Jump to content
Българският форум за музиканти

Басови инструменти които не натоварват ръцете.


Recommended Posts

Наскоро получих тендовагинит на пръстите и търся инструмент който да ми замени баса. Определено ще свиря след като ми се оправят но доста зле съм ги потрошил и никога няма да бъдат същите (впрочем, пиша поста само с палеца на дясната ми ръка, ако някой се интересува ;) ).

 Та искам да клони към фа ключ, но да не натоварва ръцете толкова колкото баса. 

 Само да уточня. Свирих със много правилна стойка и не съм се гъзарил със спуснат колан на макс и string actionа ми беше много нисък. Просто свирих ПРЕКАЛЕНО много.

Та за сега съм се спрял на баритон сакс и един словакски инатрумент наречен фуджара но и двете (най-вече фуджарата) са нереално скъпи а и до колкото разбрах фуджарата е като кавала, сиреч в определен ключ (май най-често сол).

 Та ако може да кажете някакви инструменти ще е супер. Бас синтовете са най-последната опция, освен ако някой не успее да ме навие по някакав начин :D

 

Впрочем, ако не се сещате за басови инструменти, просто кажете някой които са леки за свирене, пак ще е от полза.

  

 Благпдаря предварително!  :thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Контрабас, басфагот, баскларинет, басфлигорна, туба.Има много бас инструменти обаче ако не подходиш правилно с постановка и учител рискуваш да свършиш с две счупени ръце най-малко.

Значи когато започваш да свириш най-малкото е да се заинтересуваш каква е правилната постановка, а не след свършен факт.

Не мога да рабера как си счупваш ръцете от свирене?!Значи ако копаеше без да си виждал мотика щеше да си отрежеш двете ръце и двата крака.

Ми щом усещаш болка и неразположение питай, а не да чакаш да станат неизполваеми крайниците, сякаш има депо за резерви човешки части.

Туй младите не ви разбирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бас педали.Много от по-старите групи ги ползват.Но това е голяма екзотика.Не знам дали ще намериш.Дори съм виждал "ТАНГРА" на концерт преди 30 години.Косьо Марковски свири едно парче на бас педали.Но да се разберем.Нищо няма да ти замени бас китарата.Тендо вагинит се получава от кофти постановка.Сърди се на първия си учител,а ако си самоук....на себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почивка,как да кажа, аз имам на китката на дясната ръка и се получи от преумора ,стягаш с ластичен бинт,абе гадно,почивка трябва,това за разтегнато сухожилие на пръстите за първи път го чувам,дай го по кротко,болката и слабоста ще отшуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не е нужно да сменяш инструмента бас китара.Има вариант,и не казвам че е евтин но...

Little guitar works (Torzal) правят бас китари ,които са много ергономични и подходящи за музиканти със такива проблеми (http://littleguitarworks.com/torzal-natural-twist/) . Има достатъчно информация в нет-а.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.