Jump to content
Българският форум за музиканти

За Audigy...


the_gorer

Recommended Posts

Искам да пробвам дали ще мога най-накрая да свиря спокойно и безшумно през компа, та реших да си купя некфа звукова карта-менте.

Спрях се на Creative.

 

Кой модел е най-подходящ за свирене със софтуерни симулации?

Може би въпросът трябва да е: кой е най-безшумен?

Говоря за евтинджосите, разбира се - Audigy SE, Live! 7.1 или Audigy 4?

Някой спомена, че Live! 7.1 била най-добрата или нещо от сорта...

 

И въобще каква е разликата между тези карти откъм звук и отношението сигнал/шум?

Да, гледал съм им характеристиките в сайта на Creative, но искам и мнения от препатили.

 

Само да спомена, че не ме интересува кои са по-добри за игри, нито ми дреме за звука на "домашното кино", нито искам да знам 5+1, 6+1, 3х3=9 (:greenball:) и прочее.

За мен е важно да мога да свиря през компа и да не ми вият симулираните ампове от шума на картата.

Хубаво ше е и да има някаква защита (може би екраниране?) срещу виенето на вентилаторите в компа и срещу външни влияния.

Демек, да не хваща радио "Христо Ботев" докато свиря.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

в момента продавам audigy 4 bulk, на около 7-8 месеца, има и гаранция некъде

 

един уж я запази ама нещо не се чува, и не мисля да го чакам

 

твоя е срещу 60 лева, може и да я пробваш ако искаш :virtuoz:

 

инъче кво да ти кажа за картата, много добър изход, мисля че към 109 дБ динамика и отношение сигнал шум, и лош вход - 80 дБ

 

80 дБ не е особено професионално, но повечето стандартни озвучителни тела лева имат някъде толкова динамика, за китари е перфе според мен

 

във всеки случай картата е МНОГО по безшумна от разни интегрирани истории, а и има асио драйвери, свириш си с 10 мсек лаг - моите записи съм ги правил с тая картичка, ама дойде времето да взема нещо по сериозно :)

 

ако ще записваш китари обаче ще ти трябва поне ДИ бокс, за предпочитане преамп, за да можеш да настроиш оптималното ниво

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, това е супер, но преди да купя твоята (или някоя друга) карта, бих искал да знам как се съпоставят тези три модела на Creative, демек - коя е най-"готината".

Те тези Audigy 4 имаха дистанционно, нали? Тамън да мога да управлявам хардуерно. :P

От друга старана някой някъде се изказа, че Live! 7.1 имали не знам какъв си процесор, дето бил по-добър от на Audigy-тата в ниския клас.

Та това ми е мъката - не знам какво да купя в крайна сметка.

 

А иначе и при мен стоеше дилемата дали да взема карта-менте или някакоя професионална за 1500 лева, но напоследък съм на чай мента заради бронхита. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е вярно, процесорите на лайв са по зле от тези на аудижи, които са по зле от тия на аудижи 2

аудижи 4 е със същия процесор като 2

 

моя специално няма дистанционно, този който е с дистанционно и външен драйв бей струва повече от професионална карта

 

бтв ако ти се намират 430 лева може да си вземеш ему 0404 УСБ, аз си взех такава тия дни и хич не е зле

единственото лошо е че има само 2 входа и 2 изхода, но има вградени преампове които са страшно добри

 

аудижи 4 има 79 дб динамика и сигнал/шум, 0404 УСБ има 114 дб, 6 дб разлика се изразяват в двойна разлика, може сам да сметнеш колко по добре е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, искам да си взема истинска карта, но много ми свиди, да го еа...

Плащането за нещо, което съм купил е най-голямото изпитание, през което преминавам винаги когато купувам. :blink:

Може да се напише доста квалитетен психо-трилър по въпроса за това как давам пари - с всичките му вледеняващи кръвта моменти.

Вероятно, ако си купя карта за над 500 лева, ще искам по един безплатен минет от продавачката на всеки 24 часа до изтичане гаранцията на картата и всичко това докато собственикът на магазина ми лъска колата на паркинга, а целия екип на фирмата се е събрал и ми пее Jingle Bells на ушенце.

То е ясно - пак некфо менте ще се взема, ама се опитвам да разбера ква ли ще е файдата след като съотношението сигнал/шум на тези Audigy-та е само 80 децибела... :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи на какво слушаш, ако имаш професионални озвучителни тела ще има разлика, нормалните качествени стигат до 90 дб, ПЦ колонките са от порядъка на 50-60 предполагам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е какво влиза на входа на картата - най-вероятно оттам идва виенето при живото свирене с VST емулации.

С тези 80 децибела сигнал/шум на входа на Аудиджито едва ли ще има някаква разлика.

