Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас имате ?


bulby

Recommended Posts

Аз преди си нямах представа от тези неща, ама като преди седмица и нещо за пръв път взех урок по пеене/солфеж (от нашата мила Снежанка ;) ), научих, че съм баритон и гласа ми е мааалко над 2 октави. По-добре се справям с по-ниските и средните тонове, на високите засега мажа стабилно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм бас-баритон също, че дори и ставам за централен бас. Навремето един вокален педагог ме беше определил като "баритонален тенор", но за жалост височини така и не се появиха много-много. С голямо усилие пея ми на първа октава. ;)

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко над 3 октави като се разпея и около 2 и половина без загрявка. Незнам какъв точно глас съм, но и на мен ми са по-лесни средните и ниските.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре. Тъй като нямам никаква идея коя точно е първа октава и другите там работи, не съм ходил на уроци освен един хор от 2 до 4 клас :) и ще ви помоля да ми обясните. Хем и другите които не знаят ще се обогатят! <_<

За мен три октави са си три октави от до до до една и още 2 :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има много октави<_<човешкият глас,в зависимост от това на колко години си и какъв пол си,заема диапазон от края на голяма октава до трета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да всичко разбрах :P

пианото се дели на субконтра,контра,голяма,малка,първа,втора,трета,четвърта и пета октава.намери от кой(най-нисък) до кой (най-висок) тон можеш да пееш без да си даваш много зор и пиши.излючвам фалцета разбира се<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят диапазон е три октави и два цели тона без някакво кой знае какво разпяване и 3 и 7 полутона с яко такова и подходящите неболестни състояния,че често ми боледува гърленцето от пушачите мръсни,околни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брех<_<ялдъз ибрахимова има 3 октави диапазон и я мислят за уникална,пък имало и други такива:)та даже и отгоре:P

 

P.S.не се заяждам,дори сам заинтригуван

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йълдъз Ибрахимова не е ли 5 октави!?

Щото като няколко дена пея редовно и аз ги докарвам докъм 3... Без фалцет.

 

Иначе за гласа ми съм чувал че е контрабас(?), бас, бас-баритон, чист баритон, ама не знам на кой да вярвам. Аз не отбирам кой знае колко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.