно и като индивидуалност и като добре вплетен в цялостната концепция на парчета пък и като композитор - да не забравяме че той е съавтор на почти всички парчета на ФСБ от периода с негово участие . Естествено титулни остават фънк обажданията в Пак ще се прегърнем . А иначе са знаем отдавна в Ивчо от ТЕ - все пак сме Русенци - мога да кажа че той е най трудолюбовия и всеотдаен човек който съм срещал а както се оказа в последствие и много талантлив басист . И всички това е съчетано с благ характер и вродена скромност което е рядко срещано . А ако се питате от къде е почнал - ами Батко Стийв Харис и ево каманда Железная Девочка ... but it was a long time ago in a galaxy far far away ..... Цеко :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.