А иначе слушам на 50 ватови трилентови тонколони, но те засега не са ми мъката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

80 дб динамика за свирене с дистър хич не са малко, напълно достатъчно си е :unsure:

 

зависи какво включваш във входа, и през какво - китара директно е пълна глупост, китарата има високо изходно съпротивление, картата има ниско входно - сигнала става пълен шит, освен това нивото на китарата не е достатъчно за да постигнеш оптимални резултати

 

пък при тебе тия виенета и прочее най вероятно идват калпавите компоненти на сегашната ти карта

 

аудижи 4 си е направо ПРО спрямо разни интегрирани кодеци и карти за по 10$

 

но без преамп нема да минеш

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ние с мутантите вече всичко пробвахме, по различни компове с различни карти включвахме, май и в някаква карта на Криейтив ръгахме (Лив! 5.1 ли беше, не помня), с бас китара, с обикновена Кремеона, с Ибанец...

Все не ме кефи тоя шум и това си е. И предусилвател имам, и с него сме пробвали, и с вграденото предусилване на дистера ми ДОД сме пробвали - все тая.

Смао с Ди-Ай Бокс не сме. Накарая ще излезе оттам заеко заради разликата във входните импенданси. :)

Все пак, ако оня не ти купи картата скоро, може да я грабна язе.

Но преди това ше напраим малко проучвания сред потребители - гледам, че на моя SoundMax кодек му дават 106 децибела сигнал/шум на входа.

Дис из импосибъл, да го еа, явно не трябва да се чете по сайтовете, а да се питат патили... B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята карта замина... а тва за кодека е направо смешно ;)

Ами смешно си е, наистина, но така става когато човек чете характеристиките на разни ментета по сайтовете и не се допитва до хора, които са ги ползвали.

Ето какво пише в интернет като информация за SoundMAX (моят SoundMAX не е точно този модел, но е почти същият - пак всичко при него се дживи софтуерно и е просто един чип, с няколко кодека към него):

 

SoundMAX ADI AD1988A 8-channel

 

Audio subsystem

 

Now turn to the audio system. As the codec, the AD1988A chip is used, which allows outputting audio at 192 kHz sampling frequency, and offers 10 DAC with 6 ADC chips. There is support for 8-channel HD Audio, as well as the feature for detecting the type of plugged in devices, reassignable features, and the multi-stream audio which allows sending various audio streams over different channels. The signal/noise ratio is 105 dB. There is also the Noise Filter noise-suppression technology. This features allows to recognize recurring and permanent noise in the incoming stream and then eliminate them during recording.

 

Ако се вярва на горните данни, на мен изобщо не ми трябва Audigy, понеже при моя *ГОВНЯН* чип с кодеците отношението сигнал/шум е 105 децибела. :blink:

Блажени са верующите... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дБ са спецификацията на самия чип. Но по пътя до и след него има още сума ти фактори, така че...

 

П.П. В тоя ред на мисли Аудиджи също нямат 100 или 120 дБ, ако се измери са по-ниски, но е почти приемливо... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дБ са спецификацията на самия чип. Но по пътя до и след него има още сума ти фактори, така че...

 

П.П. В тоя ред на мисли Аудиджи също нямат 100 или 120 дБ, ако се измери са по-ниски, но е почти приемливо... :)

Именно!

Щом на книга и Audigy-то и Sondmax-а са с еднакво съотношение сигнал/шум и щом SoundMax-а при мен шуми като за световно поради "сума ти фактори", то каква е гаранцията, че Audigy-то също няма да шуми поради същите фактори? Вентилатори, ментилатори, външни влияния - четох, че само смущенията от самия комп са достатъчни, за да ти преебат саунда.

Има ли некфи методи да се избегнат? Екраниране, това-онова??

Или решението е да се вземе външна карта за три хиляди и двеста лева?

Щото, ако това последното е разковничето, на мен нещо не ми се занимава с музициране... :excl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аудижи 4 има 79 дб динамика и сигнал/шум, 0404 УСБ има 114 дб, 6 дб разлика се изразяват в двойна разлика, може сам да сметнеш колко по добре е

 

LOE, кажи като смени аудиджито с 0404 юсб колко падна шума на хай-гейн пресетите ти с гитар риг, амплитюб и квото там още ползваш?

Кажи също и с какви китара, адаптери, кабели и ди бокс си.

 

И аз се зарибявам все повече по 0404 юсб, затова питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога съвсем смело да твърдя че откакто си смених картата, смяна която съвпадна и със сменянето на адаптерите , нямам абсолютно никакъв шум освен този, който ефекта си издава сам

 

демек шума на гитар риг с включена в него китара е равен на шума който ефекта си генерира без да има включено каквото и да е в него

 

без съмненение и ЕМГ адаптерите си казаха думата, но мисля че главните заслуги са на 0404, защото тествайки с микрофон мога да направя много бърза съпоставка с предишния ми сетъп - берингер мик 200 и аудижи 4, шума е очевадно по малко

 

китарата е jackson JS 35 KV, с EMG 81/85, най обикновен проел кабел (от динакорд, дадоха ми го за най тих, и май има нещо вярно, поне спрямо стария ми кабел който беше на 4-5 години), без ДИ бокс, директно във 0404

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.