Jump to content
Българският форум за музиканти

Нарушение на авторското право


Recommended Posts

Днес, случайно се разрових в моя канал в You Tube и с изненада открих, че американска звукозаписна компания има претенции, за нарушени авторски права, към един от моите клипове.... 

Прослушах фрагмента, но не можах да чуя техния, защото нямам достъп до клиповете на този автор?! Моята импровизация е в отговор на Джем, предложен в този форум от нашия колега Атанас Шишков. Има и други участници в този джем и ми е интересно, към тях има ли такива претенции? Към хармонията ли е претенцията или към солото? Снимката на клипа аз съм я правил, докато не кълвеше на яз. Сопот. Притесненията ми са, че този автор, може да е използвал тона "ла", преди мен....  :rolleyes:

13173111_10206406022163492_1126298962642

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах Случай, на който компания, рекламираща доста агресивно в социалните мрежи дейността си, предяви иск. Бях използвал Епъл лууп, който е около 5 секунди. Отговорих на тюбата, че не може да имат претенции, върху чужда собственост и искът беше свален за по-кратко от седмица. Сега познайте дали щебси продавам музиката чрез тази рекламираща компания :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Първият ,който е качил аудиото, той се води за притежател на авторските права. Ако имаш два профила в тубата, само единия получава приходите от едно и също произведения, а на другия се оспорва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз имах друг проблем. Една също доста агресивна компания (може и да е същата като при Misterj, незнам, предяви претенции към мой клип в тубата където всичко което показвам е една дръм машина и пускам да свири патерн, който е фабрично записан. Писах на производителите, казаха ми че фабричните патерни нямат авторски права и никой неможе да предявява такива. А пича, който ищеца представляваше, беше използвал патерна и беше рапирал отгоре, което аз вече приемам че той си е създал нещо негово, но в моя случай нямаше нарушение. Оспорих и махнаха иска. Преди 2 г за същото нещо друга агресивна компания имаше претенции и ги оспорих.

 

Работата е винаги да се интересувате ако ползвате нещо, което не сте правили вие, откъде е нещото и кой държи правата му и си пазете кореспонденцията в която проучвате правата, защото това после ви става защитата.

Редактирано от RaverWild
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.