Jump to content
Българският форум за музиканти

Ново авторско парче - впечатления?


Recommended Posts

Здравейте,

 

В момента работя върху ново авторско парче и моля за вашите коментари на този етап:

 

https://youtu.be/QSNqwOsOW0s

 

Какви са впечатленията ви за композицията, изпълнението, микса и т.н.?

 

Парчето е инструментал - соло китара, като на места съм опитал ненатрапчива заигравка с българския фолклор.

Остава ми още малко работа по баса и барабаните.

 

На Youtube канала ми (Unnote) можете да чуете и предишната ми публикувана песен - Have I been Charmed.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, струва ми се, известно "разнотемие" или дори направо произвол на места. Не, че е лошо, но ако искаш да се помни лесно от слушателя(в смисъл, за други парчета - това вече си го направил такова, каквото е), мисля, че няма да е лошо ако имаш относително малко теми и техни последващи разработки. Ухото обича да чува нещо познато. Повторение, имитация, вариация....

 

Иначе става нещо като записана импровизация (а някои импровизатори могат да импровизират и тематично).

Китарният саунд не ми се струва блестящ, а на места имаш и леко фалшива китара, както и не-пренебрежими дисонанси.

 

В началото започва интересно, но след около 0:19, според мен, музиката става по-скоро произволна.

 

Най-лесният начин, да разбереш, дали нещо се помни е, да накараш музикален приятел да го изслуша два-три пъти и след да кажем, половин час, да го накараш да ти затананика нещо. Ако не може, значи нищо не е запомнил.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отделеното време и конструктивното мнение.

 

Ще се радвам, ако още хора споделят впечатленията си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липсва музикалната фраза върху която се гради едно парче,темата която е отправна за общата композиция на мелодията! Дори при джаза има основна тема върху която джазират(импровизират) музикантите.Тя е свързващото "звено".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само веднъж прослушах композицията  и  мисля  ,че ако  си  в началото  е по-добре  да продължаваш и ще се  променят нещата за в  бъдеще!

Има някакъв хаос  в  идеята ,но  е нормално  за начален  етап.Според  мен китарата е остра на моменти и при мен  поне  липсва достатъчно   бас .Също имаш грешни  тонове тук-там .Утре  ако  успея  ще го чуя  пак  на по-високи  нива  на звука и пак ще  пиша ,ако  има  нещо ново! ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите.

 

Няма проблеми да презапиша някои части, където китарата не звучи добре. Всъщност някои пасажи са импровизация, записана от първия път; явно няма да е лошо да ги поизгладя.

 

Rockfire, ще съм ти много благодарен ако нахвърляш моментите, където те дразни.

 

Така наречената композиция (по-скоро навързани етюди) в началото беше над 8 минути, с още различни секции и граничеща с експерименталното. Сега звучи малко по-нормално. Не мога да я променя, тъй като ще ми отнеме прекалено много време, а съм почнал работа по още няколко песни, вече с вокал.

 

Ще се радвам да има още коментари.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки  музикант си  има етапи  на развитие!Твоето  моментно  ниво  е това  и не бива да  те тревожи  толкова силно!Нещата не стават изведнъж!Занимавай се  и  се забавлявай!По важното е  на  теб  да ти  харесва! :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.